تصویر هزینه احراز هویت سجام در احراز هویت انلاین و حضوری

هزینه احراز هویت سجام در احراز هویت انلاین و حضوری

هوش مصنوعی
فهرست عناوین

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که تفاوت هزینه احراز هویت حضوری و هزینه احراز هویت آنلاین (غیرحضوری) سجام چقدر است؟ و آیا اصلا هزینه در این دو حالت تفاوتی دارد؟ احراز هویت غیرحضوری خدمتی است که با تازگی توسط برخی سایت و اپلیکیشن ها ارائه می شود. این خدمت که یکی از خدمات پرکاربرد اپلیکیشن آی‌کاپ نیز می‌باشد. شما با این اپلیکیشن از مراجعه به دفاتر پیشخوان و اتلاف وقت در صف های طولانی بی نیاز هستید. با ما همراه باشید تا در مورد هزینه احراز هویت در حالت های مختلف، اطلاعات کاملی دریافت کنید.

هزینه احراز هویت سجام چقدر است؟


تعرفه‌های احراز هویت سجام از سوی دفاتر پیشخوان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام شده است. بر همین اساس، هزینه احراز هویت سجام و ثبت نام در این سامانه مبلغ 15 هزار تومان می‌باشد.

افرادی که برای احراز هویت و دریافت کد بورسی به دفاتر پیشخوان دولتی مراجعه می‌کنند، باید مبلغ 10 هزار تومان جهت ثبت نام اولیه و اصلی در سایت سجام پرداخت کنند. 5 هزار تومان دیگر هم بابت کارمزد دفاتر پیشخوان هزینه می‌شود. مجموع این مبالغ برای فرد متقاضی به 15 هزار تومان خلاصه خواهد شد. متقاضیان در هنگام ورود اطلاعات به سامانه سجام و عبور از مراحل احراز هویت خود، دقت کافی داشته باشند. با این کار از پیش آمدن مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری خواهد شد.

تفاوت هزینه احراز هویت سجام غیر حضوری و حضوری

همه کسانی که قصد ورود به بازار بورس را دارند؛ باید مراحل احراز هویت را با موفقیت، پشت سر بگذارند. این احراز هویت می‌تواند به دلخواه شما به صورت حضوری یا غیر حضوری انجام و تکمیل شود. اگر احراز هویت را با دفاتر پیشخوان دولت یا برخی شعب کارگزاری‌ها طی کنید، باید 5 هزار تومان بیشتر پرداخت کنید. اما اگر در این مراکز از شما بیش از 15 هزار تومان دریافت کردند، با شماره 6461 تماس بگیرید. سپس، تخلف صورت پذیرفته را گزارش دهید. با اثبات این تخلف، شعبه پیشخوان مورد نظر از ادامه کار و انجام ثبت نام سجام منع خواهد شد.

علی فلاح، دبیر کل دفاتر پیشخوان دولت در نامه‌ای به مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت:

نرخ‌های اعلام شده، با محاسبه تمامی موارد مرتبط من جمله حق فنی، سهم دفتر، مالیات بر ارزش افزوده، استعلام کد پستی و ثبت احوال و … محاسبه شده است. اخذ مبلغ اضافی به هر بهانه‌ای تخلف است و باید جلوی آن با گرفته شود.

آیا احراز هویت غیر حضوری هزینه دارد؟


برای ورود به بازار بورس، راه های مختلفی وجود دارد که تفاوت آن ها تنها در میزان مبالغ است. با استقبال و هجوم گسترده مردم به سمت بازار بورس، دفاتر پیشخوان دولت با مراجعه شدید و بی‌سابقه مردم برای احراز هویت سجام و دریافت کد بورسی مواجه شدند. این مراجعه زیاد باعث کندی کار و ازدحام بسیاری در دفاتر پیشخوان دولت گردید. علاوه براین، شیوع ویروس جهش یافته کرونا، معضلی بود که جان مراجعه کنندگان را در خطر ابتلا قرار می‌داد. بنابراین، چندین موسسه دانش بنیان از جمله شرکت پارت، امکان احراز هویت غیر حضوری را در ایران فراهم آوردند.

اکنون به راحتی می‎‌توانید از طریق نرم افزار آی‌کاپ مراحل احراز هویت غیر حضوری سجام را پشت سر بگذارید. اخیرا راه هایی جهت احراز هویت رایگان هم وجود دارد. اما در روش احراز هویت حضوری شما می بایست هزینه بیشتری به نسبت روش احراز هویت غیرحضوری پرداخت نمایید. بر اساس گفته مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار، هزینه احراز هویت غیر حضوری 10 هزار تومان می‌باشد.

مزایای احراز هویت غیر حضوری


  • از لحاظ هزینه، 5 هزار تومان به نفع شما خواهد بود. چرا که دیگر احتیاجی به پرداخت حق‌الزحمه و کارمزد دفاتر پیشخوان دولتی ندارید.
  • شما می‌توانید در منزل یا هر منطقه دیگری که در آن حضور دارید، تنها با نصب اپلیکیشن آی‌کاپ و برقراری ارتباط اینترنتی، مراحل ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری خود را انجام بدهید. با این کار در خرج هزینه و زمان صرفه جویی کرده‌اید.
  • احراز هویت غیر حضوری و آنلاین علاوه بر سرعت بخشیدن به امور ثبت نام و احراز هویت، جان شما را در این شرایط حساس کنونی حفظ کرده و از تهدید بیماری کرونا در امان نگه می‌دارد.

شما می‌توانید به راحتی با دانلود و نصب اپلیکیشن آی‌کاپ، احراز هویت سجام خود را به صورت غیر حضوری انجام دهید. برای اینکار تنها کافی است اطلاعات و مدارک مورد نیاز مانند تصویر کارت ملی، امضا و عکس را در این اپلیکیشن وارد کنید. سپس با پرداخت 10 هزار تومان، هزینه احراز هویت غیر حضوری ثبت نام خود را با موفقیت پشت سر بگذارید.

احراز هویت رایگان غیر حضوری سجام | احراز هویت سجام بدون هزینه


اگر از ابتدای مقاله تا اینجا همراه ما بوده باشید، ممکن است تصور کنید که حداقل هزینه برای احراز هویت سجام 10 هزار تومان می‌باشد. اما باید به شما بگوییم این‌طور نیست!

بعد از رقابت ایجاد شده جهت احراز هویت غیر حضوری مشتریان، برخی کارگزاری‌ها تصمیم گرفتند تا امکان احراز هویت رایگان غیر حضوری را برای سرمایه گذاران خود فراهم آورند.با این حال اگر بخواهید توسط پلتفرم کارگزاری احراز هویت شوید، معمولا می‌بایست در آن کارگزاری حساب کاربری افتتاح نمایید.

بنابراین شما می‌توانید براساس صلاح و تصمیم خود، از سه روش جهت احراز هویت استفاده کنید. این روش‌ها به ترتیب 15 هزار تومان برای احراز هویت حضوری، 10 هزار تومان برای احراز هویت غیر حضوری و در نهایت رایگان با استفاده از برخی کارگزاری خواهند بود.

منبع: آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما