تصویر راحت ترین راه برای گرفتن وام چیست؟

راحت ترین راه برای گرفتن وام چیست؟

آخرین ویرایش:
انتشار:
4 دیدگاه
title

راحت ترین راه گرفتن وام همان روش کارآمدی است که در مدت کوتاهی بتوانید تسهیلات دریافت کنید. در شرایط فعلی که افراد زیادی به دنبال یک راه حل اقتصادی برای بهبود اوضاع مالی زندگی خود هستند؛ دانستن آسانترین روش دریافت وام می‌تواند دستاورد مهمی تلقی شود. در این مطلب، راحت ترین راه دریافت وام را به طور مفصل بررسی می‌کنیم.

راحت ترین راه گرفتن وام چیست؟


اگر حساب قرض الحسنه دارید، می‌توانید به آسانترین و راحت ترین روش دریافت وام فکر کنید. چون افرادی که حساب قرض الحسنه دارند، متحمل پرداخت سود بعد از دریافت وام نیستند. (یا اگر قرار باشد مبلغی بیشتر از وام پرداخت کنند، آن را به ازای کارمزد وام پرداخت خواهند کرد.) از آن سو، جالب است بدانید که این نوع بانکداری، از سوی مقررات تجارت قابل تایید هستند.

شرایط استفاده از راحت ترین راه های دریافت وام چیست؟


اکنون به این پرسش، پاسخ می‌دهیم که راحت ترین راه های دریافت وام چیست و چه شرایطی دارند؟! در حالت کلی، شما 2 راه آسان برای گرفتن وام دارید. این دو راه عبارتند از:

1 افتتاح حساب و سپرده گذاری در بانک قرض الحسنه

بانک‌های قرض الحسنه، کارمزد کمی را در شرایط اعطای وام خود در نظر می‌گیرند. با این حال، شما باید به فکر سپرده گذاری در این بانک‌های قرض الحسنه باشید. بانک‌های قرض الحسنه‌ای که در ایران فعالیت دارند، عبارتند از:

بانک قرض‌الحسنه رسالت

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

در صورتی که شرایط مالی سپرده گذاری در بانک قرض الحسنه رسالت را ندارید؛ می‌توانید از خدمات معرفی وام استفاده کنید. شرایط اعطای این خدمات به صورتی است که فردی که امتیاز بیشتری دارد، بخشی از امتیاز خود را به فرد دیگری انتقال می‌دهد تا درخواست تسهیلات خود را ثبت کند. (استفاده از خدمات معرفی وام با رضایت هر دو فرد صورت می‌گیرد.)

هم‌اکنون، می‌توانید از خدمات معرفی وام در اپلیکیشن آی‌کاپ استفاده و مراحل ثبت نام وام بانک رسالت را طی کنید.

پروسه دریافت وام بانک رسالت، یکروزه نیست و ممکن است حداکثر به 30 روز کاری نیاز داشته باشید.

همانطور که می‌دانید، تمامی مراحل دریافت تسهیلات در بانک قرض الحسنه رسالت را به صورت آنلاین می‌توانید انجام بدهید و نیازی به مراجعه حضوری به بانک ندارید.

حتما بخوانید: ثبت نام وام بانک رسالت

2 عضویت در صندوق‌های قرض الحسنه حقیقی و حقوقی

با عضویت در صندوق‌های قرض الحسنه حقیقی و حقوقی که نقش واسطه بین وام دهنده و وام گیرنده دارند؛ شرایط راحت ترین روش دریافت وام را برای شما فراهم می‌کنند. زیرا، جامعه‌ی هر کدام از این صندوق‌ها می‌توانند خانواده و حتی دوستان شما باشند.

برای مثال، در صندوق قرض الحسنه حقیقی که تنها جمعی از دوستان و بخشی از اعضای خانواده شما حضور دارند؛ پولی را در مدت یکساله و یا کمتر به مسئول صندوق امانت می‌دهید. این کار شبیه به سپرده گذاری است، با این تفاوت که سپرده گذاری در صندوق قرض الحسنه حقیقی از نوع غیر رسمی می‌باشد و در بانک ثبت نخواهد شد.

منظور از صندوق قرض الحسنه حقوقی همان صندوقی است که خیران و یا مسئولان اداره‌های دولتی به کارکنان خود ارائه‌ می‌دهند. به طور معمول، این صندوق‌ها برای منافع عام شکل می‌گیرند و در مقررات تجاری هم قابل تایید هستند. در رابطه با میزان سود بانکی هر کدام از صندوق‌های قرض الحسنه حقوقی باید بگوییم که سود چندان زیادی پرداخت نمی‌کنید و تنها مبلغی را تحت عنوان کارمزد به مجموعه می‌پردازید.

سوالات متداول راحت ترین روش دریافت وام


آسانترین روش دریافت وام چیست؟

افتتاح حساب در یکی از بانک‌های قرض الحسنه رسالت و یا عضویت در یکی از گروه‌های قرض الحسنه جزو آسانترین و راحت ترین راه های گرفتن وام است.

راحت ترین راه گرفتن وام از بانک قرض الحسنه رسالت چیست؟

به جای اینکه پول خود را در بانک سپرده گذاری کنید، از خدمات معرفی وام استفاده نمایید و راحت ترین وام را دریافت کنید.

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما

دیدگاه کاربران
  سلام ببخشید من چطور میتونم از انتقال امتیاز وام دیگران استفاده کنم ! ممنون
  م.ش ۶ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  باسلام ووقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه انتقال امتیاز وام مقاله “معرفی وام” را مطالعه نمایید.
  سلام. من ١٠٠ تومن دارم و نیاز به وام فوری دارم وگرنه همه چیمو از دست میدم. سریع ترین راه برای دریافت وام چه روشی هست؟ با تشکر
  عطا تابان ۱۲ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام جهت دریافت وام فوری می‌توانید از طریق بانکی که حقوق شما در آن واریز می‌شود اقدام نمایید. همچنین درصورتی که در بانک رسالت حساب دارید، می‌توانید با استفاده از امکان معرفی وام، امتیاز وام دریافت کرده و سپس جهت دریافت تسهیلات از این بانک اقدام نمایید.