تصویر بهترین دستگاه کارتخوان سیار و ثابت + 22 مارک معروف

بهترین دستگاه کارتخوان سیار و ثابت + 22 مارک معروف

آخرین ویرایش:
انتشار:
8 دیدگاه
title

بهترین دستگاه کارتخوان ثابت و سیار برای پرداخت الکترونیکی همان چیزی است که بسیاری از مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و یا افراد حقوقی به آن نیاز دارند. چون با داشتن کارتخوان پرسرعت می‌توانید پرداخت‌های خود را در مناسب‌ترین و امن‌ترین شرایط ممکن انجام بدهید. همچنین، نگرانی دیگری از بابت فروش و کنترل حساب‌های مالی خود ندارید و مطمئن هستید که هر نوع پرداختی بدون خطا قابل انجام است.

اکنون که اهمیت انتخاب بهترین دستگاه پوز بانکی روشن شده است، ابتدا به معرفی چندین مارک معروف می‌پردازیم و ویژگی‌های کلی بهترین دستگاه کارتخوان بانکی (سیار و ثابت) را بررسی می‌کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

برای اطلاع از نحوه دریافت رایگان دستگاه کارتخوان اینجا کلیک کنید: پایانه فروش

بهترین دستگاه کارتخوان بانکی (پوز ثابت یا سیار) کدام است؟


انتخاب بهترین کارتخوان بانکی برای هر کسب و کاری می‌تواند متفاوت باشد. برای نمونه، کسب و کارهایی که در مکان جغرافیایی ثابتی فعالیت ندارند، دستگاه پوز سیار برای آن‌ها بهترین گزینه است. در مقابل، مغازه‌هایی که در یک نقطه خاص از سطح شهر فعالیت تجاری دارند، مناسب‌ترین دستگاه کارتخوان بانکی برای آن‌ها از نوع ثابت است.

به طور کلی، ویژگی‌های بهترین کارتخوان بانکی را می‌توان براساس نوع بانک ارائه‌دهنده، نحوه ساخت و نحوه کارکرد آن، شرح داد. برای مثال، بهترین کارتخوان سیار باید دارای باتری قوی با طول عمر بالا باشد.

در بخش زیر، ابتدا به این سوال پاسخ می‌دهیم که کارتخوان کدام بانک بهتر است و مارک‌های معروف کارتخوان سیار پرسرعت چیست. سپس، به بررسی ویژگی‌های پوزهای ثابت و سیار را در ادامه می‌پردازیم.

کارتخوان کدام بانک بهتر است؟

دستگاه پوز کدام بانک بهتر است؟ بانک‌های قرض الحسنه رسالت، صادرات، سپه و ملی در رده بندی بهترین بانک برای دستگاه پوز قرار می‎گیرند.

کدام بانک راحت‌تر کارتخوان می‌دهد؟

دریافت کارتخوان از بانک قرض الحسنه رسالت، راحت‌تر است. زیرا، با استفاده از خدمات بخش “درخواست پذیرندگی” در اپلیکیشن آی‌کاپ می‌توانید درخواست دستگاه پوز خود را ثبت کنید.

بهترین مارک دستگاه کارتخوان سیار | کارتخوان سیار چه مارکی خوبه؟


خریداران و متقاضیان بهترین دستگاه کارتخوان سیار به دنبال برندهای خاصی هستند. این برندها، تولید باکیفیت‌ترین، پرسرعت‌ترین و مقاوم‌ترین پوزهای سیار را برعهده دارند. در ادامه، لیست کاملی از بهترین مارک‌های دستگاه پوز سیار را بررسی می‌کنیم:

نام برندکشور تولید کننده
Ingenicoفرانسه
Verifoneآمریکا
Fujian Newlandچین
Pax Technologyچین
BBPOSهنگ کنگ
SZZT Electronicsچین
Shenzhen Xinguodu چین
Shenzhen Justtideچین
Dspread Technology چین
New POS Technologyچین
Castles Technologyتایوان
Bitel کره جنوبی
Hangzhou Sunyardچین
Spire Paymentsانگلستان – اسپانیا
Centerm چین
First Data آمریکا
CyberNetکره جنوبی
Spectra Techهنگ کنگ
Aisino چین
Yarusروسیه
Bluebird کره جنوبی
AMPکانادا

ویژگی‌های بهترین دستگاه کارتخوان سیار


آنچه که در ویژگی‌های بهترین کارتخوان سیار اهمیت زیادی دارد، قیمت آن می‌باشد. البته دقت کنید که اگر دستگاه پوز بانکی را از بازار آزاد خریداری می‌کنید، ممکن است قیمت آن کمی گران‌تر باشد.

ویژگی‌های بهترین دستگاه کارتخوان سیار

اما در صورتی که کارتخوان بانکی را برای مدتی اجاره کرده‌اید، قیمت اجاره آن هم باید متناسب با امکانات و قابلیت‌های آن باشد. در کل، جابجایی آسان و انتقال ساده این نوع پوز بانکی، محدودیتی برای شما ندارد. سایر ویژگی‌های بهترین کارت خوان سیار در ایران عبارتند از:

 • قابلیت سیار شدن در کارتخوان‌ها وجود داشته باشد.
 • تراکنش‌های بانکی را بتوانید در زمان کوتاهی انجام بدهید.
 • قابلیت نصب ابزارهای جانبی بر روی کارتخوان امکان پذیر باشد.
 • پردازنده یا سیستم عامل قدرتمندی برای پردازش داده‌ها و اطلاعات داشته باشد.
 • استانداردهای امنیتی در ساخت و تولید بهترین دستگاه پوز سیار رعایت شده باشد.
 • بدنه و تراشه‌های داخلی آن در برابر نفوذ آب و یا رطوبت مقاومت بسیار بالایی داشته باشد.
  1. ظرفیت باتری زیاد باشد.
  2. بهترین دستگاه کارتخوان برای مغازه، وزن زیادی ندارد.
  3. میزان مصرف پایین باتری و قابلیت شارژ سریع برای باتری دستگاه کارتخوان سیار وجود دارد.
  4. کارایی و راحتی استفاده از بهترین دستگاه کارتخوان بانکی هم جزو مزایای آن به شمار می‌رود.
 • به صورت بی‌سیم و دارای قابلیت اتصال سیم کارت، پشتیبانی به سیم کارت 4G و وای فای باشد.
 • آنتن‌دهی مناسب برای بهترین بهترین دستگاه کارتخوان سیار در ایران هم قابلیت مهمی به شمار می‌رود.

از بهترین کارتخوان سیار به‌عنوان یک صندوق فروشگاهی هم می‌توان استفاده کرد. پس اهمیت دارد که ویژگی‌‌های این نوع دستگاه پوز را بررسی کنید.

برای مثال، برخی از کارتخوان‌های سیار که دارای سیستم عامل اندرویدی هستند، می‌توانند انتخاب خوبی برای صندوق فروشگاهی باشند.

ویژگی‌های بهترین دستگاه کارتخوان ثابت


بهترین دستگاه پوز ثابت برای مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی مناسب است که همواره در یک مکان جغرافیایی فعالیت دارند. برای نمونه، در غرفه‌هایی که به صورت مناسبتی برپا می‌شوند، نمی‌توان از بهترین دستگاه کارتخوان ثابت استفاده کرد.

یکی از ویژگی‌های بهترین دستگاه کارتخوان ثابت، قیمت به صرفه آن است. به طور معمول، بهتر است این دستگاه‌ها را از بانک دریافت کنید. خوب است بدانید که پس از تغییر کسب و کار و یا پایان یافتن فعالیت خودتان می‌توانید دستگاه پوز را به بانک برگردانید. (بانکی مانند بانک قرض الحسنه رسالت، این شرایط را برای مشتریان خود فراهم کرده است.)

ویژگی‌های بهترین دستگاه کارتخوان ثابت

سایر ویژگی‌های بهترین کارتخوان بانکی ثابت به شرح زیر هستید:

 • سخت‌افزار قدرتمندی داشته باشند.
 • فرآیند تراکنش با این دستگاه در زمان کمی قابل انجام باشد.
 • تمامی تراکنش‌ها با هر نوع کارت بانکی را می‌توانید انجام بدهید.
 • نحوه فعالسازی آسانی دارد و از دفترچه راهنمای آن بتوانید فعالسازی را انجام بدهید.
 • از امنیت بالایی برخودار باشد و هر نوع دستگاه دیگری نتواند مانع از رویکرد صحیح دستگاه کارتخوان شود.
 • بهترین پایانه فروش‌هایی که به صورت آنلاین و آفلاین قابل استفاده باشند، بهترین کارتخوان بانکی هستند. چون با قطع شدن دسترسی به اینترنت هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
 • اگر بتوانید به ظور لحظه از قابلیت گزارش گیری کارتخوان بانکی استفاده کنید، بهترین دستگاه پوز بانکی را دارید.
 • کارتخوان‌هایی که می‌توانند از حریم خصوصی داده‌ها مانند رمز عبور شماره کارت افراد محافظت کنند، بهترین پایانه فروشگاهی محسوب می‌شوند.
 • تراشه EMV که یک استاندارد معمول در حوزه پرداخت است، با پایانه‎‌های پرداخت سازگار باشد. در این صورت، با این پایانه‌های فروش می‌توانید از هر دو نوع کارت تماسی و غیر تماسی استفاده کنید.
 • با اتصال نرم افزارهای افزودن ارزش سازگاری داشته باشند.

برای مثال، بهترین دستگاه کارتخوان بانکی با نرم افزارهایی مانند حسابداری، تجارت الکترونیکی، رزروها و وفاداری ادغام می‌شود.

دقت داشته باشید که برخی از ویژگی‌های بهترین پایانه فروش ثابت می‌توانند به این لیست اضافه شوند. وجود صفحه نمایش رنگی و قابلیت لمسی، نمونه‌ای از همین مشخصات است.

سوالات متداول

بهترین کارتخوان سیار چه ویژگی‌هایی دارد؟

مهم‌ترین ویژگی دستگاه کارتخوان سیار این است که سبک باشد و قابلیت پشتیبانی از سیم کارت 4G را داشته باشد. جزئیات بیشتر را در این مطلب بخوانید.

بهترین بانک برای دستگاه پوز چیست؟

بانک قرض الحسنه رسالت، صادرات، ملی و سپه ارائه دهنده بهترین دستگاه پوز بانکی هستند.

کارتخوان سیار در بانک قرض الحسنه رسالت ارائه می‌شود؟

خیر. بانک قرض الحسنه رسالت به عنوان بانک ارائه دهنده بهترین دستگاه پوز ثابت شناخته می‌شود.

منبع: آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما

دیدگاه کاربران
  سلام برای کار خرده فروشی به اینصورت هست که تقریباً ۶ ماه از سال را غرفه داریم و کار فروش انجام میدم، تقریباً نصف سال شاید محدود کارتخوان استفاده بشه، میخواستم راهنماییم کنید چه دستگاهی مناسب کارم هست که از همه لحاظ عالی باشه برای کارم داشته باشم ، ممنون میشم راهنماییم کنید...
  Farhadi ۱ سال قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام این موضوع به عوامل زیادی مانند نوع کسب و کار، بانک مربوطه، قیمت و سایر قابلیت‌های موردانتظار شما بستگی دارد که همگی در مقاله "معرفی بهترین دستگاه کارتخوان بانکی ثابت و سیار" توضیح داده شده است.
  با عرض سلام و خدا قوت کسی که جدیداً فعالیت کاری خود را شروع کرده و جوار کسب نگرفته ، چطور می تواند از بانک رسالت کارت خوان تهیه نماید.
  محمد حسن حشمت ۱ سال قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام می‌توانید به جای جواز کسب، از استشهادنامه محلی استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم جهت اطلاع از مدارک لازم به قسمت "درخواست پذیرندگی" در سامانه آی‌کاپ، مراجعه نمایید.
  سلام وقت بخیر دستگاه پوز سیار می خواستم دستگاه مقاوم باتری خوب و قیمت پایین چه دستگاهی معرفی می کنید؟ یه نکته اینکه میخوام دستگاه که می خرم زود خراب نشه و قطعات مصرفیش راحت پیدا بشه و گارانتی و پشتیبانی خوب داشته باشه و در آخر از کجا می تونم شماره تماس مستقیم شرکت هایی که دستگاه وارد می کنن یا می فروشن پیدا کنم و واسطه رو حذف کنم؟
  امیر گودرزی ۲ سال قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام و عرض ادب، ما پایانه فروش بانک رسالت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بنابراین، شما با مراجعه به صفحه‌ی زیر می‌توانید با نحوه دریافت پایانه فروش در آی‌کاپ آشنایی پیدا کنید: پایانه فروش
  با عرض سلام و تشکر از ارایه این اطلاعات مفید به کاربران میخواستم بدانم آیا بانکهای دولتی برای گرفتن پوز بهتر هستند یا بانکهای خصوصی با تشکر
  ثریا اسدیان ۲ سال قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام خانم اسدیان. در حالت استاندارد، تفاوتی میان این دو بانک وجود ندارد. این نکته اهمیت دارد که خدمات رسانی شرکت psp مهم‌تر است. برای مثال، بانک رسالت با سپ و اپلیکیشن آپ فعالیت دارد. اگر سوال دیگری در ارتباط با معرفی بهترین دستگاه کارتخوان دارید، از ما بپرسید.