1. مقررات زیر به منزله قرارداد بین کاربر و آ‌ی‌کاپ است و بر همه روابط بین طرفین از زمانی که کاربر برای نخستین بار از آ‌ی‌کاپ استفاده می کند، حاکم است. ثبت نام در آ‌ی‌کاپ و هرگونه استفاده از خدمات آن به منزله اطلاع کامل و اعلام رضایت نسبت به این مقررات است.
 2. آ‌ی‌کاپ حق بازبینی و تغییر این مقررات را در آینده خواهد داشت. تغییرات از تاریخ اعلام در همین صفحه نافذ خواهد بود و ادامه استفاده کاربر از خدمات آ‌ی‌کاپ پس از اعلام به منزله اطلاع و اعلام رضایت کاربر نسبت به تغییرات خواهد بود.
 3. آ‌ی‌کاپ در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، از جمله قانون جرایم رایانه ای، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و قانون تجارت الکترونیک و نیز ضوابط بانک مرکزی فعالیت می کند و کاربر هم متعهد است که استفاده خود از آ‌ی‌کاپ را به طور کامل تابع این قوانین و ضوابط سازد.
 4. هر کاربر صرفاً با اطلاعات هویتی متعلق به خودش می تواند در آ‌ی‌کاپ حساب کاربری افتتاح و از آن استفاده کند؛ مگر این برای افتتاح حساب کاربری و استفاده از آن به نام شخصی دیگر از او، نمایندگی قانونی یا قراردادی معتبر داشته باشد. کاربر ملزم است که اطلاعات هویتی خود، یا کسی که از او نمایندگی را دارد، به درستی در آ‌ی‌کاپ وارد کند و مسئولیت هر گونه خسارت ناشی از ارائه اطلاعات نادرست را به عهده می گیرد.
 5. کاربر متعهد به به‌روزرسانی مستمر و فوری اطلاعات شخصی خود در حساب کاربری است. تخلف از این تعهد به منزله ارائه اطلاعات نادرست است و موجب مسئولیت کاربر خواهد بود.
 6. کاربر حقیقی مجاز است صرفاً با استفاده از اطلاعات حقیقی خود و از طریق کارت های بانکی و حساب های شخصی خود با آ‌ی‌کاپ کار کند.
 7. آی کاپ متعلق به شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت است. پارت به حفاظت از حریم شخصی کابران آی کاپ متعهد است.
 8. ذخیره اطلاعات کاربر مثل شماره موبایل به منظور احراز هویت کاربر استفاده می‌شود. بنابراین، نمایش هر اطلاعاتی مرتبط با شماره موبایل کاربر، تنها با وارد کردن رمز یکبار مصرف از سوی مالک سیم کارت میسر خواهد بود.
 9. کد ملی دارنده سیم کارت بر اساس سامانه شاهکار (شبکه احراز هویت کاربران ارتباطی) نیاز است. در واقع، کد ملی فرد به منظور شناسایی هویت دارنده سیم کارت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 10. امکان دارد که اطلاعات دستگاه كاربر (نوع و نسخه سیستم عامل، اطلاعات سخت‌افزاری و غیره) به منظور ارائه خدماتی بهتر و متناسب‌تر جمع‌آوری شود و مورد استفاده قرار بگیرد.
 11. اطلاعات محرمانه و حساس کارت و حساب بانکی فرد به هیچ عنوان در این سامانه نگهداری نمی‌شود. این اطلاعات صرفاً در هنگام انجام تراکنش در اپلیکیشن از کاربر گرفته شده و به صورت رمزگذاری شده و از کانال‌های امن زیرساخت‌های بانکی به بانک مبدا ارسال می‌شود. بنابراین، این سامانه هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال سیاست‌های حفظ حریم خصوصی بانک‌ها برای نحوه نگهداری و استفاده از این اطلاعات ندارد. برای اطلاع از سیاست‌های بانک‌ها می‌بایست مستندات مربوطه را از بانک مورد نظر درخواست نمایید.
 12. خرید شارژ و اینترنت موبایل برای دیگران را می‌توانید در آی‌کاپ انجام بدهید. ابتدا باید به اپلیکیشن اجازه بدهید تا به لیست مخاطبان شما دسترسی داشته باشد. بنابراین، اپلیکیشن به هیچ نوع دیتای شخصی بدون تایید شما دسترسی ندارد.
 13. دوربین موبایل فقط با اجازه کاربر در هنگام استفاده از بخش اسکن کارت های بانکی دسترسی دارد. لازم است بدانید که این فرآیند صرفا به منظور ارائه خدمات بهتر به خود کاربراست. بنابراین، اپلیکیشن آی‌کاپ از نظر نشر اطلاعات و رعایت محرمانگی نسبت به کاربران متعهد است.
 14. لاگ‌ها و اطلاعات تراکنش مانند شماره کارت مبدا، شماره کارت مقصد، زمان و تاریخ تراکنش، شماره همراه و سایر اطلاعات تراکنش، همگی به صورت رمزنگاری شده ذخیره سازی می‌شوند. ذخیره سازی این اطلاعات صرفا برای بهبود خدمات رسانی به کاربران در نظر گرفته شده است.
 15. هر کاربر مسئول حفاظت از اطلاعات حساب کاربری خود (شناسه و گذرواژه) است. آ‌ی‌کاپ مسئولیتی در قبال خسارتی که به جهت واگذاری عمدی یا سهوی این اطلاعات به دیگران به کاربر وارد شود نخواهد داشت. کاربر همچنین متعهد است هر گونه استفاده غیر مجاز از حساب کاربری خود را به محض مطلع شدن از آن به آ‌ی‌کاپ اعلام کند. در غیر این صورت در قبال خسارتی که به آ‌ی‌کاپ یا دیگر کاربران وارد شود نیز مسئول خواهد بود.
 16. مسئولیت هر گونه سو استفاده از آ‌ی‌کاپ با استفاده از حساب هر کاربر به عهده آن کاربر است.
 17. آ‌ی‌کاپ متعهد به رعایت محرمانگی کلیه اطلاعات کاربر که در دسترس آ‌ی‌کاپ قرار می گیرد خواهد بود. آ‌ی‌کاپ این اطلاعات را به هیچ وجه در اختیار اشخاص ثالث قرار نمی دهد. مگر این که با حکم مقام قضایی، انتظامی یا اداری صالح یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد، آنها را در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد.
 18. آ‌ی‌کاپ مجاز است اطلاعات هویتی کاربران را با هدف انجام خدمات مورد درخواست کاربر، با کارکنان خود به اشتراک بگذارد.
 19. آ‌ی‌کاپ متعهد است در همه موارد استانداردهای متعارف محافظت از اطلاعات شخصی کاربران را اعمال کند. در این صورت، آ‌ی‌کاپ تعهدی به جبران خسارات ناشی از افشای اطلاعات که سبب آن نقص تکنولوژی یا عوامل خارجی است، نخواهد داشت.
 20. با هدف بهینه‌سازی خدمات، آ‌ی‌کاپ اجازه دارد اطلاعات کاربران را صرفاً به صورت تجمیعی، یعنی با حذف مشخصات فردی هر کاربر، پردازش کند و نتایج آن را مورد استفاده قرار دهد. صرف نظر از این، آ‌ی‌کاپ از اطلاعات کاربران که در دسترس قرار گرفته، فقط در مواردی که برای انجام خدمات مورد درخواست ایشان ضروری باشد، استفاده خواهد کرد.
 21. کاربر به آ‌ی‌کاپ اجازه می دهد شماره، نام صاحب کارت و تاریخ انقضای کارت های بانکی کاربر را برای استفاده وی ذخیره نماید.
 22. کاربر به آ‌ی‌کاپ اجازه می دهد شماره کارت و نام صاحب کارت های مقصد کارت به کارت کاربر و همچنین شماره حساب، شماره شبا و نام صاحب حساب در تراکنش های انتقال وجه درون بانکی و بین بانکی کاربر را برای استفاده کاربر ذخیره نماید. آ‌ی‌کاپ اجازه هیچ گونه بهره ‎برداری از اطلاعات شخصی کاربر ندارد.
 23. در صورت اجازه کاربر، آ‌ی‌کاپ می تواند به صورت گردش حساب بانکی کاربر دسترسی پیدا کرده و اطلاعات آن را برای استفاده کاربر، ذخیره نماید.
 24. با هدف شناسایی علایق مشتریان و هدفمندسازی خدمات، آ‌ی‌کاپ به طور خودکار و با بهره‌گیری از روش‌های متعارف آدرس سایتی که کاربر از طریق آن به آ‌ی‌کاپ هدایت شده، آدرس پروتکل اینترنتی، نوع مرورگر و سیستم عاملی که کاربر استفاده می‌کند و این که کاربر کدام صفحات سایت را مشاهده کرده است، دریافت و ذخیره می‌کند.
 25. با هدف بهینه‌سازی خدمات به کاربران، استفاده آماری و جلوگیری از کلاهبرداری از کاربران، آ‌ی‌کاپ خلاصه‌ای از موضوع و نتیجه همه تماس‌های کاربران با آ‌ی‌کاپ را ذخیره می‌کند. هر کاربر در حساب کاربری خود به اطلاعات همه تماس‌های گذشته خود دسترسی خواهد داشت.
 26. در صورتی که کاربر به حساب کاربری خود در آ‌ی‌کاپ خاتمه دهد، آ‌ی‌کاپ اطلاعات هویتی او را تا یک سال برای پیگیری های آتی محفوظ خواهد داشت. پس از این مدت، کلیه اطلاعات هویتی کاربر حذف خواهد شد، اما تاریخچه گردش حساب کاربر همچنان نزد آ‌ی‌کاپ باقی خواهد ماند.
 27. هر شخص اصیل می‌تواند تنها یک حساب کاربری شخصی داشته باشد، اما هر حساب کاربری می‌تواند به حساب‌های تجاری متعدد مربوط باشد.
 28. برای افتتاح هر حساب تجاری در آ‌ی‌کاپ، باید یک حساب شبای بانکی جهت اتصال به حساب تجاری معرفی شود.
 29. آ‌ی‌کاپ مسئولیتی در قبال تأخیر یا ممتنع شدن ارائه سرویس که ناشی از اختلالات و محدودیت‌های شبکه بانکی یا زیرساخت های اینترنتی باشد نخواهد داشت.
 30. در صورت ناموفق بودن پرداخت و در صورتی که مبلغ از حساب کاربر کسر شده باشد، مبلغ به طور متعارف طی 72 ساعت به حساب پرداخت کننده باز خواهد گشت. در غیر این صورت، لازم است کاربر پس از گذشت مدت 72 ساعت با مرکز پشتیبانی آ‌ی‌کاپ تماس گرفته و اطلاعات پرداخت را جهت پیگیری و رفع مشکل ارسال کند.
 31. استفاده از خدمات آ‌ی‌کاپ برای انجام معاملات غیر قانونی ممنوع است. آ‌ی‌کاپ به محض اطلاع از انجام چنین معاملاتی حساب کاربری را مسدود کرده و موضوع را به مراجع ذی صلاح گزارش خواهد داد. آ‌ی‌کاپ مسئولیتی در قبال تخلفاتی که با استفاده از خدمات آن انجام شده نخواهد داشت و عواقب قانونی این گونه تخلفات صرفاً توجه کاربر خواهد بود.
 32. ارتباط کاربران با آ‌ی‌کاپ از یک از دو طریق زیر ممکن است:
  • درخواست های راجع به مشکلات حساب کاربری و مشکلات پرداخت و گزارش تخلفات باید صرفاً از طریق ارتباط با مرکز تماس آ‌ی‌کاپ مطرح شود.
  • طرح سایر درخواست ها یا اعلام ها، از جمله درخواست اختتام حساب کاربری می تواند از طریق ارسال ایمیل انجام شود. نشانی ایمیل آ‌ی‌کاپ از این قرار است: help@icup.ir
 33. تماس آ‌ی‌کاپ با کاربران صرفاً از طریق شماره تلفن همراه که در حساب کاربری ایشان ثبت شده انجام خواهد شد.
 34. آ‌ی‌کاپ، بنا به تعهدی که به حفظ امنیت حساب های کاربران دارد؛ می تواند در هر زمان از صاحبان حساب های تجاری اطلاعاتی تکمیلی درباره ماهیت و چگونگی فعالیت ایشان درخواست کند. در صورتی که کاربر در مدت معین شده اطلاعات مورد درخواست را ارائه نکند، آ‌ی‌کاپ اختیار خواهد داشت حساب کاربری را تا زمان ارائه اطلاعات معلق کند.
 35. جز در صورت تخلف از ضوابط مندرج در این صفحه، حساب های کاربری فقط به خواست خود کاربر بسته خواهد شد.
 36. مالکیت فکری کلیه محتوای قابل دسترس در سامانه آ‌ی‌کاپ متعلق به آ‌ی‌کاپ است و هر گونه استفاده از آن‌ها، از جمله نفوذ در نرم افزارهای سامانه، بازتولید، مهندسی معکوس، فروش و اعطای لیسانس توسط سایرین برای مقاصد تجاری یا غیر تجاری بدون کسب مجوز کتبی ناقض این حق خواهد بود.
 37. کلیه سرویس‌های آ‌ی‌کاپ صرفاً از طریق اپلیکیشن آن ارائه می‌شود. هر گونه استفاده از نام یا علامت تجاری آ‌ی‌کاپ توسط اشخاص دیگر بدون کسب مجوز کتبی، خواه با جعل هویت آ‌ی‌کاپ یا با تظاهر به نمایندگی از آ‌ی‌کاپ انجام شود، نقض حقوق آ‌ی‌کاپ و حسب مورد مستوجی مسؤولیت حقوقی، کیفری یا هر دو خواهد بود.
 38. به شکایت ها و درخواست های کاربر در اسرع وقت در چهارچوب مقررات این متن رسیدگی خواهد شد. در صورتی که اختلاف در مدت 15 روزکاری از نخستین تماس کاربر حل نشده باقی بماند، موضوع برای داوری به هیات داوری نظام صنفی رایانه ای ارجاع داده می شود. شرط داوری حاضر مستقل از قرارداد اصلی تلقی می شود و حتی در فرض بطلان قرارداد، به اعتبار خود باقی است.
 39. هر گونه تلاش برای نفوذ با سامانه های بانکی باز طریق هک آ‌ی‌کاپ اکیدا ممنوع است و در صورت رخداد این موضوع کاربر به مراجع قانونی معرفی می شود.