هزینه احراز هویت سجام در آی‌کاپ چقدر است؟

احراز هویت سجام در آی‌کاپ را با پرداخت مبلغ 10 هزار تومان می‌توانید انجام بدهید.

برای احراز هویت آنلاین در سجام و دریافت کد بورسی به چه مدارکی نیاز است؟

کد پیگیری ۱۰ رقمی دریافت شده بعد از ثبت‌نام ثنا، شماره تلفنی که به نام فرد متقاضی باشد، کارت ملی هوشمند یا رسید آن، کد ملی و سریال کارت ملی

نتیجه احراز هویت سجام در اپلیکیشن احراز هویت بورس (آی‌کاپ) چقدر طول میکشد؟

نتیجه احراز هویت الکترونیکی سجام در آی‌کاپ حداقل چند دقیقه پس از احراز هویت و حداکثر تا 24 ساعت بعد برای شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.

احراز هویت الکترونیکی چیست؟

احراز هویت غیر حضوری (الکترونیکی و آنلاین) فرایندی است که با پشت سر گذاشتن آن، هویت فرد ثابت شده است. سپس، نشان می‌دهد که آیا شخص، دقیقا همان کسی است که ادعا کرده یا دروغ می‌گوید. فرض کنید برای کنکور به مرکز امتحانی یا برای افتتاح حساب به بانک رفته‌اید. در این گونه مواقع، شخصی با دریافت مدارک شناسایی و نگاه به چهره شما، هویت‌تان را تایید یا رد می‌کند.

امروزه با پیشرفت علم هوش مصنوعی، احراز هویت غیرحضوری و آنلاین، جایگزین احراز هویت حضوری شده است. با استفاده از این تکنولوژی، سازمان‌ها، بانک‌ها و ادارات می‌توانند به راحتی و در کمترین زمان، تعداد افراد زیادی را احراز هویت کنند. احراز هویت غیر حضوری همان‌طور که از نامش پیدا است، یک مکانیزم است. مکانیزمی که هویت مشتری و قانونی بودن افراد را از راه دور و به صورت آنلاین، تایید یا رد می‌کند.

مدارک لازم برای احراز هویت غیر حضوری سجام

برای احراز هویت غیر حضوری سجام تنها کاری که لازم است انجام دهید، از خدمات آنلاین اپلیکیشن آی‌کاپ استفاده کنید. در طی مراحل احراز هویت در آی‌کاپ باید اطلاعات خواسته شده را آپلود کنید.

مدارک و اطلاعات لازم برای احراز هویت الکترونیکی به شرح زیر است:

  1. کد پیگیری 10 رقمی دریافت شده بعد از ثبت‌نام ثنا
  2. شماره تلفنی که به نام فرد متقاضی باشد
  3. کارت ملی هوشمند یا رسید آن
  4. کد ملی و سریال کارت ملی

راهنمای احراز هویت الکترونیکی سجام در آی‌کاپ

حداکثر تا 24 ساعت بعد از ثبت‌نام کردن در سامانه ثنا، یک کد پیگیری برای شما ارسال خواهد شد. این کد برای انجام و تکمیل احراز هویت غیر حضوری سجام لازم و ضروری است (اگر به هر علتی این کد را از دست داده و یا گم کردید، برای بازیابی مجدد آن باید به سایت سجام به آدرس sejam.ir مراجعه نمایید).

سپس، اپلیکیشن آی‌کاپ را بر روی گوشی خود نصب کنید. با نصب این اپلیکیشن احراز هویت سجام را به راحتی انجام می‌دهید. با ورود به قسمت “احراز هویت سجام”، اطلاعات خواسته شده را مرحله به مرحله تکمیل نمایید. مدارکی که در این قسمت لازم دارید را در بالا ذکر کرده‌ایم.

یکی از سوالات رایجی که برای احراز هویت آنلاین sejam وجود دارد، نحوه احراز هویت سجام برای کودکان (افراد زیر 18 سال) و هزینه احراز هویت است. راهنمای این دو موضوع مهم را به طور دقیق در بخش زیر بررسی کردیم:

نحوه احراز هویت سجام برای افراد زیر 18 سال چگونه است؟

افراد زیر 18 سال هم می‌توانند با اجازه و رضایتِ پدر، احراز هویت غیر حضوری در سجام را انجام داده و کد بورسی دریافت کنند. اما نبود دسترسی به سایت معاملاتی آنلاین تنها محدودیتی است که برای افراد زیر 18 سال وجود دارد. بنابراین، کودکان و افراد زیر 18 سال برای دسترسی به سامانه معاملاتی آنلاین، حداقل باید مدرک دیپلم و کارت ملی هوشمند داشته باشند. بنابراین افراد زیر 18 سال برای انجام معامله از سامانه معاملاتی آفلاین و به صورت حضوری استفاده خواهند کرد.

در حال حاضر و بر اساس اطلاعات موجود در سایت sejam.ir، احراز هویت الکترونیکی صرفاً برای اشخاص ایرانی اصیل و بالای 18 سال قابل انجام بوده و برای نمایندگی از قبیل ولی، قیم، وکیل و … صرفاً احراز هویت حضوری قابل انجام می باشد.

هزینه احراز هویت آنلاین سجام در آی‌کاپ

در حال حاضر، هزینه احراز هویت آنلاین sejam در اپلیکیشن آی‌کاپ، 10 هزار تومان است.

چرا اپلیکیشن احراز هویت سجام آی‌کاپ را انتخاب کنم؟

برای انجام احراز هویت غیر حضوری (آنلاین) سجام نرم افزارهای متعددی ارائه شده‌اند که در میان آن‌ها اپلیکیشن آی‌کاپ برای احراز هویت در خانه از مطمئن‌ترینِ گزینه‌ها برای افراد بالای 18 سال و ایرانی داخل کشور است. اپلیکیشن احراز هویت بورس آی‌کاپ با فراهم آوردن یک فضای کاربردی ساده و بستری امن، خدمات متعددی را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

از مزایای استفاده از آی‌کاپ برای احراز هویت سجام غیر حضوری بودن آن است. با بهره‌مندی از اَپ آی‌کاپ در موبایل خود می‌توانید در کنار احراز هویت، خدماتی دیگری مانند افتتاح حساب، کارت به کارت، خرید شارژ، خرید و پرداخت سفته الکترونیک، انجام امور گزارش اعتبارسنجی نیز دریافت کنید.

برای انجام احراز هویت غیرحضوری sejam، تنها کافی است اپلیکیشن آی‌کاپ را از طریق سایت دانلود و نصب نمایید. به خاطر داشته باشید که قبل از شروع مراحل ثبت نام و احراز هویت، تمامی مدارک ذکر شده در سطور بالا را آماده کنید و در دسترس داشته باشید.

لازم به ذکر است که خدماتی که برای احراز هویت الکترونیکی سجام در آی‌کاپ ارائه می‌شود، از مجموعه فراشناسا قدرت گرفته شده است.