تصویر نکات ابطال سفته الکترونیک

نکات ابطال سفته الکترونیک

آخرین ویرایش:
انتشار:
2 دیدگاه
title

نحوه ابطال سفته الکترونیک از موضوعاتی است که بهتر است با آن آشنایی داشته باشید. زیرا، مراحل و موارد ابطال این نوع سفته با نمونه‌ی کاغذی آن متفاوت است. در این مطلب مهم همراه ما باشید تا به چگونگی باطل کردن سفته الکترونیکی بپردازیم.

نحوه ابطال سفته الکترونیکی چگونه است؟


به طور کلی، باطل کردن سفته الکترونیکی در اپلیکیشن و درگاهی که آن را دریافت کردید، انجام نمی‌شود و کلیه تعاملات شما (به‌عنوان گیرنده سفته) با بانک و یا قوه قضاییه خواهد بود. پس از دریافت سفته الکترونیکی ممکن است که تصمیم بگیرید آن را به دلایل متعددی باطل کنید. در بخش زیر، به دلایل ابطال سفته الکترونیکی و نحوه از بین بردن اعتبار آن پرداختیم:

اگر شما، دیگر نیازی به آن سفته الکترونیکی ندارید و آن سفته در پرونده بانکی شما ثبت شده است، درخواست ابطال خود را می‌توانید با توجه به اعلامیه و ضوابط بانک مورد نظرتان انجام بدهید. (هم‌اکنون، اعلامیه و امکاناتی از سوی بانک قرض الحسنه رسالت برای درخواست ابطال سفته وجود ندارد.)

تمامی مراحل واخواست سفته الکترونیکی با مراجعه به قوه قضایی قابل انجام است و از راه دیگری نمی‌توانید برای ارائه واخواست اقدام کنید.

در صورتی که سفته الکترونیکی را که برای حسن انجام کار و ضمانت دریافت کرده اید، می‌خواهید ابطال کنید؛ باید مراحل قانونی آن را از طریق قوه قضاییه طی کنید. پس از طی کردن مراحل قانونی، بنا به ضوابط دادگاه و شرایط ممکن است که سفته الکترونیکی، ابطال و یا مراحل لازم برای تسویه آن انجام شود.

افرادی هم که بازپرداخت تسهیلات خود به بانک را به طور کامل انجام داده اند، نیازی به طی کردن مراحل ابطال سفته الکترونیکی ندارند. زیرا، این موضوع از طریق بانک برای تسویه پیگیری می‌شود و در صورت نیاز، بخشی از مراحل را با حضور در بانک و یا به صورت اینترنتی انجام می‌دهید.

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه کاربران

سلام من سفته خریداری کردم ولی مبلغ آن از اعتبار وامم کمتر است ،آیا میتوان مابقی مبلغ را سفته خریداری کنم ،یا اینکه باید تامبلغ مورد نظر سفته جدید بخرم.

م اسدی
پاسخ

با سلام
درصورتی که مبلغ سفته را اشتباه ثبت کرده و نیاز به سفته بیشتری دارید، لطفا یک سفته دیگر به میزان مبلغ باقیمانده ثبت کنید. لطفا مدنظر داشته باشید که ضامن بایستی هر دو سفته را ضمانت نماید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ
دیدگاه شما