برای ورود به بخش سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری آی‌کاپ به کد بورسی نیاز است؟

بله در ابتدای ورود به این بخش، همه‌ی اطلاعات شما برای ورود به صندوق‌های سرمایه گذاری بررسی می‌شود. افرادی که در سجام ثبت نام کرده و کد بورسی دریافت کرده باشند، می‌توانند فعالیت خود را در صندوق‌های سرمایه گذاری مشاهده نمایند.

آیا صندوق های سرمایه گذاری مطمئن هستند؟

ویژگی‌هایی که صندوق های سرمایه گذاری دارند، آن‌ها را به یک انتخاب مطمئن و پرسود تبدیل کرده است. فعالیت تحت نظارت سازمان بورس، نقدشوندگی بالا، بازده مناسب و ریسک کم و مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها همان ویژگی‌های خوب هستند.

صندوق‌های سرمایه گذاری به چند نوع تقسیم می‌شوند؟

به طور کلی، صندوق‌های سرمایه گذاری به 3 نوع تقسیم می‌شوند. صندوق‌های سهامی، با درآمد ثابت و مختلط جزو صندوق‎‌های سرمایه گذاری ایران می‌باشند.

اطلاعات صندوق‌های سرمایه گذاری را چگونه پیدا کنیم؟

اولین مرجع شما، سایت تخصصی همان صندوق سرمایه گذاری مد نظر شما است. مهم‌ترین اطلاعات لازم برای شما، قیمت صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوق است.

همه چیز درباره صندوق‌های سرمایه گذاری در آی‌کاپ

سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری موجب حفظ پول و سرمایه شما می‌شود. چون ریسک صندوق‌های سرمایه گذاری بسیار کم است و بازده مناسبی دارند. اپلیکیشن آی‌کاپ توانسته تا راهی آسان و کم ریسکی را برای ورود به بازار سرمایه به شما ارائه بدهد. حتی اگر سرمایه‌ی خردی دارید، می‌توانید از صندوق‌های سرمایه گذاری استفاده کنید تا به مقیاس بزرگی از آن دست پیدا کنید.

اگر مزیت سرمایه گذاری آنلاین در آی‌کاپ را بدانید، با اطمینان خاطر می‎‌توانید صندوق‌های سرمایه گذاری را انتخاب کنید. این مزایا عبارتند از:

1- سرمایه گذاری آسان

صندوق‌های سرمایه گذاری، یک راه حرفه‌ای، مطمئن و در عین حال ساده هستند که می‌توانند سرمایه‌های خرد را به سرمایه‌گذاری‌ کلان تبدیل کنند. فرآیند تبدیل به صورتی است که می‌بایست صندوق سرمایه گذاری مورد نظر خود را انتخاب کنید. پیش از انتخاب صندوق‌های سرمایه گذاری نیاز است تا به رتبه‌های متعدد آن‌ها برای ارزیابی توجه کنید. پس از مقایسه‌ی آن‌ها نسبت به یکدیگر می‌توانید انتخاب نهایی خود را برای سرمایه گذاری آسان داشته باشید.

2- نقد شوندگی دارایی

یکی از اصول مهم در سرمایه گذاری این است که به هدف از پیش تعیین شده خود دست پیدا کنند. یعنی صندوق‌های سرمایه گذاری می‌بایست آنقدر قدرت نقد شوندگی داشته باشند که در هر زمان بتوان آن‌ها را نقد کرد. البته در طی نقد کردن سرمایه‌ها نباید قیمت آن‌ها افت کند. این شرط در صندوق‌های سرمایه گذاری برقرار است. این در حالی است که نقد شوندگی بالا در بازار بورس وجود ندارد و پس از صرف زمان و هزینه‌ی زیاد می‌توانید به ارزش سرمایه‌ی خود دست پیدا کنید.

3- کاهش ریسک سرمایه گذاری

با انتخاب صندوق‌های سرمایه گذاری نیازی نیست تا تمامی سرمایه‌‎ی خود را به یک بازار خاص اختصاص بدهید. در واقع، متنوع بودن صندوق‌های سرمایه گذاری به شما کمک می‌کند تا انتخاب‌های متعددی برای سرمایه گذاری داشته باشید. حاصل انتخاب صندوق‌های متعدد این است که ریسک کلی شما کاهش پیدا می‌کند.

4- شفافیت بالا

سرمایه گذاری آنلاین در صندوق‌های سرمایه گذاری در آی‌کاپ با شفافیت بالا انجام می‌شود. این موضوع از همان زمان ابتدایی ورود به عرصه سرمایه گذاری آغاز می‌شود. یعنی شما می‌دانید که نام صندوق، نوع آن، بازدهی سالانه، بازدهی سه ماهه، بازدهی ماهانه، قیمت صدور و خالص ارزش دارایی چیست. علاوه براین، گزارش منظم از جزئی‌ترین بخش‌های معاملات و نحوه سرمایه گذاری در آن‌ها به شما کمک می‌کند تا همه‌ی موضوعات مختلف را برای انتخاب صندوق‌های سرمایه گذاری در نظر داشته باشید.

5- بازده مناسب صندوق‌های سرمایه گذاری

از آنجایی که صندوق‌های سرمایه گذاری در آی‌کاپ بدون ریسک و یا کم ریسک هستند، بازده کافی و مناسبی را دارند. این موضوع مهم و ارزشمند را می‌توان از میانگین بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری متوجه شد. برای مثال، در سال 99 می‌توانستید شاهد رشد 150 برابری بازده صندوق‌های سرمایه گذاری باشید. غیر از این موضوع، در گزارش‌هایی که از صندوق‌های سرمایه گذاری در آی‌کاپ ارائه می‌شوند، می‌توانید شاهد رشد مثبت صندوق‌ها باشید.

6- صرفه جویی ناشی از مقیاس

صرفه جویی ناشی از مقیاس در انتخاب صندوق‌های سرمایه گذاری بدین معنا است که شما نیازی به صرف هزینه‌ی زیادی برای گردآوری و تحلیل اطلاعات ندارید. چون هزینه به‌کارگیری نیروهای متخصص در جمع آوری اطلاعات از صندوق‌های سرمایه گذاری بین افراد مختلف تقسیم می‌شود. در نهایت، این هزینه به طور چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند. ناگفته نماند که این موضوع نمی‌تواند بر روی کیفیت تحلیل اطلاعات، تاثیر منفی بگذارد.

7- رسیدن به سرمایه گذاری کلان

هیچ نوع محدودیتی برای استفاده از خدمات سرمایه گذاری آنلاین در صندوق‌های سرمایه گذاری آی‌کاپ وجود ندارد. شما با هر نوع سرمایه و بودجه‌ای می‌توانید تا یکی از صندوق‌های سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت را انتخاب کنید. خوب است بدانید که صندوق‌های سرمایه گذاری دارای سود و بازده بیشتری نسبت به بانک‌ها هستند. بنابراین با اطمینان خاطر می‌توانید از خدمات آی‌کاپ استفاده کنید.