برای کارت به کارت کردن با آی‌کاپ به چه مواردی نیاز است؟

جهت انتقال وجه فوری و کارت به کارت کردن با آی‌کاپ نیاز است ماه و سال انقضا کارت بانکی، رمز دوم اعتبار سنجی cvv2، شماره کارت 16 رقمی خود و شماره کارت 16 رقمی مقصد داشته باشید. در صورتی که شماره کارت مقصد را ندارید، می‌توانید از تصویر کارت مقصد هم استفاده کنید.

آیا امکان انتقال کارت به کارت بدون اینترنت در آی‌کاپ وجود دارد؟

خیر، کارت به کارت بدون اینترنت تنها زمانی میسر است که از خدمات ATM بانک‌ها و کدهای USSD آن‌ها استفاده کنید.

آیا انتقال وجه بدون cvv2 امکان پذیر است؟

خیر، امکان انتقال وجه بدون cvv2 امکان پذیر نیست. همچنین برنامه کارت به کارت بدون رمز دوم نداریم اما از طریق عابر بانک انتقال وجه بدون cvv2 و تاریخ انقضا قابل انجام است.

اطلاعات کارت بانکی مقصد به طور خودکار در آی‌کاپ ذخیره می‌شود؟

به طور کلی، اطلاعات بانکی کارت مقصد در آی‌کاپ ذخیره می‌شوند. در صورتی که نمی‌خواهید اطلاعات کارت مقصد را ذخیره کنید، کافی است تا گزینه ذخیره خودکار اطلاعات را غیر فعال کنید.

سقف انتقال وجه اینترنتی در آی‌کاپ چقدر است؟

سقف انتقال وجه اینترنتی توسط بانک ها مشخص می شود. معمولا حداکثر تا 3 میلیون تومان است. اما سقف کارت به کارت بانک رسالت حداکثر تا 10 میلیون تومان است.

کارت به کارت بدون رمز دوم هم امکان‌پذیر است؟

خیر، کارت به کارت بدون رمز دوم غیر امنیتی و غیر ممکن است.

اطلاعات لازم برای کارت به کارت با موبایل (آی‌کاپ)

مهم‌ترین اطلاعاتی که در کارت به کارت با موبایل و انتقال وجه آنلاین می‌بایست داشته باشید، اطلاعات کارت مبدا و مقصد است. شماره 16 رقمی کارت‌های بانکی یکی از همین اطلاعات است. تاریخ انقضا، کد اعتبارسنجی و رمز دوم کارت بانکی مقصد هم جزو اطلاعات ضروری است که باید درج شود. در صورتی که رمز دوم کارت بانکی شما فعال نیست، با مراجعه به بانک می‌توانید نسبت به فعالسازی آن اقدام کنید.

چرا کارت به کارت با آی‌کاپ آسان است ؟

انتخاب اپلیکیشن برای کارت به کارت آسان، اهمیت زیاد دارد. برای انتقال وجه آسان با آی‌کاپ نیاز است تا به پاسخ یک سوال مهم و اساسی دست پیدا کنید. چرا اپلیکیشن آی‌کاپ را برای انتقال وجه اینترنتی فوری انتخاب کنیم؟ همان سوال ارزشمند است که در ادامه به شرح پاسخ آن می‌پردازیم.

1- سرعت بالای کارت به کارت آنلاین با آی‌کاپ

اپلیکیشن آی‌کاپ به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن بتوانید خدمات کارت به کارت اینترنتی را انجام بدهید. اگر حداقل یکبار تجربه استفاده از خدمات کاپ را تجربه کرده باشید، تجربه انتقال وجه آنلاین در کمتر از 20 ثانیه را دارید.

2- ذخیره کارت‌های مقصد بانکی

ذخیره کردن کارت‌های مقصد بانکی می‌تواند سهم بسزایی در کاهش زمان اتلاف وقت برای کارت به کارت داشته باشد. اهمیت ذخیره شدن کارت‌های مقصد بانکی در آی‌کاپ زمانی به شما کمک می‌کند که دیگر نیازی به دریافت دوباره اطلاعات شماره کارت از فرد پذیرنده نداشته باشید.

3- قابلیت Password AutoFill رمز دوم در انتقال وجه اینترنتی با آی‌کاپ

پیشامدی مانند فراموش کردن رمز دوم و پنهان شدن پیام بانکی در بین سایر نوتیفیکیشن‌های موبایل در حین کارت به کارت ممکن است رخ بدهد. وجود قابلیت Password AutoFill رمز دوم در انتقال وجه با اپلیکیشن نگرانی شما را تا حد زیادی رفع می‌کند. به طوری که پس از فعالسازی رمز دوم برای انتقال پول به محض دریافت رمز، در فیلد مخصوص به خود قرار می‌گیرد. به همین خاطر است که با اپلیکیشن آی‌کاپ در روزهای بانکی می‌توانید به سادگی، روند انتقال وجه آنلاین را طی کنید.

4- ثبت تاریخچه نقل و انتقال پول بعد از کارت به کارت

همه اطلاعاتی که در کارت به کارت برای فرد پذیرنده اهمیت دارند، در آی‌کاپ ثبت و ذخیره می‌شود. در صورتی که می‌خواهید از این قابلیت استفاده کنید، کافی است گزینه ذخیره کارت‌ مقصد را علامت بزنید. از آن زمان به بعد، تاریخچه حساب نقل و انتقال پول بعد از انتقال وجه در همان لحظه با جزئیات دقیق ثبت می‌شود.

5- اسکن کارت مقصد با دوربین گوشی در آی‌کاپ

کارت به کارت کردن وجه با کاپ را می‌توان در هر زمان و هر مکان انجام داد. زیرا در صورت فراموش کردن شماره کارت و یا شماره شبا می‌توانید عکس کارت مقصد را با استفاده از دوربین موبایل هوشمند خود اسکن کنید. در صورتی که تصویر کارت مقصد را در گالری موبایل ذخیره کرده باشید، می‌توانید همان تصویر را آپلود کنید. در غیر اینصورت، با دوربین موبایل هم می‌توانید تصویر کارت بانکی مقصد را آپلود کنید. زمانی که فرآیند اسکن کارت بانکی به اتمام رسید، شماره کارت مقصد در فیلد مخصوص قرار می‌گیرد. در این شرایط، کافی است که مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید تا فرآیند انتقال وجه با اپلیکیشن ادامه پیدا کند.

6- استعلام آنی دارنده حساب

استعلام آنی دارنده حساب، یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد آی‌کاپ است. به طوری که شما در ساعت‌های پایانی روز هم می‌توانید از مزایای استعلام آنی دارنده حساب استفاده کنید و فرآیند انتقال وجه اینترنتی را برای روز بعد به تعویق نیاندازید.

7- امنیت بالا در حین کارت به کارت

احتمال دست‌بُرد به اطلاعات مالی و شخصی شما در حین انتقال وجه با آی‌کاپ امکان نا‌پذیر است. چون فقط شما هستید که به اطلاعات بانکی خود دسترسی دارید و می‌توانید تغییراتی را بر روی آن اعمال کنید.

8- عدم نیاز به کارت بانکی

کارت به کارت با آی‌کاپ آسان است؛ چون نیازی به حمل فیزیکی کارت بانکی خود ندارید. تنها با در دست داشتن موبایل و اتصال به اینترنت می‌توانید تراکنش‌های متعددی را در طی روز انجام بدهید. فرض کنید قرار است برای حیطه شغل خود به یک سفر بروید. مسلم است که در حین سفر باید حجم مدارک را به حداقل برسانید تا از خطر سوء استفاده از طریق آن‌ها در امان باشید.

با نصب اپلیکیشن آی‌کاپ نیازی نیست که کارت‌های بانکی را با خود به همراه داشته باشید. چون تراکنش‌های نقل و انتقال شما بدون حضور فیزیکی بانک انجام خواهند شد.

9- اسکن QR کد (در آینده نزدیک)

اسکن QR کد، فرآیند کارت به کارت را برای شما آسان خواهد کرد. به طوری که تنها با تمرکز بر روی اسکن کردن QR کد می‌توانید راه دیگری را به جای فرآیند خسته کننده انتقال وجه قبوض با اپلیکیشن پیش بگیرید. این قابلیت بخصوص و کاربردی در آینده‌ای نزدیک در اپلیکیشن آی‌کاپ وجود خواهد داشت.

10- دارا بودن PWA برای دسترسی دارنگان موبایل آیفون (در آینده نزدیک)

کارت به کارت کردن با آی‌کاپ در آینده نزدیک بسیار آسان‌تر خواهد شد. زیرا زیرساخت‌های توسعه آی‌کاپ با استفاده از PWA در حال شکل‌گیری هستند. با این قابلیت، دیگر نیازی نیست که حتما به موبایل هوشمند خود دسترسی داشته باشید. برای مثال، افرادی که موبایل آن‌ها به سرقت رفته است و به محیط موبایل خود دسترسی ندارند، می‌توانند از قابلیت PWA آی‌کاپ بهره‌مند شوند. به طور معمول، اپلیکیشن‌هایی که ویژگی PWA را دارند، کاربران با وارد کردن اطلاعات کلمه عبور و رمز عبور می‌توانند به محیط اپلیکیشن از طریق کامپیوتر و لپتاپ خود دسترسی داشته باشند.

چگونه بدون برنامه کارت به کارت کنیم؟

کارت به کارت بدون برنامه با استفاده از PWA یا اپلیکیشن‌های اینترنتی امکان پذیر است. از نظر کاربری، محیط این دو نوع اپلیکیشن با یکدیگر یکسان هستند و تفاوت ظاهری چندان زیادی ندارند. همچنین، کارایی و خدماتی که هر دوی آن‌ها ارائه می‌دهند، یکسان می‌باشند. راه دومی که برای کارت به کارت بدون نرم افزار دارید، استفاده از خدمات سایت‌ بانک‌ها می باشد. با دارا بودن نام کاربری و کلمه عبور می‌توانید به محیط کاربری خود در سایت بانک مورد نظر دسترسی داشته باشید.

برنامه کارت به کارت بدون رمز دوم وجود دارد؟

اگر تصمیم دارید تا از برنامه کارت به کارت بدون رمز دوم استفاده کنید، باید بگوییم که نمی‌توانید این کار را انجام بدهید. زیرا، کد cvv2 فقط در خریدهای اینترنتی (با برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های پرداخت) و انتقال وجه‌های اینترنتی کاربرد دارد. خوب است بدانید که این کد، صرفا جهت اعتبار سنجی کارت بانکی شما در انتقال وجه است. بنابراین، انتقال وجه بدون رمز دوم با برنامه‌های کارت به کارت، غیر ممکن و غیر امنیتی است.

آیا کارت به کارت بدون شماره موبایل امکان پذیر است؟

بسیاری از افراد هستند که از روند ارائه شماره تلفن و سایر اطلاعات برای ثبت نام در اپلیکیشن‌های کارت به کارت شاکی هستند. در صورتی که ارائه شماره تلفن و سایر اطلاعات شخصی برای افزایش امنیت در هر بار ورود به اپلیکیشن لازم و ضروری است. لازم به ذکر است که کد ملی در حساب بانکی شما باید با کد ملی ارائه شده برای مالکیت سیم کارت موبایل تطابق داده می‌شود. اگر این دو کد ملی ارائه شده با یکدیگر تطابق داشتند، می‌توان گفت که احراز هویت شما تا حدودی موفقیت آمیز بوده است. هر بار هم که فرآیند کارت به کارت را انجام می‌دهید، رمز دوم تنها برای شما ارسال خواهد شد.

انتقال وجه بدون cvv2 چگونه است؟

برای انتقال وجه بدون cvv2 می‌توانید فقط از عابربانک استفاده کنید. همچنین، جهت انتقال وجه بدون cvv2 و تاریخ انقضا می‌توانید از خدمات ATM استفاده کنید. لازم به ذکر است که بدون رمز دوم و تاریخ انقضا، از هیچ کدام از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها نمی‌توانید نسبت به کارت به کارت آنلاین اقدام نمایید.

کارت به کارت بدون اپلیکیشن

انتقال وجه بدون اپلیکیشن، شدنی است؛ اما شاید برای شما دشوار باشد. به همین دلیل، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا واریز کردن پول را با استفاده نرم افزارهای موبایلی مانند آی‌کاپ انجام بدهید. با توجه به این موضوع، شما در هر شرایط و هر زمان از شبانه روز می‌توانید کارت به کارت را انجام بدهید.