تصویر سفته الکترونیکی چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟

سفته الکترونیکی چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟

آخرین ویرایش:
315 دیدگاه
title

جهت خرید سفته الکترونیکی در آی‌کاپ، این اپلیکیشن را نصب کنید:

ویدئوی یک: آموزش تصویری صدور سفته الکترونیکی در آی‌کاپ


برای اطلاع دقیق از جزئیات صدور سفته الکترونیکی پیشنهاد می‌کنیم تا ویدئوی بالا را با دقت مشاهده کنید. (منظور از خرید سفته اینترنتی همان خرید سفته الکترونیکی است که بسیاری از افراد، آن را به اشتباه به جای یکدیگر استفاده می‌کنند.) اگر با دیدن این ویدئو، پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید؛ در بخش دیدگاه می‌توانید آن را از کارشناسان ما بپرسید.

ویدئوی دو: نحوه ضمانت سفته الکترونیکی


امکان دارد کسی که خواهان سفته از شما است، درخواست یک ضامن هم داشته باشد. (توجه: فرد ضامن باید دارای اعتبار کافی جهت ضمانت باشد. برای مثال، فرد ضامن در بانک رسالت باید اعتبارسنجی را انجام بدهد.) ضامنی که پشت سفته را برای شما امضا کرده و متعهد بودن شما را تضمین کند. در این موقعیت، شما موظف خواهید بود که در بخش ضمانت سفته، ضامن شما بایستی خود ابتدا احراز هویت کرده، سپس گواهی امضای دیجیتال خود را ثبت نماید. در مرحله بعد، با در دست داشتن مشخصات سفته ای که شما صادر کردید که شامل شماره یکتا سفته و کد ملی صادر کننده آن است؛ می‌توانید سفته مورد نظر را ضمانت نمایید. به غیر از موارد گفته شده، احتیاجی به پر کردن باقی فیلدها نیست.

مراحل دریافت سفته الکترونیکی با اپلیکیشن آی‌کاپ


 1. وارد کردن شماره همراه برای ورود به اپلیکیشن آی‌کاپ
 2. کلیک بر روی گزینه احراز و امضای دیجیتال
 3. وارد کردن کد ملی، سریال پشت کارت ملی و شروع فرآیند احراز هویت آنلاین
 4. مشاهده و یا ویرایش اطلاعات برای ثبت گواهی امضای دیجیتال
 5. کلیک بر روی گزینه سفته الکترونیک
 6. مشاهده آدرس محل سکونت و یا ویرایش فیلد مربوطه و وارد کردن مبلغ تعهد سفته
 7. مشاهده اطلاعات به صورت خلاصه و پیش نویس سفته
 8. انتخاب تیک تایید امضای دیجیتال و ارسال اطلاعات برای نهایی سازی سفته
 9. مشاهده فایل pdf سفته صادرشده، اشتراک گذاری سفته و ذخیره در سفته‌های من

مدارک لازم برای خرید سفته الکترونیکی


برای خرید سفته الکترونیکی چه مدارکی نیاز است؟ مدارک مورد نیاز برای تهیه و خرید سفته، همان مدارک شخصی افراد هستند. این مدارک و اطلاعات شامل کد ملی، شماره موبایل، شماره حساب، مبلغ، تاریخ سررسید و عنوان بانک عامل می‌شوند. با ارائه این مشخصات و پرداخت هزینه، سفته‌ در خواست شده شما، صادر خواهد شد.

امروزه با الکترونیکی شدن سفته، تنها کافی است که فایل pdf سفته الکترونیکی را به همراه کد ملی خود و شناسه معتبر خزانه داری کل کشور به شخص گیرنده ارائه داد. این نکته را در خاطر داشته باشید. که اگر زمانی pdf یا حتی شماره شناسه سفته را گم کردید، باز هم سفته شما از طریق کد ملی‌تان قابل پیگیری است.

نحوه پشت نویسی سفته الکترونیکی بابت ضمانت چگونه است؟


همان‌طور که برای دریافت چک لازم است که آن را پشت نویسی کنیم، سفته‌ها هم برای انتقال تعهدات به فرد دیگری به پشت نویسی نیاز دارند تا ظهرنویسی شوند. تنها تفاوت پشت نویسی چک و سفته در این است که سفته را دارنده آن امضا و تایید می‌کند. در مقابل، چک را گیرنده آن امضا می‌کند. این پشت نویسی در سفته با عنوان «ظهرنویسی» شناخته می‌شود.

زمانی که شما به صورت سنتی سفته کاغذی را خریداری می‌کنید؛ قبل از تحویل آن به شخص سوم یا همان گیرنده، سفته الکترونیکی را ظهرنویسی خواهید کرد. برای سفته الکترونیکی بخش «ظهرنویسی» در اپلیکیشن آی‌کاپ در نظر گرفته خواهد شد.

پس از ورود به اپلیکیشن آی‌کاپ، بخش مشخص شده «ظهرنویسی»، اطلاعات فرد سوم به عنوان دریافت کننده سفته را کامل و ثبت می‌کنید. با توجه به اینکه قبل از بخش «ظهرنویسی»، صدور سفته توسط صادر کننده آن انجام شده است. بنابراین، فقط فرد گیرنده سفته الکترونیکی، امکان دسترسی به آن سفته را در جهت ظهرنویس دارد. همچنین، این فرد می‌تواند مشخصات فرد سوم به عنوان دریافت کننده سفته را وارد کرد تا عملیات ظهرنویسی را با موفقیت به پایان برساند.

سفته الکترونیکی -پشت نویسی سفته الکترونیکی (ظهرنویسی)
امکان اشتباه و خط خوردگی در پشت نویسی سفته الکترونیکی وجود ندارد.

قوانین و مقررات سفته الکترونیکی


پیش از خرید سفته الکترونیکی که به اشتباه سفته اینترنتی نامیده می‌شود، باید قوانین و مقررات آن را در آی‌کاپ تایید کنید. این قوانین عبارتند از:

 • سیم کارت موبایل متعلق به شخص درخواست دهنده و مطابق با کد ملی همان فرد درخواست دهنده باشد.
 • حذف اپلیکیشن آی‌کاپ در موبایل به منزله‌ی پاک شدن گواهی امضای دیجیتال است.
 • فرد باید دارنده حساب بانکی فعال در بانک قرض الحسنه رسالت باشد.
 • با حذف یا تعویض رمز یا الگوی امنیتی موبایل فرد، امضای دیجیتال غیر قابل استفاده می‌شود.
 • با در اختیار گذاشتن موبایل و سیم کارت آن در اختیار دیگران، عواقب هر گونه استفاده و دسترسی صرفا برعهده شخص خواهد بود.
 • در صورت سرقت یا مفقود شدن موبایل، شخص باید نسبت به مسدود کردن سیم کارت و ابطال گواهی امضای خود اقدام کند.
 • هر موبایل دارای قابلیت ذخیره سازی فقط یک گواهی امضای دیجیتال است. بنابراین، پس از دریافت یک گواهی امضای دیجیتال، ثبت گواهی دیگری بر روی همان موبایل امکانپذیز نیست.

نحوه بروز رسانی نسخه جدید آی‌کاپ چگونه است؟


اگر از نسخه‌های قدیمی اپلیکیشن آی‌کاپ استفاده می‌کنید، مراحل بروز رسانی آن را انجام بدهید! جهت بروزرسانی اپلیکیشن آی‌کاپ باید به کافه بازار مراجعه کرده و اپلیکیشن آی‌کاپ را جستو کنید. عملیات بروز رسانی آی‌کاپ را انتخاب کنید تا فرآیند آپدیت نرم افزار بر روی موبایل شما اجرا شود. آخرین تغییراتی که در آخرین نسخه بارگذاری شده در گوگل پلی انجام شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد، عبارت است از:

 • طراحی جدید تم دارک و لایت
 • اضافه شدن پرونده‌های اعتبارسنجی
 • رفع باگ‌های اعلام شده

اطلاعات بیشتر درباره سفته الکترونیکی در ادامه آورده شده است. با آگاهی از این کاربردها و مزایا می‌توانید اهمیت دریافت سفته الکترونیکی را به طور کامل درک کنید:

سفته الکترونیکی چیست؟


سفته الکترونیکی یکی از خدماتی است که همسو با پیشرفت تکنولوژی به صورت آنلاین می‌توانید آن را دریافت کنید. در تاریخ 19 بهمن ماه 1400 از سفته الکترونیک رونمایی شد. هم اکنون، می‌توانید سفته را به صورت آنلاین و غیر حضوری دریافت کنید. بنابراین دیگر نیازی به مراجعه به بانک و واحدهای فروش سفته نیست و بدون اتلاف انرژی، زمان و هزینه از فواید آن بهره‌مند شوید.

به نقل از ایلنا، وزیر اقتصاد اظهار داشت: افراد می‌توانند در منزل خود و بدون مراجعه حضوری سفته الکترونیکی را خریداری کنند. همچنین امکان صدور هر پنج مرحله پس از فروش سفته هم بدون حضور به شعب بانکی به صورت الکترونیکی قابل انجام است. بنابراین افراد می‌توانند صدور و ضمانت سفته الکترونیکی خود را انجام دهند. وزیر اقتصاد با بیان این که در حال حاضر سه بانک دولتی خصوصی و قرض الحسنه این خدمات اینترنتی را ارایه می‌دهند گفت:‌ امکان صدور سفته الکترونیکی از طریق بانک ملی، بانک قرض الحسنه رسالت و بانک آینده از 20 بهمن ماه به صورت برخط امکان‌پذیر است.

وی تاکید کرد: ‌با صدور سفته الکترونیکی امکان جعل اسناد به صفر می‌رسد که این باعث گره‌گشایی بخشی از مسایل اقتصادی خواهد شد.

نمونه سفته الکترونیک - نحوه دریافت سفته الکترونیکی
نمونه سفته الکترونیک بانک رسالت ؛ اپلیکیشن آی کاپ

کاربرد سفته الکترونیکی


بیشترین کاربرد سفته الکترونیکی برای ضمانت دریافت وام و تسهیلات است. اما در موقعیت‌های دیگری هم کاربرد دارد. به عنوان مثال، سفته‌ی الکترونیکی ممکن است برای تضمین کردن تعهد بین دو نفر رد و بدل شود. همچنین، سفته الکترونیکی در جایگاه تعهد کاری هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، برخی از شرکت‌ها و صاحبان کار برای تضمین و تعهد کاری از کارمندان خود سفته دریافت می‌کنند. در حقیقت، کاربرد سفته الکترونیکی شبیه به سفته‌های کاغذی در گذشته است که بین افراد تبادل می‌شدند.

مورد دیگر این است که نیازی نیست تا ضامن شما، ویژگی‌های خاصی مثل کارمند بودن داشته باشد. یک فرد حقیقی معمولی هم می‌تواند به عنوان ضامن پشت سفته شما را امضا کند. برای مثال، یک فرد حقیقی با مشخصات واضح و کامل.

چرا از سفته الکترونیک استفاده کنیم؟

در حال حاضر بانک ها، سفته‌های فیزیکی را ارائه می دهند. این در حالی است که اکثر افراد دریافت کننده سفته های کاغذی با چالش محدودیت برگه های سفته روبرو هستند. به طور مثال، سفته‌ها در اعداد رندی مثل 5 میلیون تومان، 10میلیون تومان و یا 20 میلیون تومان از رایج ترین ارقام سفته کاغذی هستنند. متقاضیانی که عدد رندی لازم دارند، همواره یک چالش بزرگ است که باید تعداد برگ سفته‌ها را بیشتر از مقدار موردنیاز خریداری کنند. اما با وجود سفته الکترونیک دقیقا به همان اندازه مبلغی که نیاز دارید، می‌توانید آن را در وجه فرد و یا سازمان مربوطه صادر کنید.

علاوه براین، دریافت سفته به صورت الکترونیک نسبت به سفته‌های کاغذی امکان خطر جعلی بودن را کاهش می‌دهد. همچنین، امکان پرداخت مبلغی بیشتر بابت هر برگ سفته را به حداقل می‌رساند. در ضمن، در روش غیرحضوری در هر مکان و هر ساعتی از شبانه روز می‌توانید نسبت به دریافت سفته اقدام کنید. بنابراین، توصیه می‌کنیم تا برای دریافت سفته از طریق بانکهای عامل به صورت غیر حضوری از طریق اپلیکیشن آی‌کاپ اقدام کنید.

بعلاوه اینکه در روش غیرحضوری شما می توانید. در هر مکان و هر ساعتی از شبانه روز نسبت به دریافت سفته اقدام کنید. لذا توصیه می شود جهت تهیه سفته از طریق بانک یا به شکل غیرحضوری و یا بزودی از طریق اپلیکیشن آی‌کاپ اقدام کنید.

الکترونیکی شدن سفته چه مزایایی دارد؟


 • الکترونیکی شدن سفته از مزایای قابل توجهی برخوردار است که صرفه جویی در زمان و هزینه از واضح‌ترینِ آن‌هاست.
 • دریافت سفته الکترونیکی با سرعت بالاتری همراه است. به طوری که پس از ثبت درخواست، فورا سفته صادر خواهد شد.
 • خرید اینترنتی سفته الکترونیکی از امنیت بیشتری برخوردار است. این سفته‌ها با یک شناسه یکتا قابل شناسایی هستند که مورد تایید کلیه بانک ها است. به همین دلیل است که ریسک جعلی بودن در صورت تهیه سفته از مبادی غیررسمی را به هیچ عنوان ندارد.
 • امکان دریافت و خرید سفته الکترونیکی بسیار ساده‌تر از خرید سفته کاغذی است. شما می‌توانید در هر نقطه جغرافیایی که هستید، تقاضای دریافت سفته اینترنتی را در آی‌کاپ ارسال کنید. پس از ثبت درخواست، سفته اینترنتی مورد نظر به صورت آنی برای شما صادر خواهد شد.

سفته الکترونیکی را از چه سایتی می توان دریافت کرد؟


اگر کسی بخواهد به صورت سنتی سفته خریداری کند، باید به بانک مراجعه کرده و به همان مقداری که در نظر دارد؛ سفته دریافت کند. علاوه بر این، بعضی از دکه‌های روزنامه فروشی هم این سفته‌ها را به فروش می‌رسانند. اما اگر خرید سفته الکترونیکی را ترجیح می‌دهید؛ به آی‌کاپ به‌عنوان معتبرترین اپلیکیشن و سامانه دریافت سفته الکترونیکی مراجعه کنید. برای این کار کافی است اپلیکیشن آی‌کاپ را در گوشی همراه خود نصب کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفته مورد نیاز خود را تهیه کنید.

جهت دریافت سفته الکترونیکی اپلیکیشن آی‌کاپ کلیک کنید:

مدت زمان دریافت سفته الکترونیکی چقدر است؟


برای دریافت سفته به صورت سنتی و کاغذی علاوه بر این که لازم است، به صورت حضوری به بانک مراجعه کنید؛ مجبور خواهید بود چند ساعتی را منتظر صدور و دریافت سفته بمانید. اما اگر خرید سفته اینترنتی را انتخاب کنید، راه هموارتری را پیش رو خواهید داشت. (سفته الکترونیکی نام درست این خدمات است.) برای خرید سفته الکترونیکی تنها کافی است وارد اپلیکیشن آی‌کاپ شده و در قسمت مشخص، درخواست خرید سفته الکترونیکی خود را ثبت کنید. با واریز پول، سفته الکترونیکی به صورت آنی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

توجه : در حال حاضر، لطفا در ساعت‌های 7:30 الی 22:00 شنبه تا پنجشنبه (حتی روزهای تعطیل) اقدام به خرید سفته الکترونیکی نمایید.

سوالات متداول نحوه خرید سفته الکترونیکی


نحوه ویرایش سفته الکترونیکی چگونه است؟

امکان ویرایش سفته الکترونیکی وجود ندارد.

نحوه ضمانت سفته الکترونیکی چگونه است؟

چگونگی ضمانت سفته الکترونیکی را در این مقاله به همراه ویدئو توضیح داده ایم.

برای رفع مشکلات صدور سفته الکترونیکی، چه کاری انجام بدهیم؟

به منظور رفع مشکلات صدور سفته‌ی الکترونیکی با تلفن مرکز پشتیبانی ۰۲۱۷۴۳۱۸۵۰۰ تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت مشکل شما را بررسی و رفع خواهند کرد.

منبع : سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه کاربران

خریدسفته انلاین

علی رضا میرعرب رضی
پاسخ

بعد چقد طول میکشه وام رو بهمدن بدن

سید کسری حسینی
پاسخ

با سلام. لطفا پیگیری مراحل دریافت وام را از طریق بانک انجام دهید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

خیلی مطلب مفیدی بود
این خدمات هر چی بیشتر بشه واقعا بهتره، واقعا نسل جدید عادت کردیم به الکترونیکی انجام دادن کارا. حتی الان کارت به کارت با عابر بانک هم برا خود من بشخصه سخت شده. اینکه بتونیم بدون حضور در صف های طولانی بانک ها کارهای ساده ای مثل دریافت سفته رو انجام بدیم، خیلی عالیه

مصطفی
پاسخ

سلام آقای مصطفی.
از اینکه بعد از خواندن این مقاله برای ما پیام گذاشتید، بسیار خرسندیم.
بله با ظهور شکل نوینی از سفته (سفته الکترونیکی) باید از امضای دیجیتال هم استفاده کنیم. چون امنیت و اعتبار این نوع امضا بسیار بالا است و نگرانی از بابت افراد دو طرف قرارداد وجود ندارد.
به نکته‌ی خوبی اشاره کردید که یکی از مزایای سفته الکترونیکی، عدم نیاز به زمان‌های طولانی و حتی هزینه گزاف است.
امیدواریم که بعد از استفاده از خدمات آی‌کاپ از سطح بالای کیفیت و امنیت خدمات ما راضی باشید.
اگر سوالی دارید، از کارشناسان متخصص ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام وخسته نباشید به شما
من از ای کاپ استفاده می کنم برنامه خوبی است ولی در قسمت احراز هویت غیر حضوری به مشکل برخوردم برای کسر هزینه کارت هیچ بانکی را قبول نمی کنه لطفا مرا راهنمایی کنید

اکبر محمودی
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
برای رفع مشکل احراز هویت در خدمات سفته الکترونیکی آی‌کاپ باید نسخه فعلی را غیر فعال کنید و جدیدترین نسخه را دوباره نصب کنید.
با تشکر از شما بابت زمانی که برای نوشتن سوالات خود در سایت آی‌کاپ اختصاص دادید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

نسخه ايفون ندارد؟

حامد
پاسخ

در حال حاضر، خیر.

فائزه حسین زاده
پاسخ

اگر امکان داره نسخه تحت وب هم داشته باشید برای کاربران آیفون

ابراهیم فروغیان

با سلام متاسفانه بعضی از کانون های بانک رسالت برای ثبت سفته اذیت میکنن و اصلا انجام نمیدن لطفا اگر امکانش وجود داره ثبت سفته رو به صورت الکترونیکی انجام بشه و این مشکل حل بشه

محمد رضایی
پاسخ

با عرض سلام و ادب به شما،
بزودی سفته های لازم جهت ارائه به بانک قرض الحسنه رسالت با اپلیکیشن آی‌کاپ به صورت غیرحضوری قابلیت ثبت و بارگزاری در سامانه اعتبارسنجی مرآت را خواهد داشت تا نیازی به حضور فیزیکی شما برا ارائه سفته ها به کانون ها نباشد.
اگر سوال دیگری درباره سفته الکترونیک دارید، از ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

الان یعنی سفته کاغذی کلا جمع میشه یا هم سفته الکترونیک هم کاغذی

حمید یاری
پاسخ

سلام آقای یاری.
در حال حاضر، خدمات هر 2 سفته الکترونیکی و کاغذی در کشور ارائه می‌شوند. بنابراین، هر دو نوع سفته برای بانک ها از اعتبار کافی برخوردار هستند.
پیشبینی می‌شود که سفته کاغذی با مرور زمان، حذف می‌شود.
اگر این مقاله به شما کمک کرده، با دیگران به اشتراک بگذارید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
آیا سفته ای که بصورت الکترونیکی گرفته میشه رو همه ی بانک‌ها قبول می کنند

مجتبی
پاسخ

با سلام،
سفته الکترونیکی آی‌کاپ، فقط برای رسالت است.
ولی همه‌ی بانک‌ها، از مراجعی که برای سفته الکترونیک تایید کرده اند؛ آن را می‌پذیرند.

فائزه حسین زاده
پاسخ

متاسفانه در قسمت خرید سفته مدام پیغام خطا زیر را میدهد؛
آدرس صادر کننده معتبر نیست!
لطفا راهنمایی کنید چه اقدامی باید انجام بدهم؟

روزبه زراندوز
پاسخ

سلام و عرض ادب
لطفا با مرکز پشتیبانی 02174318500 تماس حاصل نمایید. همکاران ما با دریافت اطلاعات جنابعالی، شما را راهنمایی خواهند کرد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

باعث خوشحالیه که بدون حضور در صف های طولانی بانک ها کارهای ساده ای مثل دریافت سفته رو انجام بدیمو پیشرفت رو بچشم ببینیم از ای کاپ ممنونیم که بستر رو فراهم کرده

مرتضی قو ی پنجه
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
متشکریم از حُسن توجه شما.
امید است با ارائه خدمات سفته آنلاین در آی‌کاپ، سفته را بدون اتلاف زمان دریافت کنید.
اگر این مقاله به شما کمک کرد، با دیگران به اشتراک بگذارید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

توضیحات بسیار ناقص است. امیدوارم حالا ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ که سفته الکترونیک رسما رونمایی شده با توضیحات کامل‌تری این خدمت را معرفی و امکان استفاده از رایانه شخصی را نیز برای استفاده کنندگان اضافه کنید.
مثلا دریافت کننده سفته چگونه می‌تواند سفته را استعلام کند. آن طور که نوشته اید فقط صادرکننده با کد ملی‌اش می‌تواند سفته را چاپ کند.

بهزاد رنجبران
پاسخ

با سلام،
تمامی فرآیندهای صدور و ضمانت در وجه بانک قرض الحسنه رسالت در اپلیکیشن آی‌کاپ فقط برای مشتریان این بانک ارائه می‌شود.
لازم به ذکر است که شما فقط با نصب اپلیکیشن به خدمات دسترسی دارید. پس از دریافت امضای دیجیتال و احراز هویت در آی‌کاپ می‌توانید به خدمات سفته آنلاین دسترسی داشته باشید.
در بخش “سفته های من” برای هر کاربر، سفته هایی که صادر شده اند؛ قابل رویت می‌باشند. بنابراین، چه فرد صادر کننده و چه فرد گیرنده سفته آنلاین با دانلود آی‌کاپ و مراجعه به بخش
“سفته های من” قادر به مشاهده لیست سفته های صادر شده و دریافت شده هستند.
اگر سوال دیگری درباره سفته الکترونیکی (غیرحضوری) دارید، از ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام وقت بخیر من برای گرفتن سفته احراز هویت و امضای دیجیتال رو انجام دادم قبل از گزینه سفته الکترونیک، خارج شدم و آی کاپ را از گوشیم حذف کردم دوباره نصب کردم میخوام سفته الکترونیک بگیرم میزنه دارای گواهی فعال هستید آن را حذف کنید ، چجوری حذفش کنم ؟؟؟

مهدی
پاسخ

سلام و عرض ادب
لطفا برای رفع مشکل گواهی امضای دیجیتال با کارشناسان ما در مرکز پشتیبانی 02174318500 تماس حاصل نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

برا IOS برنامه ای ندارید ؟

علی نقوی
پاسخ

با سلام،
در حال حاضر، فقط نسخه اندرویدی اپلیکیشن آی‌کاپ ارائه شده است.
در آینده، نسخه ios را هم به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.
اگر سوال دیگری درباره سفته آنلاین دارید، از ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام . لطفا زمان دسترسی به سفته الکترونیکی در اپلیکیشن
را اعلام فرمایید
با تشکر

احد حسین پور
پاسخ

با سلام،
به زودی در هفته جاری، زمان دسترسی به سفته‌ی الکترونیکی را اعلام می‌کنیم.
اگر سوال دیگری درباره سفته الکترونیکی دارید، از ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام سامانه در زمان صدور سفته الکترونیکی پیغام خطا میده
داده ها معتبر نیستند

مرادی
پاسخ

با سلام. ضمن تشکر از صبر و شکیبایی شما، مشکل سامانه برطرف شده، لطفا مجددا اقدام کنید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
مطالب عالی و مفیدی بود
ان شاالله روبروز شاهد موفقیت و تعالی در کارها و خصوصا در سیستمی و هوشمند شدن آن باشیم
موفق باشید

حسین محمدی
پاسخ

سلام آقای محمدی.
با خدمات سفته الکترونیکی آی‌کاپ، دیگر نیازی به منتظر ماندن در صف های طولانی بانک نیست.
متشکریم از حُسن توجه شما

فائزه حسین زاده
پاسخ

با عرض سلام و ادب فراوان
ازهمه کسانیکه در تلاشند تا گرهی از مشکلات مردم را باز نمایند تشکرم مینمایم. انجام خدمات بانکی به صورت الکترونیکی خدمتی هوشمندانه و بسیار ضروری هست .امیدوارم هر چه زودتر عملیاتی گردد و بسترهای لازم به صورت کاملا ایمن فراهم شود
دست مریزاد متشکرم

خدامراد پیرزاد
پاسخ

با سلام و عرض ادب.
متشکریم از حُسن توجه شما.
زمان بهره برداری از خدمات سفته الکترونیک آی‌کاپ در هفته جاری اعلام می‌شود.
اگر سوالی درباره سفته آنلاین دارید، از ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
پس سفته الکترونیکی چی شد؟ این که هنوز متاسفانه فعال نشده. زمان دقیق بهره برداری رو لطف کنید

مهدی رستمی
پاسخ

با سلام،
به زودی در هفته جاری، زمان دسترسی به سفته‌ی الکترونیکی را اعلام می‌کنیم.
اگر سوال دیگری درباره سفته الکترونیک دارید، از ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام ببخشید با الکترونیکی شدن سفته سفته های قبلی باطل میشوند یا هنوزم اعتبار دارند و تا کی چاپ میشه

moein
پاسخ

سلام.
در حال حاضر، خدمات هر ۲ سفته الکترونیکی و کاغذی در کشور ارائه می‌شوند. بنابراین، هر دو نوع سفته برای بانک ها از اعتبار کافی برخوردار هستند.
پیشبینی می‌شود که سفته کاغذی با مرور زمان، حذف می‌شود.
اگر این مقاله به شما کمک کرده، با دیگران به اشتراک بگذارید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
دقیقا از کی شروع میشه؟

حسن نوبخت
پاسخ

با سلام،
به زودی در هفته جاری، زمان دسترسی به سفته‌ی الکترونیکی را اعلام می‌کنیم.
اگر سوال دیگری درباره سفته الکترونیک دارید، از ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

برای ثبت امضا الکترونیک چگونه اقدام کرد؟

مرتضی خانی
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
پیش نیاز ثبت گواهی امضای دیجیتال، احراز هویت غیرحضوری است. شما بر اساس اطلاعات احراز شده می‌توانید اقدام به ثبت گواهی امضای دیجیتال کنید.
با ثبت گواهی امضای دیجیتال، یک کلید اختصاصی در موبایل شخصی شما ذخیره می‌شود. در نهایت، گواهی امضای دیجیتال برای فرد ثبت خواهد شد.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام چجوری میشود امضای قبلی رو باطل کنیم
قبلا برنامه رو حذف نصب کردم الان میزنه امضا برا شما فعال هس
خواهش میکنم ابطال امضا هم برا برنامه اضافه کنین متشکر

سامان
پاسخ

سلام و عرض ادب
لطفا برای رفع مشکل گواهی امضای دیجیتال با کارشناسان ما در مرکز پشتیبانی 02174318500 تماس حاصل نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با عرض سلام و خدا قوت
اقدام بسیار درست و تاثیرگذاری هست بسیار خرسندیم
انشالله امید است حتما در اسرع وقت در هفته ی جاری فعال شود .
با تشکر

مصطفی پیمان فر
پاسخ

باسلام
ضمن تشکر از خدمت خوب ارائه شده، آیا امکان خرید سفته از طریق سایت هم وجود دارد؟ برای افرادی که گوشی آیفون دارند و امکان نصب برنامه icup را ندارند، راه حل چیست؟ ممنون

حامد هاتفی
پاسخ

با سلام و عرض ادب.
در آینده نزدیک، این اپلیکیشن برای افرادی که موبایل آیفون دارند، ارائه می‌شود.

فائزه حسین زاده
پاسخ

با سلام
برای خرید سفته ظاهرا حتما باید اپلیکیشن را داشته باشیم که فقط نسخه اندرویدی موجود هست
لطفا نسخه وب هم ارایه بشه برای کاربرانی که اپل دارند

علی
پاسخ

سلام
با آرزوی موفقیت شما نهاد محترم در تمامی مراحل کاری و تحقق اهداف ارزشمندتان.
راهنمایی بفرمایید که به مجرد ثبت سفته در اپلیکیشن و سامانه ی مورد نظر با چه مدت درج سفته ی مورد نظر در سامانه( مرآت) قابل مشاهده میباشد

محسن مهدی زاده
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
شما طی 4 روز کاری می‌توانید این فرآیند را انجام بدهید.
با سپاس از شما برای نظر گذاشتن در سایت آی‌کاپ.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
با آرزوی موفقیت شما نهاد محترم در تمامی مراحل کاری و تحقق اهداف ارزشمندتان.
راهنمایی بفرمایید که به مجرد ثبت سفته در اپلیکیشن و سامانه ی مورد نظر با چه مدت درج سفته ی مورد نظر در سامانه( مرآت) قابل مشاهده میباشد

محسن مهدی زاده
پاسخ

سلام.اگه کسی سفته الکترونیکی بگیره فرددیگه ای می‌تونه اون سفته روبنام خودش(ونه صادرکننده)به فردثالث بدهد؟بااینکه متعهدفقط صادرکننده سفته است وقابل استفاده برای کس دیگری نیست؟

بابک
پاسخ

با سلام، پاسخ شما را در همین مقاله درج کردیم.
بابت اعتمادی که به ما دارید، متشکریم.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام.اگه کسی سفته الکترونیکی بگیره فرددیگه ای می‌تونه اون سفته روبنام خودش(ونه صادرکننده)به فردثالث بدهد؟یااینکه متعهدفقط صادرکننده سفته است وقابل استفاده برای کس دیگری نیست؟

بابک
پاسخ

سلام
نرم افزار icup رو به صورت وب اپلیکشن راه اندازی کنید تا با هر سیستم عاملی بتوان از آن استفاده کرد

امید
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
در آینده نزدیک، این امکان برای شما فراهم خواهد شد.

فائزه حسین زاده
پاسخ

با سلام متاسفانه قسمت امضا دیجیتال بعد از پرداخت پول درخواست اثر انگشت را سیستم دارد ولی بعد از انجام دادن اثر انگشت سیستم خطا میزنه و کاری انجام نمیشه کی این مشکل حل میشه

علی
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
برای رفع این مشکل، شما می‌توانید از نسخه 1.7.7 اپلیکیشن آی‌کاپ استفاده کنید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید به چه صورت از سفته الکترونیکی میشه ضمانت وام گیرنده بانک رسالت را کرد/ضامن و متعهد در دو شهر متفاوت هستند
امکانپذیر هست؟از چه تاریخی؟

امیرحسین
پاسخ

با سلام.
در حال حاضر، این امکان در خدمات سفته الکترونیکی آی‌کاپ فراهم است.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
خسته نباشید بابت تمام تلاش های شبانه روزی
بنظرم بهتر بود زیرساخت و همه مراحل آماده میبود و بعد فعال سازی در برنامه انجام میشد
قبلا باید آزمون و خطاها گرفته میشد
هزینه کسر میشه تایید امضا نمیاد
باز تایید امضا میاد
سفته الکترونیک رو اجازه صدور نمیده
ولی با این حال کار بسیار بسیار عالی انجام دادید
ان شاءالله موفق باشید

مرتضی
پاسخ

سلام چجوری میشود امضای قبلی رو باطل کنیم
قبلا برنامه رو حذف نصب کردم الان میزنه امضا برا شما فعال هس
خواهش میکنم ابطال امضا هم برا برنامه اضافه کنین متشکر
نمیتونین اضافه کنین کلا حذف کنین این برنامه
والله گرفتاری داریم

سامان
پاسخ

سلام ، الان دو هفته هست که از آغاز سفته الکترونیکی گذشته اما هنوز در اپلیکیشن آی کاپ فعال نشده لطفا بفرمایید کی قرار هست فعال بشه دیگه

رضا محمدی
پاسخ

با سلام،
خدمات سفته الکترونیکی در نسخه‌ی جدید آی‌کاپ ارائه می‌شود. شما هم با بروز رسانی اپلیکیشن آی‌کاپ می‌توانید از این خدمات الکترونیک بهره‌مند شوید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام‌.باتوجه به فعال شون قیمت سفته ولی دریافت سفته وجود نداره وامکان پذیر نیست

بهروز
پاسخ

با سلام،
خدمات سفته الکترونیکی در نسخه‌ی جدید آی‌کاپ ارائه می‌شود. شما هم با بروز رسانی اپلیکیشن آی‌کاپ می‌توانید از این خدمات الکترونیک بهره‌مند شوید.
پیش از استفاده از این حدمات لازم است که احراز هویت الکترونیک را انجام بدهید و امضای دیجیتال خود را دریافت کرده باشید.
در صورتی که شماره موبایل و کد ملی شما تطابق داشت، می‌توانید از این خدمات بهره ببرید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام حقیقت من تا حالا دوبار سفته الکترونیک انجام دادم از حساب کم شده ولی تو قسمت سفته من سفته وجود ندارد برنامه ایکاپ به روز رسانی هم هست

محمد رضا بیات
پاسخ

با سلام،
با احتمال خیلی زیاد، سفته شما نهایی نشده است. بنابراین، با پشتیبانی آی‌کاپ تماس بگیرید و اطلاعات خود را ارائه بدهید تا نسبت به حل مشکل شما اقدام کنیم.
از توجه شما سپاسگزاریم.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام و عرض خسته نباشید
الان شخصی که در آی کاپ احرازهویت امضا انجام داد سفته خریداری کرد بعد ضامن باید با آی کاپ خودش وارد بشه و سفته وام گیرنده امضای دیجیتال بزنه؟

سعید
پاسخ

با سلام و عرض ادب خدمت شما.
این موضوع صحیح است که ضامن باید به صورت مستقل وارد اپلیکیشن آی‌کاپ شود، احراز هویت را انجام بدهید و امضای دیجیتال خود را دریافت کند.
سپس، فرآیند ضمانت برای فرد مورد نظر را به پایان برساند.
از اینکه سوالات خود را در حوزه دریافت سفته الکترونیکی از ما پرسیدید، خرسندیم.

فائزه حسین زاده
پاسخ

با سلام
آیا امکان خرید سفته های الکترونیکی با استفاده از توکن و امضای دیجیتال امکان پذیر خواهد شد؟

سعادت عاطفی
پاسخ

با سلام،
فقط امکان خرید سفته الکترونیکی با امضای دیجیتال در اپلیکیشن آی‌کاپ فراهم است.
با تشکر از شما.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
اینکه نوشتید صدور سفته در ۲۴ ساعت شبانه روز اشتباه است و من الان ساعت ۱۷ مراجعه کردم نوشته در ساعت اداری مراجعه کنید

شهبازی
پاسخ

با سلام و عرض ادب به شما،
در حال حاضر فرآیند دریافت سفته تنها در ساعات اداری (ساعتها رو بگو) امکانپذیر است تا در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در خدمت شما عزیزان باشیم. اخبار منتشر شده مبنی بر ارائه 24 ساعته سفته الکترونیکی در آینده نزدیک امکانپذیر خواهد بود.
با تشکر از شما برای اطلاع رسانی.

فائزه حسین زاده
پاسخ

با سلام میشه نحوه احراز هویت و دریافت سفته برای اشخاص حقوقی را هم توضیح بدین

وحید امامی
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
به محض اینکه خدمات سفته الکترونیکی آی‌کاپ برای افراد حقوقی ارائه شد، این بخش را هم به طور مفصل و کامل توضیح خواهیم داد.
با تشکر از شما بابت زمانی که برای درج دیدگاه خود در مقاله “سفته الکترونیکی” اختصاص دادید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

برای پرداخت 23/000 هزار تومن کدوم کارت بانکی رو قبول میکنه؟

حسین
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
برای رفع مشکل پرداخت هزینه سفته الکترونیکی باید نسخه فعلی را غیر فعال کنید و جدیدترین نسخه را دوباره نصب کنید.
با تشکر از شما بابت زمانی که برای نوشتن سوالات خود در سایت آی‌کاپ اختصاص دادید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سفته الکترونیکی خریدم ولی هرچقدر تلاش میکنم که در قسمت ضمانت با استفاده از کد یکتا ثبت کنم خطا در صدور پیش نویس میده و ۵ روز است هیچکسی پاسخگو نیست

سید وحید علوی نسب
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
برای رفع این باید نسخه فعلی را غیر فعال کنید و جدیدترین نسخه را دوباره نصب کنید.
در ضمن، اطلاعات مربوط به قسمت‌های گفته شده را به طور کامل و صحیح وارد کنید.
در صورتی که باز هم مشکل شما برطرف نشد، بهتر است با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.
با تشکر از شما بابت زمانی که برای نوشتن سوالات خود در سایت آی‌کاپ اختصاص دادید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

ببخشید وقتی سفته راخریداری کردی وضامن‌امضا کرد چطور بازمیتونی برا باردوم‌خریداری سفته راانجام بدی براضمانت

زهرااحمدی
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
فرد ضامن باید به طور جداگانه، وارد اپلیکیشن آی‌کاپ شود و مراحل احراز هویت را با موفقیت، پشت سر بگذراند.
پس از طی کردن مراحل احراز باید امضای دیجیتال خود را دریافت کند. در نهایت، سفته‌ای با همان مبلغ وام گیرنده را صادر کند.
اگر با جزئیات و نحوه دریافت امضای دیجیتال آشنا نیستید، بر روی این لینک کلیک کنید:
امضای دیجیتال

فائزه حسین زاده
پاسخ

وقت گير است.

Dsf
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
برای رفع مشکل پرداخت هزینه سفته الکترونیکی و یا مشکلات سرعت آی‌کاپ باید نسخه فعلی را غیر فعال کنید و جدیدترین نسخه را دوباره نصب کنید.
با تشکر از شما بابت زمانی که برای نوشتن سوالات خود در سایت آی‌کاپ اختصاص دادید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

واقعاً نرم افزار دارای مشکلات زیادی هست
درخواست ثبت کردیم
رد شده (حالا بماند که به چه علتی) حالا میخوایم ویرایش کنیم نمیشه

قیس فضلی
پاسخ

سلام . آیا امکان اضافه کردن متنی به پشت سفته الکترونیکی وجود دارد؟؟

شفیعی
پاسخ

با سلام،
امکان نوشتن متن به پشت سفته وجود ندارد.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سفته الکترونیکی

محمدی
پاسخ

دوستان عزیز لطفا نرم افزار رو از گوگل پلی یا بازار نصب کنید تا متوجه بروزرسانی ها بشید چون قسمت بروز رسانی داخل نرم افزار تا نسخه ۱.۷ کار نمیکرد برای من.

مسعود
پاسخ

با سلام
در توضیحات روش سفته دادن به عنوان ضامن رو متوجه نشدم.
در حالتی که به رهیاری مراجعه میکنیم یک برگ می‌دهند که روش نوشته اطلاعات متعهد و اون رو پر میکنیم و سفته ها رو به عنوان ضامن تحویل می‌دهیم حال در سامانه این چطوری انجام میشه؟ اگر میشه یه کلیپ تصویری بزارید. ممنون

علی احمدی
پاسخ

با سلام
فردی که به عنوان ضامن سفته هست باید وارد اپلیکیشن آی‌کاپ شود، احراز هویت را انجام دهد و امضای دیجیتال را دریافت کند. سپس شناسه خزانه داری مربوط به صادرکننده سفته و کد ملی دارنده سفته را از وام گیرنده سفته را دریافت کند. (این شناسه خزانه داری، 15 رقمی است.)
سپس در بخش سفته الکترونیک اپلیکیشن آی‌کاپ قسمت ضمانت را بزنید و این 2 اطلاعات را وارد کنید تا اطلاعات صادرکننده سفته برای ضامن، نمایش داده شود. در مرحله بعد، می‌تواند اقدام به ضمانت سفته کند. پس از این مرحله، اطلاعات وام گیرنده و ضامن در بخش اعتبارسنجی بانک رسالت ضمیمه می‌شود. با توجه به این موضوع، دیگر نیازی نیست تا اطلاعات خود را به‌ صورت حضوری به‌عنوان ضامن ثبت کنید؛ زیرا، بانک می‌تواند اطلاعات شما بعد از وارد کردن شناسه خزانه داری و کد ملی سفته دارنده، به صورت خودکار دریافت کند.

عاطفه آجلی
پاسخ

سلام وقت بخیر
من قیمت ضمانت شناسه ۱۵ رقمی و کد ملی گیرنده سفته رو میزنم ولی تایید نهایی نمیشه میگه امضا شما تغییر کرده یا پاک شده

Asms
پاسخ

با سلام، برای دریافت جزئیات دقیق این موضوع با پشتیبانی اپلیکیشن آی‌کاپ در ارتباط باشید!

فائزه حسین زاده
پاسخ

طریقه استفاده سفته چطوره میشه یبار بگید؟؟
موضوع استفاده من اینه که بجای قرض۳ملیون تومن ۵یا۱۰ملیون سفته باید بدهم بطرفم و بعداز یکم اردیبهشت هر ملیون۲۵۰هزارتومن سودشو بدم قرار دادم امضا میکنیم که شاهدم داریم.درغیر اینصورت اگر حتی از یک اردیبهشت یک دقیقه گذشت اون میتونه ۱۰ملیون سفته رو ب اجرا بذاره و خسارتشو بگیره همون ده ملیون خسارتشه (مبلغ سفته=خسارت)؟؟آیآ؟و من اگ پولشو به موقع دادم تو خود کاغذ سفته مشخص میشه با متنایی که داره آیا ؟؟؟

Salar.d0099$
پاسخ

با سلام و عرض احترام به شما،
فقط سفته در وجه بانک قرض الحسنه رسالت است و موضوعیتی با قراردادهای شخصی ندارد.
بابت زمانی که برای نوشتن نظرات و سوالات خود درباره سفته الکترونیکی صرف کردید، از شما متشکریم.

فائزه حسین زاده
پاسخ

لطفااگه فیلم اموزشی درموردنحوه خریدسفته الکترونیکی ای کاپ هست بزارین در نرم افزار.

میثم پرواز
پاسخ

با سلام خدمت شما،
در آینده نزدیک، ویدئویی مرتبط با سفته الکترونیکی در اپلیکیشن آی‌کاپ بارگذاری خواهد شد.
بابت زمانی که برای نوشتن نظرات خود در سایت آی‌کاپ صرف کردید، متشکریم.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
سلام
چرا بعد از گذشت بیست روز از خرید سفته الکترونیک برای خودم و ضامن هنوز سفته ها به گفته کارشناسان شما در سیستم ثبت نشده و پرونده اعتبار سنجی بنده در سامانه مرآت تکمیل نمی گردد.چرا کارشناسان شما هیچ پاسخ روشنی بجز قول پیگیری نمی دهند.

مهدی
پاسخ

با سلام و عرض ادب.
بابت نظرات و انتقاداتی که درباره خدمت سفته الکترونیکی بانک رسالت نوشتید، بسیار سپاسگزاریم.
با توجه به اینکه پشتیبانی دریافت سفته الکترونیکی فقط توسط آن انجام می‌شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا صبور باشید و اطلاعات صحیح را ارائه کنید.
امید است که در آینده‌ی نزدیک، مشکل شما رفع شود.

فائزه حسین زاده
پاسخ

ایا ضامن سفته الکترونیک باید خودش هم سفته خریداری کند؟

رضا اسلیمی
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
ضامن سفته الکترونیکی هم باید سفته خریداری کند.
بابت زمانی که برای نوشتن نظر خود در مقاله سفته الکترونیکی صرف کردید، متشکریم.

فائزه حسین زاده
پاسخ

زمان استاندارد، ثبت سفته الکترونیکی در سامانه اعتبارسنجی مرآت چند روز است؟
چرا با گذشت یک هفته علی رقم پیگیری، هنوز ثبت نشده!
اگر حضوری می رفتم کانون رهیاری، کارم سریع تر انجام می شد

مشتری
پاسخ

با سلام و عرض ادب.
حداکثر زمان مورد نیاز برای ثبت سفته الکترونیکی در سامانه اعتبارسنجی مرآت، 10 روز است.
با تشکر از شما.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
ضمن عرض تبریک و خسته نباشید به شما بابت این برنامه خوبتون. من چهار روزه باپشتیبانیتون دروات ساپ درتماسم ولی هنوز نتونستن مشکل احراز امضا وخرید سفته را برطرف کنند. حیف این دستاورد وبرنامه است که پشتیبانی ضعیفی داره امیدوارم بتونند و لطف کنند، مشکل من و دیگران را حل کنند. باز هم بابت زحمت های که کشیده اید و میکشید ممنونم

رضا هنرپرور
پاسخ

با سلام و عرض ادب.
بابت نظرات و انتقاداتی که درباره خدمت سفته الکترونیکی بانک رسالت نوشتید، بسیار سپاسگزاریم.
با توجه به اینکه پشتیبانی دریافت سفته الکترونیکی فقط توسط پشتیبانی انجام می‌شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا صبور باشید و اطلاعات صحیح را به پشتیبانی ارائه کنید.
امید است که در آینده‌ی نزدیک، مشکل شما رفع شود.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام و احترام
متاسفانه بانک قرض الحسنه رسالت هیچ خدماتی به کسانی که گوشی آیفون دارن نمی دهد اعم از افتتاح سپرده ، عضویت و دریافت سفته الکترونیکی هم.

hamed khorrami
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
در آینده نزدیک، صدور سفته الکترونیکی در آی‌کاپ برای دارندگان موبایل آیفون هم امکانپذیر خواهد شد.
بابت زمانی که برای نوشتن نظرات خود درج کردید، متشکریم.

فائزه حسین زاده
پاسخ

با سلام و وقت بخیر
بنده یک مشکلی توی گرفتن امضای دیجیتال دارم
1. گوشی بنده سامسونگ J3 با آندروید 5.1
2. اپلیکیشن آی کاپ رو نصب کردم و وارد امضای دیجیتال شدم
3. از من قفل امنیتی خواست که تنظیم کردم
4. مجدد وارد اپ شدم دوباره قفل امنیتی خواست با توجه به اینکه قبلا تعیین کرده بودم روش های دیگه قفل امنیتی رو تست کردم اما مجدد همین پیغام خطا رو می ده
5. اپ رو کامل حذف کردم مجدد نصب کردم مراحل رو یک بک بار دیگه تکرار کردم اما همچنان مشکل پابرجاست
لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید یا در آپدیت بعدیتون حداقل تصمیم گیری بر گذاشتن قفل امنیتی یا نذاشتنش رو بر عهده خود کاربر بذارید و در حد یک پیغام خطا کفایت می کنه

فخرالدین
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
برای رفع خطاهای سفته الکترونیکی در موبایل‌های اندرویدی با کارشناسان ما تماس بگیرید.
ابتدا وارد اپلیکیشن شوید و در قسمت ارتباط با پشتیبانی به بررسی و رفع این مشکل بپردازید.
با تشکر از شما برای زمانی که صرف نوشتن سوالات خود کردید!

فائزه حسین زاده
پاسخ

باسلام
برای امضای دیجیتال عکس خودم و با کارت ملی مطابقت نمیده الان باید چیکار کنم؟ رهیاری میتونه کمک کنه؟

امیری
پاسخ

با سلام و عرض ادب، شما باید با پشتیبانی آی‌کاپ ارتباط برقرار کنید و اطلاعات لازم را به ایشان ارائه کنید.
با تشکر از شما بابت زمانی که برای نوشتن سوالات خود در سایت آی‌کاپ صرف کردید!

فائزه حسین زاده
پاسخ

10 روز خیلی زیاده!
کمش کنید این زمان رو!
الکترونیکی شده که سریع تر کار انجام بشه نه که کار 2 روزه، 10 روز زمان ببره!

علی سهرابی
پاسخ

سلام متاسفانه الان دو هفته است كه سفته خريداري كردم و ضامن هم تاييد كردم و اعتبارسنجي هردو هم انجام شده ولي هيچ تغييري در بهبود دهنده(سفته) در مرات انجام نميشود و ظاهرا ارتباط آي كاپ به مرات داراي باگ زيادي است باتوجه به پيگيري مكرر فقط ميتونم بگم اين نرم افزار فعلا فقط زمان من رو گرفته و مدام بايد پيگيري كنم

احسان
پاسخ

,سلام وقت بخیر
ببخشید من اعتبار سنجی و احراز هویت انجام دادم
الان میخوام ضامن کسی بشم ولی وقتی قسمت ضمانت سفته پر میکنم تایید نهایی نمیشه و میگه امضا شما یا پاک شده یا تغییر کرده
لطفا من رو راهنمایی کنید
ممنون

اسما خادمی پو
پاسخ

سلام ببخشید چرا من نمیتونم امضای دیجیتال دریافت کنم؟ بعداز مراحل پرداخت پیغام می دهد که شما دارای گواهی فعال می باشید در صورت لزوم آن را ابطال نمایید، لطفا این مشکل رو در آی کاپ حل کنید. متاسفانه من هنوز نتونستم وام دانشجویی رو دریافت کنم

غلامی
پاسخ

با سلام و عرض احترام،
با پشتیبانی تماس بگیرید، کد ملی خود را در اختیار پشتیبانی بگذارید. ضمن عرض تشکر به شما، باید بیان کنیم که خدمات ابطال امضای دیجیتال در آینده نزدیک در اپلیکیشن آی‌کاپ ارائه خواهد شد.
امیدواریم که در روزهای آتی بتوانید وام دانشجویی خود را دریافت کنید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام من گوشيم آيفون هست چطوري سفته الكترونيكي تهيه كنم؟

محمدرضا عباسي نژاد
پاسخ

با سلام و احترام،
در آینده نزدیک، ثبت درخواست و دریافت سفته الکترونیکی در آی‌کاپ برای دارندگان موبایل آیفون هم امکانپذیر خواهد شد.
با تشکر از شما بابت زمانی که صرف نوشتن سوالات خود در سایت آی‌کاپ کردید!

فائزه حسین زاده
پاسخ

با سلام کسانی که دسترسی به اندروید ندارند برای خرید چه باید بکنن

مجید رضائی پناه
پاسخ

با سلام و احترام،
در حال حاضر، خدمت آی‌کاپ فقط برای دارندگان موبایل اندروید ارائه می‌شود.
با تشکر از شما برای زمانی که صرف نوشتن سوالات خود کردید!

فائزه حسین زاده
پاسخ

ببخشید من طی چندین مرحله اقدام به نصب نرم افزار آیکاپ‌نمودم که متاسفانه موفق به این امر نشدم درضمن برنامه کافه بازار و گوگل پلی را هم بروزرسانی کردم ولی بازم نشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مجتبی تاجیک
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
ابتدا باید از اتصال اینترنت خود اطمینان کسب کنید. سپس، اقدام به دانلود و نصب نرم افزار خود نمایید.
بابت نوشتن سوالات خود در سایت آی‌کاپ متشکریم!

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
۱۰ روزه ضامن من سفته رو ثبت کرده اما در مرآت هنوز ثبت نشده هنوز در انتظار بهبود دهنده زده چندین بار پیگیری کردم کسی جواب گو نیست لطفا راهنمایی بفرمایید

مصطفی عباسی
پاسخ

با سلام،
برای پیگیری مرحله به مرحله‌ی وضعیت سفته‌ی الکترونیکی با پشتیبانی اپلیکیشن آی‌کاپ ارتباط برقرار کنید و صبور باشید!

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
عذر میخوام من (وام گیرنده) سفته الکترونیکی دریافت کردم و ضامن هم پشت سفته من رو امضا کرده…. بعد ضامن خودش مجدا سفته خریداری کرده ولی دیگه جایی برای امضای وام گیرنده نداشت…. الان بعد یک هفته س هنوز سفته های ضامن وارد سامانه مرات نشده …. مشکل از کجاس؟هر چی با سامانه تماس میگیریم فقط میگن صبوری بفرمایید ….

سرگل
پاسخ

با سلام و احترام،
این خطا فقط برای مدت کوتاهی اتفاق افتاده است. در همان روز، خطا رفع شده و شما می‌توانید با کارشناسان ما در ساعت‌های اداری تماس بگیرید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام ، چرا قسمت خرید سفته در دسترس نیست؟ شماره پشتیبانی هم برای راهنمایی وصل نمیشه متاسفانه!

امین
پاسخ

با سلام و احترام،
مشکل سفته الکترونیکی در آی‌کاپ برطرف شده است!

فائزه حسین زاده
پاسخ

با سلام خرید سفته در ای کاپ قطع می باشد شماره پشتیبانی هم در شبکه موجود نیست لطفا بررسی کنید .

AMIR
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
مشکل سفته الکترونیکی در آی‌کاپ برطرف شده است!

فائزه حسین زاده
پاسخ

با سلام خسته نباشيد من از طريق اي كاپ سفته صادر كردم ولي الان از وام گرفتن منصرف شدم و برنامه اي كاپ رو حذف كردم .و نميتونم دوباره وارد شم الان چجوري ميتونم سفته اي كه صادر كردمو ابطال كنم

حسين قربان پور
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
سفته‌ی الکترونیکی که برای شما صادر شده، در پرونده مرآت ثبت می‌شود تا برای وام‌های بعدی بتوانید از آن استفاده کنید. در این صورت، شما نیازی به صدور سفته مجدد ندارید.
هم‌اکنون، امکان ابطال سفته الکترونیک در آی‌کاپ فراهم نیست!
با تشکر از شما برای زمانی که صرف نوشتن سوالات خود کردید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

باسلام
بنده جهت دریافت وام از بانک رسالت سفته الکترونیکی از نرم افزار آی کاپ تهیه کردم و فایل pdf آن را دریافت کردم،آیا باید این سفته را در نرم افزار یا اینترنت بانک ثبت کنم یا به صورت خودکار در سامانه بانک رسالت ثبت میشود لطفاً راهنمایی کنید ممنون

سید رشید بهشتی
پاسخ

سلام و عرض ادب
بعد از نصب ترم افزار پیام میده به دلیل نبود حداقل موارد امنیتی دستگاه برنامه قابل اجرا نیست
البته گوشی بنده روت شده و با مجیک اصطلاحا برنامه های بانکی را مخفی و دور میزنم اما برای آی کاپ عملی نمیشه راهکاری هست ؟

علی توسلی
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
شما باید از حالت روت خارج شوید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
سفته گرفته شده به چه صورت در سامانه رسالت قرار بدم

محمدرضا رزاقی
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
سفته الکترونیکی به طور خودکار در سامانه رسالت قرار می‌گیرد.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام وقت بخیر من در امضای دیجیتال به مشکل خوردم امضارو ثبت نمیکنه و پیغام شما دارای گواهی فعال هستید میشه راهنمایی بفرمایید برای ثبت امضا

mehdi elhami
پاسخ

سلام و عرض ادب،
شما، قبلا در آی‌کاپ امضا داشتید یا از جای دیگری، اقدام به گرفتن امضای دیجیتال کرده اید. در هر صورت صبر کنید تا در ورژن بعدی آی‌کاپ، امکان حذف گواهی امضا رو فراهم کنیم.

فائزه حسین زاده
پاسخ

من برای ضامن دوهفته گذشته سفته خریدم ودرقسمت ضمانت دیتای سفته وام گیرنده وکدملی وام گیرنده رووارد کردم که هنوز بهبوددهنده ثبت نشده حتی سفته ضامن هم ثبت نشده ،هیکدام از اپراتورها نمیدانند ،ایا آی کاپ بازرسی ندارد که پیگیری کنم دوبار اقدام کردم که پول عودت داده نشده والان واقعا حیرانم چه باید کرد،واقعا اگه از عهدش برنمیاد بگید

مرتضی شیخ حسنی
پاسخ

با سلام
واقعا طرح سفته الکترونیکی کاری بسیار جالب می باشد هم ایمنی بالایی دارد هم سرعت تهیه بالا من در حال حاضر با سامانه آی کاپ کار میکنم و جهت مشتری های وام بانک رسالت سفته الکترونیک تهیه میکنم البته اینم بگم که زمان صدور و ضمانت سفته جایی واسه کوچکترین اشتباه نیست

میثم سمغانی نژاد
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
در صورتی که اطلاعات خود را به صورت صحیح در اختیار پشتیبان قرار داده باشید،
این موضوع پیگیری می‌شود و جای نگرانی ندارد.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
خسته نباشید.برای مثال اگر مبلغ وام ۶۰میلیون تومان باشه.باید ۷۲میلیون تومان سفته گرفت یا باید برای ضامن هم محاسبه کرد و ۱۴۴ میلیون تومان سفته بگیریم؟
ممنون میشم توضیح بدین

احسان مصلحی
پاسخ

سلام
متقاضی و ضامن بایستی جداگانه سفته صادر نمایند.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

مشکل سفته الکترونیکی در آی‌کاپ برطرف شده است!

ویسی
پاسخ

اصلا حل نشده ده روزه نمیتونم سفته بخرم.قبلا بهتر بود درکانون همیاری ی روزه ثبت مرات میشد.الان فقط اعصاب خوردی

سالم
پاسخ

سلام. مشکلات سامانه برطرف شده اگر کماکان در دریافت سفته مشکل دارید، لطفا به طور مشخص مرحله ای که با مشکل مواجه می‌شوید را بفرمایید تا کارشناسان ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام اپلیکیشن روی گوشی ایفون نصب میشه؟

عبدالرضا زراِینه
پاسخ

با سلام، در حال حاضر امکان نصب اپلیکیشن آی‌کاپ بر روی آیفون وجود ندارد.

فائزه حسین زاده
پاسخ

با سلام و خسته نباشید
لطفا نسخه ios این برنامه رو هم قرار بدین داخل سایت با تشکر

مهدی
پاسخ

سلام
برای ضمانت وام نیاز به تهیه سفته داشتم که اقدام کردم. احراز هویت و امضای دیجیتال انجام دادم متاسفانه روز اول به دلیل شلوغی سرور موفق نشدم سفته تهیه کنم و روز دوم هم برنامه کلا هنگ بود!
اقدام به پاک کردن برنامه و نصب مجدد کردم. دوباره نیاز به ثبت نام بود و اطلاعات پاک شده بود! با پشتیبانی تماس گرفتم گفتن چون برنامه رو پاک کردی و دوباره نصب کردی امکان دریافت امصای دیجیتال برای شما وجود نداره. این مشکلات کی میخواد حل بشه؟

اسماعیل اولیائی
پاسخ

سلام و عرض ادب
به زودی امکان ابطال گواهی امضای دیجیتال در سامانه آی‌کاپ فراهم خواهد شد و از طریق آن می‌توانید اقدام به حذف گواهی قبلی کرده و امضای جدید صادر نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام. به من گفته شد چون بعد از دریافت امضای دیجیتال برنامه رو از روی گوشی پاک کردم دیگه امکان ثبت سفته رو ندارم. آیا میشه سیمکارتم رو به یه گوشی جدید منتقل کنم و دوباره درخواست امضای دیجیتال بدم و بعدش سفته؟

مسعود
پاسخ

با عرض سلام و خسته نباشید
میان این نظرات مثبت یک انتقاد دارم
بنده بعد از احراز هویت و تایید امضای دیجیتال برای صدور سفته اقدام کردم ولی در ۳ روز گذشته، خطای عدم ارتباط با سرور دریافت میکردم. با پشتیبانی تماس گرفتم ولی نتوانستن مشکل بنده را حل کنن!!!!!
امروز اپلیکیشن را حذف و مجدد نصب کردم. و از من خواست دوباره احراز هویت و تایید امضای دیجیتال را انجام بدم. ولی با خطاهای فراوان شامل عدم ارتباط با سرور استعلام شماره تلفن و عدم ارتباط با سیستم ثبت احوال مواجه شدم
بعد از تماس با پشتیبانی. پشتیبان به من گفت اصلا شما چون اپلیکیشن را حذف کردید و دوباره نصب کردید دیگه نمی‌تونید احراز هویت را انجام بدید و با خطای این کدملی دارای گواهی فعال می باشد مواجه میشید و دیگه نمی‌تونید از خدمات سفته الکترونیک استفاده کنید و باید به صورت دستی و کاغذی به بانک ارائه شود
حالا من میخوام بدونم چرا مطلب به این مهمی در هیچ جای سایت و اپلیکیشن درج نشده که کاربر اطلاع پیدا کنه که نباید اپلیکیشن را حذف و نصب کند. واقعا اینقدر ضعیف؟؟؟
به عنوان اطلاع و قوانین در شروع فرآیند احراز هویت باید این مطلب درج میشد.
یعنی به همین راحتی آدم تو دردسر می اندازید
حالا با این وجود من جایی خوندم که گواهی قبلی رو میشه ابطال کرد و جدید صادر بشه ولی پشتیبان اصلا چیزی در این باره نگفت و فقط گفتن چون برنامه رو حذف و نصب کردید دیگه نمی‌تونید از امکانات سفته الکترونیکی استفاده کنید. به همین راحتی!!!

حامد فراهی
پاسخ

سلام و عرض ادب
ضمن تشکر از زمانی که صرف ثبت نظر خود کردید، به زودی امکان ابطال گواهی امضای دیجیتال از طریق سامانه آی‌کاپ فراهم خواهد شد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام و خسته نباشید
خطا در صدور پیش نویس سفته رو چطور باید برطرف کرد ممنون

محمد تقوی
پاسخ

سلام و عرض ادب
مشکل مربوطه برطرف شده است. لطفا مجددا اقدام فرمایید. باتشکر

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

چه زمانی امکان حذف امضا فراهم میشه؟

مسعود
پاسخ

با سلام
همکاران ما در تلاش برای ایجاد امکان حذف امضای دیجیتال هستند. انشالله به زودی این امکان فراهم خواهد شد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

به من گفتن چون برنامه رو پاک کردم دیگه نمیتونم از امضا الکترونیک استفاده کنم. اگر سیم کارتم رو بندازم توی یه گوشی دیگه میشه دوباره درخواست امضا کرد؟

مسعود
پاسخ

سلام و عرض ادب
خیر. به زودی امکان ابطال گواهی امضا دیجیتال از طریق سامانه آی‌کاپ فراهم خواهد شد. لطفا پس از آن، برای ابطال گواهی قبلی خود اقدام فرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

نرم افزار آی کاپ دیگه داره دیوونم میکنه
یا ارتباط با سرور قطعه یا خطا در صدور سفته میده
الان ۱۰ روزه که وقتم رو میگیره و اعصابم رو خورد کرده
همون سفته کاغذی خیلی بهتر بود

احسان
پاسخ

با سلام. ضمن تشکر از صبر و شکیبایی شما، مشکل سامانه برطرف شده، لطفا مجددا اقدام کنید.
اگر باز هم در مراحل دریافت سفته با مشکلی مواجه شدید، لطفا با تلفن مرکز پشتیبانی 02174318500 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت مشکل شما را بررسی و رفع خواهند کرد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام چرا نمیشه سفته الکترونیک صادر کرد ! همش خطا میده !

کامی
پاسخ

با سلام. ضمن تشکر از صبر و شکیبایی شما، مشکل سامانه برطرف شده، لطفا مجددا اقدام کنید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

بادرود و ادب
اول تبریک می گم به این حرکت خوب که باعث میشه قدمی در حوزه الکترونیک برداریم ، از سوی دیگر عدم پشتیبانی ضعیف و عدم آشنایی کامل اپراتورها موجب نارضایتی می گردد. برای مثال هزینه سفته 100 میلیون تومانی مطابق بخشنامه 50000 تومان است که در زمان ارائه این مبلغ 70000 تومان ثبت شد جه واریز به بانک و صدور سفته و همکاران شما نیز پاسخگو نبودند و این مبلغ اضافی برای چیست؟ که این مورد موجب نارضایتی و مسائلی دیگری است که در اینجا گفتن آن جایز نیست .لطفا راستگو باشید

محمد هادی بائی
پاسخ

با سلام
هزینه دریافتی شامل هزینه صدور امضای دیجیتال و سفته خریداری شده است. درصورت نیاز به توضیحات بیشتر خواهشمند است با همکاران ما در تیم پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام و روزبخیر
لطفا برای آندسته از افرادیکه در مرحله دریافت وام از رسالت قرار دارند و قابلیت نصب برنامه آی کاپ بر روی گوشی خود را ندارند چگونه باید سفته الکترونیکی تهیه و تحویل نمایند؟

احمد نعیمی
پاسخ

سلام و عرض ادب
فعلا امکان خرید سفته الکترونیک تنها برای گوشی های اندروید امکان پذیر است.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام من برای خرید سفته اقدام کردم تا مرحله آخر و پرداخت هم رفتم اما می نویسه «خطایی رخ داده» ضمنا از حسابم کم کرده

محمد سعیدی
پاسخ

با سلام
ضمن تشکر از صبر و شکیبایی شما، مشکل سامانه برطرف شده، لطفا مجددا اقدام کنید. ضمنا هزینه پرداختی به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام من احرازحویت روانجام دادم وختی میخام سفته بگیرم خطامیادکه داده هامعتبر نیست لطفن راهنمای کنید

میلادشهیکی
پاسخ

با سلام. ضمن تشکر از صبر و شکیبایی شما، مشکل سامانه برطرف شده، لطفا مجددا اقدام کنید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام فقط متاسفم برای اپلیکیشن شما و صدور مضحک سفته الکترونیک، از صبح دربه در هستم نه حضوری نه تلفنی نه از طریق وب سایت ها و اپلیکیشن هیچ کس کمک نمی کند که من سفته بخرم وامم را دریافت کنم ده ماه است پولم توی بانک رسالت است، این هم وضعیت وام دادن بانک!!!!

شمس
پاسخ

سلام از نزدیک به بیست و چهار ساعت پیش با وجود دوبار مراجعه حضوری،چندبار تماس تلفنی و ارسال ایمیل، به دلیل مشکل در خریدن سفته دیجیتالی نتوانستم سفته بخرم و پولم ده ماه است در بانک رسالت سپرده شده است ، نکته بسیار جالب که فقط در معدود کشورهایی مانند کشور ما رخ می دهد، این است که در نرم افزار آی کاپ با این پیام روبه رو می شوم که، در ساعات اداری!!! برای خرید سفته دیجیتالی مراجعه کنید!!! هرچه درباره خنده دار بودن این پیام بگویم کم است!!! واقعاً خیلی جالب است! اگر بانک رسالت تمام الکترونیکی است، مراجعه به نرم افزار در ساعات اداری چه معنایی دارد. هرچند که دیروز دو بار مراجعه حضوری هم انجام دادیم ولی هیچ هیچ و هیچ!!

شمس
پاسخ

سلام و عرض ادب
هر روزه از ساعت 7:30 الی 22، حتی روزهای تعطیل، میتوانید نسبت به خرید سفته اقدام نمایید.
مشکلات سامانه برطرف شده. اگر در مراحل دریافت سفته با مشکلی مواجه شدید، با پشتیبانی 02174318500 تماس حاصل نموده تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام من مبلغ 240 میلیون سفته گرفتم چطور می تونم به بانک های دیگه هم ارائه بدم ؟

مسعود
پاسخ

با سلام و عرض ادب
سفته خریداری شده شما در وجه بانک رسالت صادر شده و برای این بانک قابل استفاده می‌باشد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

درود بر شما
من وقتی میخوام سفته الکترونیکی صادر کنم میگه آدرس صادر کننده سفته معتبر نمیبلشد، چطور باید این مشکل رو حل کنم؟

حسن سلطاندوست
پاسخ

سلام و عرض ادب
لطفا با پشتیبانی سامانه 02174318500 تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما پس از دریافت اطلاعات لازم شما را راهنمایی کنند. با تشکر

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام و روز بخیر
پس از اتمام اقساط ، سفته الکترونیکی ارائه شده چطور باطل می شود
یا اینکه امکان دارد پس از پرداخت اقساط سفته های ارائه شده (الکترونیکی) ناخواسته و یا اشتباهاً برای فرد وام گیرنده و ضامن مشکلی ایجاد نماید.

سعید صدیق
پاسخ

با سلام و عرض ادب
سفته ای که برای شما صادر شده، در پرونده مرآت ثبت می‌شود تا برای وام‌های بعدی نیز بتوانید از آن استفاده کنید.
هم‌اکنون، امکان ابطال سفته الکترونیک در آی‌کاپ فراهم نیست.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام
ضامنم میخواد سفته من را ضمانت کنه پیغام خطای میده با این متن (خطا در صدور پیش نویس درخواست صدور سفته)
مشکل از کجا هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

علی اکبر نجفی
پاسخ

سلام و عرض ادب
مشکل برطرف شده است. لطفا مجددا امتحان کنید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
بعد از گرفتن سفته و انجام مراحل ضمانت،
برای ثبت سفته در سایت مرآت، باید چیکار کرد؟

سوال
پاسخ

سلام و عرض ادب
سفته شما به صورت خودکار در سامانه مرآت ثبت خواهد شد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
مدت زمان ثبت سفته های نهایی شده با امضای ضامن در سامانه مرآت چند روزه؟ الان یک هفته گذشته ولی در سامانه مرآت میزنه منتظر دریافت سفته و چک.

محمد
پاسخ

سلام و عرض ادب…
من چند وقت پیش با پرداخت 23 هزار تومن و انجام بقبه ی شرایط، کار امضای الکترونیک را در آیکاپ انجام دادم ولی متاسفانه برنامه از گوشی من حذف شد و دوباره نصب کردم ولی الان چون میخوام که سفته الکترونیک خریداری کنم سیستم جواب نمیده و میگه که درخواست امضای الکترونیک قبلی رو حذف کنید و هیچ راهی هم توی app نیست.! لطفا راهنمایی بفرمایید الان تکلیف چیه؟

صادق یوسفی
پاسخ

با سلام و وقت بخیر
امکان ابطال گواهی امضای دیجیتال به زودی در برنامه آی‌کاپ فراهم خواهد شد و از طریق آن می‌توانید گواهی امضای قبلی را حذف و مجددا اقدام کنید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

من از پاسخگویی شما…ولی..
مشکل من و خیلی از افراد دیگه در مورد حذف امضای دیجیتال و ثبت دوباره دقیقا همین به زودی هست..
چون معلوم نیست بزودی کی هست..

صادق یوسفی
پاسخ

با سلام و احترام
با توجه به اینکه ایجاد امکان “ابطال گواهی امضا” تحت تاثیر عوامل داخلی و بیرونی زیادی است، متاسفانه ارائه تاریخ دقیق میسر نمی‌باشد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

من اهراز هویت انجام دادم، پراخت انجام شد، ضمانت سفته تایید نهایی نشد، خیلی خطا داد فک کردم مشکل از گوشی، یه بار نرم افزار آی کاپ رو حذف کردم دوباره نصب کردم الان میخوام ضمانت سفته رو ادامه بدم باید دوباره هزینه اهراز رو پرداخت کنم و پرداخت هم میکنم ولی میگه شما باید اطلاعات قبلی رو پاک کنی، چجور اطلاعات قبلی رو برگردانم، متشکر

ناصر عليخاني
پاسخ

با سلام
لطفا با مرکز پشتیبانی 02174318500 تماس بگیرید. کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام بنده و خیلی از مشتریان بانک قرض الحسنه رسالتمشکل خرید سفته رو با گوشی آیفون داریم که متاسفانه نمیتوانیم استفاده کنیم

حامد خرمی
پاسخ

برنامه رو پاک کردم و دوباره نصب کردم دیگه نمیتونم امضا دیجیتال صادر کنم و سفته بخرم
میدونم که الان در پاسخ میفرمایید” به زودی امکان ابطال امضای دیجیتال از طریق سامانه آیکاپ فراهم میشود”
ولی میشه بجاش بگید این ” به زودی” یعنی چه زمانی؟
مثلا ۱ هفته، یک ماه ، ۳ ماه؟
آپدیت بعدی حدودا کی میاد؟
بخدا مردم گرفتارن..

محمدرضا
پاسخ

با سلام و احترام
با توجه به اینکه ایجاد امکان “ابطال گواهی امضا” تحت تاثیر عوامل داخلی و بیرونی زیادی است، متاسفانه ارائه تاریخ دقیق میسر نمی‌باشد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
وقت بخیر
الان یک هفته بیشتره که سفته صادر شده و امضای ضامن هم انجام شده ولی توی سامانه مرآت هنوز میزنه در انتظار دریافت سفته و چک. این فرآیند چقدر زمان میبره؟

محمد
پاسخ

با سلام
زمان استاندارد برای ثبت سفته در سامانه مرآت، 72 ساعت است. اگر پس از این مدت سفته شما در سامانه مرآت قرار نگرفت، لطفا درخواست خود را از طریق پشتیبانی با تلفن 02174318500 پیگیری نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام .چرا نرم افزار در گوشی که اندروید 7 داره اجرا نمیشه و پیام مشکل امنیتی میدهد ؟ با این گرونی ها از کجا پول گوشی جدید بیاوریم؟
2- خرید سفته به صورت وب نیز انجام میشود ؟

علیرضا قائد
پاسخ

با سلام
پیام مشکل امنیتی که برای شما ارسال میشود به دلیل نسخه اندروید شما نیست. لطفا درصورتی که هنوز این پیام را دریافت میکنید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا دلیل خطا مشخص شود.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام
یه ضعف بزرگتون نداشتن نسخه ios هستش حتی نسخه وب که کاره بسیار ساده ای هم هست برای کاربران ios نزاشتین که اینظوری باید همه این بنده خداهایی آیفون دارن لنگ گوشی اندروید باشن . خود همین نسخه اندروید هم من نصیب کردم ارور میده. متاسفانه همکاراتون تو شهرستان هم فیزیکی سفته تحویل نمیگیرن لطفاا یه فکری بکنید
با تشکر

محسن
پاسخ

سلام و عرض ادب
با نصب نسخه اندروید میتوانید به راحتی امضا دیجیتال و سفته الکترونیک خود را دریافت نمایید. اگر در استفاده از سامانه به مشکل یا ابهامی برخوردید، همکاران ما در تیم پشتیبانی به شما کمک خواهند کرد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام،من میخوام ضامن وام بانکی بشم و از وام گیرنده سفته بگیرم که بعدا مشکلی پیش نیاد
آیا میتونم سفته الکترونیکی ازش بگیرم؟
اگه جواب آره است،باید چجوری سفته رو پر کنیم؟

Hedayat
پاسخ

با سلام
فعلا سفته الکترونیکی تنها در وجه بانک قرض‌الحسنه رسالت صادر می‌شود.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
آیا سفته الکترونیکی خریداری شده توسط ضامن، نیاز به تایید توسط وام گیرنده هست؟ یعنی باید شناسه سفته به وام گیرنده ارسال گردد و در بخش ضمانت وام گیرنده ثبت گردد؟

محمد زارع احتسامی
پاسخ

باسلام
پس از اینکه وام‌گیرنده سفته را خریداری نمود، ضامن بایستی در بخش ضمانت سفته با وارد کردن شناسه سفته خریداری‌شده توسط وام‌گیرنده و کدملی ایشان، ضمانت را انجام دهد. همچنین لازم است ضامن، سفته جداگانه‌ای نیز خریداری نموده که برای آن نیاز به اقدام بعدی وجود ندارد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام من موقع صدور سفته ،اشتباه قیمت سفته به ریال وارد کردم و از مبلغ سفته خیلی کمتر شده الان باید چیکار کنم برای رفع این مشکل،با پشتیبانی تماس میگیرم ولی کسی پاسخ نمیده

حبیبی
پاسخ

با سلام
بایستی به اندازه مابه التفاوت مبلغ خریداری‌شده و مبلغ مورد نیاز، مجددا سفته خریداری نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام. برای دریافت وام نوشته که شما و ضامن بایستی سفته خرداری کنید. اگر ضامن سفته من را ضمانت می کند ، منظور از تهیه سفته جدا برای ضامن چیست؟ سوال دوم اینکه حتما پس از صدور سفته بایستی آنرا ظهرنویسی کنیم؟
ممنون

محمد
پاسخ

باسلام
پس از اینکه وام‌گیرنده سفته را خریداری نمود، ضامن بایستی در بخش ضمانت سفته با وارد کردن شناسه سفته خریداری‌شده توسط وام‌گیرنده و کدملی ایشان، ضمانت را انجام دهد. همچنین لازم است ضامن، سفته جداگانه‌ای نیز خریداری نموده که برای آن نیاز به اقدام بعدی وجود ندارد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

برای کسایی که آیفون دارن باید چکار کننن؟

علی
پاسخ

سلام و عرض ادب
فعلا فقط نسخه اندروید سامانه در دسترس است.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام الان به دلیل مشکلی ک پیش اومده اپلیکیشن حذف شده و دوباره نصب شد برای مشاهده سفته دیگه نمیشه اقدام کرد و فرایند از اول طی میشه و در اخر موقع امضا پیغامی نشون داده میشه با این محتوی ک شما دارای امضای دیجیتال هستید و در صورت نیاز نسبت ب ابطال گواهی قبلی اقدام کنید.این باگِ اساسی کی قراره حل بشه؟؟؟ وقتی اطلاعات رو کامل در اختیار دارید چرا دوباره نمیشه با یک پیامک حاوی کد شناسایی همون گواهی دیجیتال رو داشت؟؟با سامانه شما هم تماس گرفتیم گفتن ک باید حضوری بریم سفته ارائه کنیم حضوری هم رفتیم قبول نکردن گفتن باید از طریق اپلیکیشن کاپ اقدام کنید توضیح هم که هیچکس قبول نمیکنه در ضمن حدود یک هفته هست ک سفته ها صادر و ضمانت شده ولی در سامانه مرآت هنوز در انتظار بهبود دهنده هستند والا مردم گرفتاری دارن لطفا رسیدگی کنید

محمدی
پاسخ

سلام و عرض ادب
لطفا برای رفع مشکل گواهی امضای دیجیتال با کارشناسان ما در مرکز پشتیبانی 02174318500 تماس حاصل نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

من بابت ضمانت وام کس دیگیر که ضامنش شدم نیاز به خرید سفته الکترونیک دارم یا، فقط باید سفته های آن را ضمانت کنم.؟

رضا نجمی
پاسخ

باسلام
پس از اینکه وام‌گیرنده سفته را خریداری نمود، ضامن بایستی در بخش ضمانت سفته با وارد کردن شناسه سفته خریداری‌شده توسط وام‌گیرنده و کدملی ایشان، ضمانت را انجام دهد. همچنین لازم است ضامن، سفته جداگانه‌ای نیز خریداری نموده که برای آن نیاز به اقدام بعدی وجود ندارد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

مهمترين نقص سيستم و اپليكيشنتون اينه كه براي گوشي آيفون وجود نداره

ميثم اسماعيلي
پاسخ

سلام و عرض ادب
نسخه IOS سامانه در حال توسعه بوده و به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام من سفته گرفتم دیروز و امروز میخوام ادامشو برم سفته من بالا نمیاد همش میگه خطی در صدور پیش نویس سفته

یوسف نا
پاسخ

سلام. مشکل برطرف شده، لطفا مجددا اقدام فرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام و وقت بخیر
اگه سیم کارت گوشی که باهاش سفته خریدیم، به نام خودمون نباشه، چه مشکلی پیش میاد؟

تارا
پاسخ

با سلام
برای تکمیل مراحل احراز هویت، لازم است شماره سیم کارت با کدملی تطابق داشته باشد. در غیر اینصورت، ادامه مراحل امکانپذیر نخواهد بود.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
چرا سامانه سراسری سفته همش میگه در حال بروزرسانی است ما میخواییم سفته بخریم
بیشتر از یک هفته هست همین مشکل رو داره
کی میخواد رفع بشه؟

داود
پاسخ

با سلام
مشکل برطرف شده، لطفا مجددا اقدام نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام نسخه ios نداره این نرم افزارتون

میثم میرزایی
پاسخ

سلام و عرض ادب
نسخه IOS سامانه در حال توسعه بوده و به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام بنده احراز هویت را انجام دادم و امضای دیجیتال دادم اما در مرحله سفته سامانه قطع شد و مجبور به خروج و ورود دوباره به اَپ کردم. الان که سامانه درست شده میتونم دوباره مراحل رو طی کنم و سفته بخرم؟ آیا باید دوباره هزینه گواهی و احراز و فلان بدهم؟ و اصلا این که ورود دوباره به برنامه مشکلی پیش نمیاره مثلا بگه شما قبلا گواهی گرفتید؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سوال
پاسخ

با سلام
اگر برنامه را حذف نکرده باشید، گواهی امضای شما حفظ شده و نیازی به طی‌کردن دوباره مراحل وجود ندارد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
من ضمانت سفته برای کسی گرفتم و تمام مراحل هم انجام شد و نسخه پی دی اف ضمانت هم صادر شد. بعد چند روز اپلیکیشن خراب شده بود و دیگه باز نمیشد و مجبور شدم حذفش کنم و دوباره نصبش کنم. الان به نظر میرسه که ضمانت سفته که من گرفته بودم تو سیستم ثبت نشده و بانک میگه نمیتونم ضمانت رو ببینم. چه کار باید کرد؟

محمد
پاسخ

سلام و عرض ادب
اگر نسخه پی دی اف ضمانت شما صادر شده، حذف برنامه مشکلی در ضمانت به وجود نمیاورد. چنانچه باز هم در دریافت ضمانت توسط بانک، مشکلی وجود داشت، لطفا جهت راهنمایی بیشتر با کارشناسان پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام و عرض ادب
تمامی مراحل انجام شد و در مرحله آخر پیام مرکز صدور گواهی در دسترس نیست آمد. چیکار باید کنم ؟ تمام مراحل از اول باید انجام بشه ؟ مشکل این پیام تا کی حل میشه ؟
ممنونم از پاسخگویی شما

حسین تیموری
پاسخ

با سلام
مشکل موقت است و به زودی برطرف خواهد شد. لطفا در زمانی دیگر مجددا اقدام فرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

باسلام
من امروز یک سفته خریداری کردم مجددا برای خرید سفته دوم پیام خطای سنجش امضاء را نشان میداد تا شب چندین بار امتحان کردم اما متاسفانه نشد لطفا بفرمایید چیکار کنم کارای وام انجام شده لطفا راهنمایی بفرمایید

راضیه
پاسخ

سلام و عرض ادب
مشکل برطرف شده است. لطفا مجددا اقدام فرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با عرض سلام خدمت بزرگواران من در قسمت اعتبارسنجی برای گرفتن وام رد درخواست شدم به علت اینکه شماره همراه ثبت شده با کد ملی من هم خوانی نداشتع در قسمت اطلاعات فردی همه قسمتها قابل ویرایش هست بجز تلفن همراه از کدام قسمت باید شماره همراهم را ویرایش و تصحیح نمایم با تشکر

بیژن آذرافروز
پاسخ

با سلام و احترام
لطفا با مرکز پشتیبانی 02174318500 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما درخواست شما را انجام خواهند داد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
مراحل صدور سفته انجام شد که در آخر پیام ( زمان تایید تراکنش سفته به پایان رسیده است ) نمایش داده شد . ساعت 13:40 بود که این پیام اومد.
مگه ساعات اداری 14:30 نیست ؟
ممنونم از پاسخگویی سریع و خوب تیم پشتیبانی

حسین تیموری
پاسخ

با سلام و احترام
همکاران ما در حال برطرف کردن خطا هستند. لطفا در ساعاتی دیگر مجددا اقدام فرمایید. با تشکر از صبر و شکیبایی شما

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام و احترام
در فرایند خرید سفته الکترونیکی متاسفانه خطای صدور پیش نویس می دهد شاید 20 بار امتحان کردم

علی عباس زاده اوندری
پاسخ

با سلام و احترام
همکاران ما در حال برطرف کردن خطا هستند. لطفا در ساعاتی دیگر مجددا اقدام فرمایید. با تشکر از صبر و شکیبایی شما

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام
بنده با توجه به مشکلی که در فرآیند صدور سفته داشتم مجبور به حذف و نصب برنامه آی کاپ شدم که بعد از نصب متوجه شدم این برنامه هیچگونه ریکاوری و بازیابی اطلاعات نداره و الان هم چون یکبار امضای دیجیتال انجام دادم امکان اینکه دوباره احراز کنم نیست و با تماس با پشتیبانی هم با این پیام مواجه میشید که به زودی این مشکل برطرف خواهد شد حالا این وسط ضرر بنده رو کی متقبل میشه مشخص نیست و آی کاپ هم میگن باید سفته کاغذی بصورت حضوری به رهیاری ارائه کرد.
متاسفانه امکان ابطال و استرداد سفته الکترونیکی هم میگن وجود نداره. مردم همینجوری گرفتارن که اومدن وام بگیرن این اپلیکیشن هم باعث دردسر و گرفتاری بیشتر بنده شد. انشالله از طریق بازرسی بانک مرکزی نسبت به رفع این مشکل اقدام خواهم کرد.

پوریا
پاسخ

با سلام و عرض ادب
سفته خریداری‌شده توسط جنابعالی، در سیستم بانکی ذخیره و نگهداری خواهد شد. فلذا هم در نیازهای آتی شما قابل استفاده خواهد بود و هم می‌توانید پس از ایجاد امکان ابطال سفته، آن را استرداد نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام.ببخشید من وام گیرنده سفته الکترونیکی گرفتم و ضامن باآی کاپ خودش ضمانت میکنه.گفتین ضامن هم باید سفته جداگانه بخره.آیا باید سفته ضامن هم توسط وام گیرنده ضمانت بشه؟؟؟

فاطمه
پاسخ

باسلام
پس از اینکه وام‌گیرنده سفته را خریداری نمود، ضامن بایستی در بخش ضمانت سفته با وارد کردن شناسه سفته خریداری‌شده توسط وام‌گیرنده و کدملی ایشان، ضمانت را انجام دهد. همچنین لازم است ضامن، سفته جداگانه‌ای نیز خریداری نموده که برای آن نیاز به اقدام بعدی وجود ندارد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

باسلام.
چرا هر چی می‌خوام سفته بزنم آخرش این پیام رو میده که هطادر صحت سنجی امضای دیجیتال؟
کی سایت درست میشه ؟

یوسف دهقانی
پاسخ

سلام و عرض ادب
مشکل برطرف شده است. لطفا مجددا اقدام نمایید. با تشکر از صبر و شکیبایی شما

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام من دوروزه برای ضمانت و خرید سفته احراز هویت شدم و امضای دیجیتال انجام دادم . تمام مراحلو می رم و پول از حسابم کسر میشه ولی در آخرین لحظه می نویسه : خطا در صحت سنجی امضای دیجیتال و پولو بر می گردونه
سوال من اینه که اگه امضای دیجیتال صحیح نبود چرا امضای دیجیتال در سیستم قابل روئیته و چطور به من اجازه داده مراحل خرید سفته رو انجام بدم. ( اگه امضای دیجیتال نداشته باشیم همون اول بهمون میگه امضای دیجیتال تهیه کن)
زنگ هم زدم پشتیبانی ولی کمکی نشد. چه کار باید انجام بدم.

فاطمه
پاسخ

سلام و عرض ادب
مشکل مربوط به امضای دیجیتال برطرف شده است. لطفا مجددا اقدام نمایید. با تشکر از صبر و شکیبایی شما

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

شناسه یکتا همان شناسه ملی هست یا خزانه داری

پرسش
پاسخ

سلام. شناسه یکتا همان شناسه خزانه‌داری ثبت‌شده بر روی سفته شما می‌باشد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام ۱۷ دقیقه پشت خط بودم بعد اپراتور گفت خطوط مشغوله و قطع کرد اگه نمی تونید پشتیبانی ۷*۲۴ بدید برای چی داخل سایت می نویسید ؟!؟!؟

محسن بهنامیان
پاسخ

باسلام.برای دریافت تسهیلات،اینجانب سفته برای خودم گرفتم و برای ضمانت آن توسط ضامنم که برادرم میباشد،دچار مشکل شده ام.الان که در قسمت ضمانت سفت،اطلاعات شناسه و کد ملی وام گیرنده(من) توسط ضامن (برادرم) ثبت میشود،پیام میدهد که «این سند قبلا توسط ضامن ارسالی ضمانت شده است.»
چکار کنم؟مشکل کجاست؟لطفن مرا راهنمایی بفرمایید.

ناصر صدری نیا
پاسخ

با سلام و احترام
طبق پیگیری های انجام‌شده، سفته جنابعالی با ضمانت برادرتان در تاریخ 9 خردادماه صادر شده است. لطفا ادامه مراحل را پیگیری بفرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام و احترام
بعد از اینکه ضامن احراز هویت کرد و با شناسه سفته وام گیرنده ضمانت رو انجام داد و مراحلش تمام شد ، وام گیرنده برای دریافت وام و در واقع مراحل بعدی باید چه اقدامی کند ؟

حسین تیموری
پاسخ

اقا سلام خسته نباشید من درخواست اعتبار سنجی زدم و سقف تعهد سفته 200 میلیون شده – مبلغ دریافتی وام 80 میلیون زده
حالا واسم این سواله که الان خودم میتونم ۸۰ میلیون درخواست وام بدم و واسه خودم ضامن باشم و صادر کننده سفته و ضمانت رو خودم انجام بدم .‌یعنی خودم ضامن خودم بشم ؟
یا اینکه باید مبلغ وام رو نصف کنم و با همکارم وام رو بگیرم و ضامن همدیگه بشیم .

اکبر رجبی
پاسخ

سلام و وقت بخیر
این موضوع بستگی به نتیجه اعتبارسنجی شما دارد. رتبه‌های نتیجه اعتبارسنجی متفاوت هستند. رتبه‌های اعتبارسنجی شامل “ممتاز”، “کاملا متناسب”، “متناسب” و “نامتناسب” هستند. در این بین، تنها افرادی که وضعیت ممتاز دارند، نیازی نیست تا سفته یا بهبود دهنده ارائه کنند. افرادی هم که در رده‌ی اعتبارسنجی نامتناسب قرار دارند، نمی‌توانند از خدمات اعطای تسهیلات بهره ببرند. افرادی که رتبه کاملا متناسب و متناسب را دریافت می‌کنند، شرایط خاصی برای آن در نظر گرفته شده است. در رتبه کاملا متناسب به ارائه سفته از خود فرد نیاز است. در صورتی که برای رتبه متناسب باید یک سفته از خود و یک سفته از ضامن را ارائه دهید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام ببخشید من تموم مراحل دریافت تسهیلات رو انجام دادم سفته ی التکرونیک هم هم برای خودم وهم ضامنم انجام دادیم،فقط یک سوال چند روز طول میکشه ک سفته ها در مرآت بشینه؟چون بمن گفتن باید درمرات ثبت شه بعدش واریز وام انجام میشه

سیدرضا
پاسخ

با سلام و احترام
سفته‌های شما حداکثر ظرف 72 ساعت در سامانه مرآت، ثبت خواهد شد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

ممنونم،این پیامک برای من اومده همینه؟یا تاییدش یجور دیگست
سامانه مرآت
عضو محترم
بهبود دهنده های شما برای پرونده با شماره 10001 با موفقیت ثبت شد.
جهت دریافت اطلاعات در مورد فرآیند دریافت تسهیلات با شماره 0214747 تماس حاصل فرمایید.

سیدرضا
پاسخ

سلام‌وقتتون‌بخیر
واسه گوشی های آیفون اپلیکیشن نسخه iosندارین؟!من الان‌چکارکنم

مریم علی خانی
پاسخ

سلام و احترام
فعلا فقط نسخه اندروید سامانه در دسترس است. به زودی نسخه IOS نیز منتشر خواهد شد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام من ۷۲ساعت وحتی بیشتر از۷۲ساعت هست ک سفته ثبت کردم ولی توی مرآت ثبت نشده دلیلش چیه

سیدرضا
پاسخ

سلام و عرض ادب
مشکل شما رسیدگی و رفع شد. لطفا مجددا پرونده مرآت خود را بررسی فرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام
برای دو وام گیرنده سفته گرفتم هم ضامن سفته گرفته خودش و وام گیرنده امضا کرده. هم وام گیرنده سفته گرفته خودش و ضامن امضا کردن دوماهه گرفتارم
ولی تایید نمیشه لطفا بررسی کنید ممنون

محمد نورا (وام گیرنده)
3660650668
🔸🔸🔸
خدارحم ناروئی قلعه نو (وام گیرنده)
5330037565
🔸🔸🔸
ضامن جفتشون عبدالرحمن شهنه زائی

محمد نورزائی
پاسخ

سلام و عرض ادب
مشکل شما بررسی شد. جهت پیگیری پرونده جنابعالی، کارشناسان ما با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام، من امضای الکترونیک رو انجام دادم، وقتی میرم برای خرید سفته، تو صفحه ای که قیمت سفته را می خواد، زیرش آدرس پستی من رو خودش آورده، ولی وقتی می خوام برم مرحله بعد پیام می ده: “آدرس صادر کننده معتبر نیست”
لطفا راهنمایی کنید.

محمد اقبالی
پاسخ

سلام و وقت بخیر
اطلاعات، به طور خودکار از پرونده تشکیل‌شده شما در بانک رسالت فراخوانی می‌شود. لطفا برای اصلاح آدرس از پشتیبانی بانک رسالت پیگیری بفرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام یک بار داخل گوشی قبلیم اهراز هویت شدم و مبلغش رو پرداخت ولی الان داخل گوشی جدیدم که نصبش کردم بازم میگه که مبلش اهراز هویت رو پرداخت کنین لطفا میشه توضیح بدین باید چکار کنم ممنون میشم

احمد رضایی
پاسخ

سلام. لطفا با مرکز پشتیبانی 02174318500 تماس حاصل نمایید. همکاران ما، شما را راهنمایی خواهند کرد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام من داخل گوشی قبلیم احراز هویت کردم و مبلغش رو پرداخت کردم ولی داخل گوشی جدیدم هم میگه دوباره مبلغش رو پرداخت کنم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

احمد رضایی
پاسخ

امیدوارم خیر نبینید . نه کسی رو گذاشتید که دسرسی دقیق به اطلاعات داره و سامانه تون هم هنوز هزارتا مشکل داره
بعد از 2 ماه همچنان سفته ها و بهبود دهنده های من منتظر تاییده . خدا لعنتتون کنه حقوق میگیرید از سرمایه های ما و کارمون رو راه نمیندازید . جیگرم رو خون کردید تو حساس ترین شرایط زندگیم . میدونم نظریه ام رو حذف میکنی . از خدا میخوام صد برابر سختی ای رو که کشیدم شماها بکشید . بذار مردم بدونن که شما چی میتونین باشین و مخفی شدین .

سید غالب
پاسخ

سلام و عرض ادب
همکاران ما از طریق ایمیل با شما ارتباط برقرار کرده اند. لطفا با در اختیار گذاشتن اطلاعات، ما را در ارائه پشتیبانی یاری فرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

مشکل همه رو به دروغ حل میکنی ولی نظریه ما رو حذف میکنی . چجور باید باور کنیم این حرفهات راسته که داری پیگیری میکنی.

سید غالب
پاسخ

سلام وقت بخیر
من دو روز پیش برا سفته اطلاعات هویتی رو وارد کردم بعد سیستم هنگ کرد. دیگه ادامه نداد هر بار میزدم پیام میداد لطفا بروزرسانی کنید. بروز رسانی کردم حالا همون سفته رو میزن مراحل اول و دوم هویتی که تیک خورده میاد بع شروع فرایند میزنم دیگه ادامه نمیاد. فقط یه صفحه خالی باز میکنه میگه تلاش مجدد شاید دهها بار زدم ولی درست نشد. اگه این مورد رو حل کنید ممنون میشم. ضمنا خطهای تلفنتون هم خیلی مشغوله نتونستم ارتباط تلفنی بزنم. ممنون

سیدجواد عظیم زاده
پاسخ

سلام و وقت بخیر
جهت پیگیری مشکل، حداقل نیاز به کدملی شما می‌باشد. لطفا از طریق تلفن پشتیبانی 02174318500 و یا آدرس ایمیل support@icup.ir اطلاعات خود را اعلام بفرمایید. با تشکر

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام خسته نباشید وقتتون بخیر
من دوباره اقدام کردم برا سفته مرحله امضا الکترونیک رو هم انجام دادم مبلغ هم پرداخت کردم. در مرحله خرید سفته هرچی تلاش کردم نشد سیستم ارور میزد. رفتم شعبه سوال کردم گفتن نرم افزارو پاک کن دوباره نصب کن. این کارو کردم حالا میزنم میگه شما گواهی فعال داری باید اونو ابطال کنی. با تلفن مرکز آیکاپ هم تماس گرفتم کارشناس فرمودند نباید اپلیکیشن حذف میکردی. الان هیچکار نمیشه کرد. به نظر شما من الان چجوری اون گواهی امضا رو ابطال کنم؟ وقت وامم داره تموم میشه. خواهشن یک نفر یه کمکی بکنه. ممنونم

عظیم زاده
پاسخ

با سلام و عرض ادب
نسخه جدید سامانه آی‌کاپ، ظرف چند روز آینده منتشر خواهد شد. لطفا پس از بروزرسانی برنامه، مجددا اقدام فرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

متاسفانه کسی پاسخگو نیست، با تلفن پشتیبانی هم که نمیشه تماس گرفت، چند روزه تماس می گیرم می گه تمامی خطوط مشغول است. اینجا هم که پیام گذاشتم، خبری نشد!
حضوری هم سفته گرفتم بردم شعبه میدان پلیس، می گن خدمات حضوری نمی دیم.
یکی جواب بده تو رو خدا، خسته شدیم، این چه خدمات آنلاینیه آخه؟!

محمد اقبالی
پاسخ

سلام و وقت بخیر
اطلاعات، به طور خودکار از پرونده تشکیل‌شده شما در بانک رسالت فراخوانی می‌شود. لطفا برای اصلاح آدرس از پشتیبانی بانک رسالت پیگیری بفرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام در صورت خرید دو سفته جداگانه برای پر کردن سقف مبلغ، ضامن شناسه کدام سفته رو جهت ضمانت باید بزنه ؟ هر دو امکانش هست ؟ یا یکی کافیه ؟

حسین مقدم
پاسخ

سلام و عرض ادب
ضامن بایستی شناسه هر دو سفته را وارد کند و هر دو را ضمانت کند.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
من یک هفته هست که سفته الکترونیکی خریدم ولی هنوز در سامانه مرات برای من ثبت نشده است. چه کاری باید انجام داد؟؟؟؟؟؟
تلفنی هم که خدا رو شکر بعد از 10 دقیقه معطلی قطع میشود و کسی پاسخگو نیست
برای تضمین هم که خواستم سفته بخرم، چند روز طول کشید و سامانه در تمامی مواقع قطع بود.

محمد
پاسخ

سلام و وقت بخیر
جهت رفع مشکل، حداقل نیاز به کدملی شما می‌باشد. لطفا از طریق تلفن پشتیبانی ۰۲۱۷۴۳۱۸۵۰۰ و یا آدرس ایمیل support@icup.ir اطلاعات خود را اعلام بفرمایید. با تشکر

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
میخواستم ازتون بپرسم شماره موبایلی که برای دریافت سفته استفاده میکنیم باید همون شماره موبایل برای اعتبار سنجی مرآت باشه یا فقط به نام خودمون باشه حله؟

هادی رنجی
پاسخ

سلام. وقت بخیر
خیر ارتباطی ندارد. فقط بایستی شماره همراه با کدملی مطابقت داشته باشد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام
من برای اعتبار سنجی سفته رو به صورت واقعی از طریق کانون ارسال کردم ولی هنوز به روی پروندم قرار نگرفته میتونم برلی تسریع سفته الکترونیکی رو بخرم یا مشکل ایجاد میشه ؟

هادی رنجی
پاسخ

لطفا پاسخ سوالم رو بدید

هادی رنجی
پاسخ

سلام خسته نباشید
من سفته خود را جهت گرفتن وام الان خریدم
حالا مرحله بعد چیه؟
خودم باید اطلاعاتش رو در قسمت ضمانت سفته ثبت کنم یا ضامن باید اون رو از ای کاپ شخصی خودش برام ثبت کنه ؟

لیلا .ر
پاسخ

سلام و وقت بخیر
ضامن بایستی از طریق سامانه آی‌کاپ خود وارد قسمت سفته الکترونیک شده، و در بخش ضمانت سفته با وارد کردن شناسه سفته متقاضی، آن را ضمانت نماید. همچنین لازم است ضامن سفته جداگانه‌ای با همان مبلغ صادر نماید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام ممنون از پاسخگوییتون
من تمام مراحل رو که شما فرمودین انجام دادم سفته و ضامن و غیره
بعدتایید شدن
حالا درخواست وام دادم جواب اومده که عدم وجود نتیجه اعتبار سنجی
چرا این ارور رو زده در صورتی که من تمام مراحل درست زدم و ثبت شدن

ل.ر
پاسخ

سلام و وقت بخیر
شما می‌توانید از قسمت “سامانه مرآت” در اپلیکیشن آی‌کاپ اقدام به اعتبارسنجی نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام ممنون از پاسخگوییتون
من تمام مراحل رو که شما فرمودین انجام دادم سفته و ضامن و غیره
بعدتایید شدن
حالا درخواست وام دادم جواب اومده که عدم وجود نتیجه اعتبار سنجی
چرا این ارور رو زده در صورتی که من تمام مراحل درست زدم و ثبت شدن

م.و
پاسخ

با سلام
امکان این که من یکبار به عنوان درخواست کننده وام سفته ثبت کنم و برادرم به عنوان ضامن بنده ثبت بشه و در پرونده ای جداگانه برادرم با حساب خودش به عنوان درخواست کننده وام و بنده به عنوان ضامن ایشان سفته ثبت کنم وجود دارد؟

مهدی
پاسخ

سلام. بله امکان‌پذیر است.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام.من همه مراحل صدور سفته رو انجام دادم ؛ بعد وارد کردن مقدار تعهد و چک کردن ادرس تایید که میکنم اخطار میده که آدرس صادر کننده معتبر نیست…

شمسی
پاسخ

سلاو عرض ادب
لطفا آدرس خود را با کاراکترهای صحیح وارد کرده و با علامت “-” از هم جدا نمایید. با تشکر

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام موبایل من ios هست از چه طریقی میتونم سفته بگیرم ؟

karami
پاسخ

با سلام
نسخه IOS سامانه آی‌کاپ در حال توسعه می‌باشد. لطفا از گوشی اندروید برای دریافت سفته استفاده نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

خیلی مسخره نیست که نه نسخه وب دارید و نه نسخه ای او اس ؟!!
منه ایفون دار با هزار مکافات و تعویض گوشی تونستم یه ضمانت نامه بگیرم

امیر عشقی
پاسخ

سلام ممنون از پاسخگوییتون
من تمام مراحل رو که شما فرمودین انجام دادم سفته و ضامن و غیره
بعدتایید شدن
حالا درخواست وام دادم جواب اومده که عدم وجود نتیجه اعتبار سنجی
چرا این ارور رو زده در صورتی که من تمام مراحل درست زدم و ثبت شدن

مریم والی
پاسخ

سلام و وقت بخیر
شما می‌توانید از قسمت “سامانه مرآت” در اپلیکیشن آی‌کاپ اقدام به اعتبارسنجی نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام و وقت بخیر. و تشکر از اطلاع رسانی شما. برای دریافت 16 میلیون تومان وام بانک رسالت باید چقد سفته الکترونیکی بگیریم؟ آیا برای شخص ضامن هم علاوه بر سفته وام گیرنده باید سفته جداگانه خریداری کنیم؟ با تشکر از پاسخگویی شما

مجید حسین آبادی
پاسخ

سلام و وقت بخیر
جهت دریافت تسهیلات، بایستی به میزان 120 درصد مبلغ درخواستی، سفته خریداری نمایید. ضامن بایستی سفته متقاضی را ضمانت نموده و همچنین سفته‌ای با همان مبلغ خریداری نماید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام خسته نباشید
صدور و ضمانت سفته رو انجام دادم. چقدر طول میکشه تا روی مرآت اعتبارسنجی از وضعیت در انتظار دریافت بهبوددهنده تغییر کنه؟ حتما باید منتظر باشم تا این وضعیت روی اعتبارسنجی مرآت تغییر کنه تا بتونم درخواست وام ثبت کنم که تایید بشه؟

مهدی
پاسخ

سلام و وقت بخیر
برای ادامه مراحل بایستی سفته‌های خریداری‌شده در پرونده مرات ثبت گردد. این موضوع حداکثر ظرف 72 ساعت انجام خواهد شد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

سلام.
برای تکمیل اعتبارسنجی مرات در سطح متناسب قرار گرفتم که نیاز به ارایه سفته توسط خودم و ضامن هست یعنی دو سفته باید ارایه بشود.
آیا میتوان این عملیات را توسط سفته الکترونیک انجام داد؟
اگر بلی چطور؟ چون زمانی که من یک سفته الکترونیکی صادر میکنم و ضامنم هم آن را امضا میکند تازه میشود یک سفته، حال چگونه ضامنم سفته ای صادر کند که بتواند بگوید برای من است؟ تا جایی که من دیدم شما فقط میتونید یک سفته را ضمانت کنید و نه اینکه برای شخص دیگری سفته صادر کنید!

حمید
پاسخ

سلام
شما بایستی از طریق حساب کاربری خود در سامانه آی‌کاپ، اقدام به خرید سفته نمایید. ضامن شما نیز می‌تواند از طریق حساب کاربری خود و از قسمت سفته الکترونیک/ ضمانت سفته و با وارد کردن شناسه یکتای سفته شما، آن را ضمانت کرده و از قسمت سفته الکترونیک/ خرید سفته، یک سفته دیگر از طرف خودشان نیز صادر کنند.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

من سفته تهیه کردم همسرم هم باید سفته رو ضمانت کنه. منتهی یکی از گوشی ها اپل هستش. و امکان ثبت دو امضای دیجیتال در یک گوشی نیست. چه کاری باید انجام بدیم؟

میثم
پاسخ

با سلام
ابتدا متقاضی امضا و سفته را تهیه کند. سپس برنامه را حذف و مجددا نصب کنید و اینبار با سیم کارت ضامن و مشخصات ایشان وارد حساب کاربری شوید. پس از آن ضامن امضای دیجیتال را ثبت و سپس اقدام به ضمانت سفته متقاضی و تهیه سفته خود نماید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

درود و آرزوی تندرستی
آیا تمام سفته‌ها نیاز به ضامن دارد ؟

نام*حمید بخشی
پاسخ

سلام. این موضوع به نتیجه اعتبارسنجی شما بستگی دارد.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با ایفون چطوری میشه

فرشاد صالحیان
پاسخ

با سلام. نسخه IOS برنامه آی‌کاپ در حال توسعه می‌باشد. لطفا از طریق گوشی اندروید برای خرید سفته اقدام نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ
دیدگاه شما