تصویر وام ازدواج بانک قرض الحسنه رسالت در سال 1401 و شرایط آن

وام ازدواج بانک قرض الحسنه رسالت در سال 1401 و شرایط آن

آخرین ویرایش:
انتشار:
4 دیدگاه
title

وام ازدواج بانک رسالت جزو یکی از وام‌های پرتقاضا در سیستم این بانک است. در ماه گذشته، اطلاعیه‌ای مبتنی بر پرداخت وام ازدواج بانک قرض الحسنه رسالت از سوی مدیر اعتبارات این بانک در سال 1401 منتشر شد. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

عزیزالله ایزدی بیان کرد که از ابتدای سال جاری تا 20 خرداد ماه، حدود 167 هزار فقره پرونده تسهیلات با مبلغی بالغ بر 75.655 میلیارد ریال دریافت کردیم که نسبت به سال گذشته، 2.2 برابری پرداخت تسهیلات قرض الحسنه داشتیم.

مرور برخی نکات پیش از دریافت وام ازدواج بانک قرض الحسنه رسالت لازم و ضروری است که به آن‌ها اشاره کردیم:

به هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می‌گیرد.

تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از 01‏/01‏/1397 است و تا اکنون وام ازدواج خود را دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌شود.

براساس جدیدترین و آخرین اطلاعیه سال 1401، تسهیلات قرض الحسنه‌ای که برای هر یک از زوجین در نظر گرفته شده، 120 میلیون تومان است.

در ادامه‌ی این بخش، موضوعاتی نظیر شرایط و ثبت نام وام ازدواج بانک رسالت 1401 و نحوه پرداخت اقساط آن را بررسی می‌کنیم.

حتما بخوانید: اعتبارسنجی مرآت بانک رسالت

مرور راهنمای ثبت نام وام ازدواج قرض الحسنه رسالت


1 برای ثبت نام وام ازدواج بانک رسالت، هر کدام از زوجین باید به طور جداگانه در سایت ثبت نام کنند.

2 برای ثبت نام وام ازدواج بانک رسالت، هر کدام از زوجین باید به طور جداگانه در سایت ثبت نام کنند. پس از ثبت نام در سایت، یک کد رهگیری 10 رقمی دریافت می‌کنید.

3 حداکثر بعد از 12 روز، یک پیامک دریافت می‌کنید که این پیامک به منزله‎ی مراجعه حضوری به شعبه است.

4 اگر پس از 2 ماه، پیامک را دریافت نکردید، به مراکز اجرایی مراجعه کنید و پیگیری‌های لازم را انجام بدهید.

5 برای دريافت تسهيلات قرض الحسنه ازدواج، پس از پذيرش توسط شعب بانک قرض الحسنه رسالت، حداکثر ظرف مدت 45 روز کاری نسبت به تکميل مدارک مورد نياز اقدام نمايند.

در صورت عدم تکميل مدارک، نام متقاضی از سامانه مربوطه حذف می‌شود تا امکان بهره مندی ساير متقاضيان در صف از تسهيلات مذکور و شفافيت عملکرد بانک‌ها مقرر شود.

6 برای دریافت وام ازدواج قرض الحسنه رسالت باید ضامن معرفی کنید. در نظر داشته باشید که هر کدام از زوج‌ها باید یک ضامن را معرفی کنند و مبلغ آن ‌هم، یکصد و بیست میلیون (120.000.000) تومان با دوره بازپرداخت 10 ساله (5 ساله) به همراه اعتبارسنجی ،سفته و یا یک ضامن معتبر است.

بیشتر بخوانید: معرفی وام بانک قرض الحسنه رسالت

مراحل ثبت نام وام ازدواج بانک رسالت 1401 چگونه است؟


شما مانند تمامی افراد متقاضی وام ازدواج بانک رسالت که واجد شرايط عمومی هستند، ابتدا بايد از طريق سايت وام ازدواج به آدرس اینترنتی http://VE.Cbi.ir ثبت نام کنید. سپس، فرم مربوطه را تکميل نمايید که پس طی کردن مراحل کامل ثبت نام، يک کد رهگيری 10 رقمی که کاملا محرمانه و به متقاضی مربوط است، در اختیار شما قرار می‌گیرد.

برای اطلاع از وضعيت ثبت نام خود و همچنین، نام شعبه مربوطه برای گرفتن وام ازدواج، به آدرس اینترنتی http://VE.Cbi.ir مراجعه کنید.

اگر شعبه عامل اعطای وام ازدواج برای شما تعيين شده باشد، با در دست داشتن مدارک مورد نياز در زمان مقرر به شعبه مربوطه مراجعه کنید و سایر مراحل را انجام بدهید. در صورتی که در این بازه زمانی به شعبه مربوطه مراجعه نکنید، درخواست شما لغو می‌شود.

شرایط وام ازدواج بانک رسالت چیست؟


اگر شما مانند سایر افرادی هستید که تمایل دارید تا تسهیلات ازدواج قرض الحسنه رسالت را دریافت کنید، بایستی یکسری از شرایط وام ازدواج را داشته باشید. در ادامه به این شرایط اشاره کردیم:

  • افراد متقاضی، تابعيت کشور جمهوری اسلامی ايران را داشته باشند.
  • هر يک از زوجین می‌توانند به مبلغ 120 ميليون تومان تسهيلات ازدواج دریافت کنند. (البته در این مورد، تبصره‌هایی هم وجود دارد.)
  • تبصره 1: به هر یک از زوجین براساس مفاد جزء (1) بند (الف) تبصره 16 قانون بودجه کل کشور در سال 1401، مبلغ 120 ميليون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می‌گیرد.
  • تبصره 2: مبتنی بر مفاد تبصره 1، به متقاضیانی که سن ازدواج آن‌ها در زوج‌ها زیر 25 سال و در زوجه‌ها زیر 23 سال است، مبلغ 150 ميليون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بانک رسالت تعلق می‌گیرد.
  • تبصره 3: کليه شهروندان ايرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنان توسط سفارت جمهوری اسلامی ايران در خارج از کشور صادر می‌شود، قادر به ثبت نام هستند و گواهی ازدواج آن‌ها که دارای مهر کنسولگری ايران در کشور مذکور است، به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد.
  • تبصره 4: اقرارنامه ازدواج يا هر مدرک مشابه که در ساير اديان رسمی توسط مراکز اقليت‌های دينی در داخل کشور مورد تاييد قرار گيرد، معادل عقدنامه تلقی می‌شود. با توجه به این شرایط، متقاضيان مجاز به ثبت نام هستند.
  • افراد باید کارت ملی ( موقت يا دايم ) و کد پستی محل سکونت را ارائه بدهند.
  • با توجه امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد، (علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر) می‌تواند از تسهيلات قرض الحسنه ازدواج بهره‌مند شود.
  • براساس مفاد بند (الف) تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 کل کشور، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از 01‏/01‏/1397 است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌گردد.

مدارک مورد نیاز برای وام ازدواج بانک رسالت چیست؟


اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای وام ازدواج بانک رسالت به شرح زیر است:

1 اصل سند ازدواج به همراه کپی

2 اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه‌های هر کدام از زوج‌ها

3 اصل و کپی شناسنامه‌های هر کدام از ضامن‌ها

4 اصل و کپی کارت ملی ( موقت يا دائم ) هر کدام از زوج‌ها

5 کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجين

6 کد رهگيری ده رقمی دريافتی از سايت پس از مرحله ثبت نام

نحوه پرداخت اقساط وام ازدواج بانک رسالت و مبلغ آن


مدت بازپرداخت تسهيلات ازدواج قرض الحسنه ازدواج، 10 ساله و نرخ کارمزد آن 4 درصد است.

مدت بازپرداخت تسهيلات ازدواج قرض الحسنه ازدواج، 10 ساله و نرخ کارمزاقساط آن 120 ماهه بوده و سررسید اولین قسط و کارمزد آن، یک ماه پس از پرداخت تسهیلات است. (البته ممکن است کمی متفاوت باشد.)

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه کاربران

شرایط ضامن برای وام ازدواج بانک رسالت چیست؟چیست

مژده درخشان
پاسخ

با سلام
لطفا شرایط ضامن را از پشتیبانی بانک رسالت 0214747 استعلام بفرمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با درودو احترام.در مورد وام ۱۲۰ میلیونی ، ضامن بازنشسته هم می‌تواند باشد، چند نفر؟ حقوق بالای ده میلیون یک ضامن کفایت میکند

محمود آسیابانی
پاسخ

سلام و عرض ادب
ضامن بایستی از طریق سامانه مرات اعتبارسنجی شود.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ
دیدگاه شما