تصویر کدام بانک‌ ها افتتاح حساب غیر حضوری دارند؟

کدام بانک‌ ها افتتاح حساب غیر حضوری دارند؟

آخرین ویرایش:
انتشار:
0 دیدگاه
title

از زمان شیوع کرونا تا اکنون، ارائه خدمات افتتاح حساب غیر حضوری در بانک ها رایج شده است. با این حال، بعضی از بانک‌ها، همچنان زیرساخت ایجاد حساب بانکی اینترنتی را فراهم نکرده اند. اگر مایل هستید تا راهنمای افتتاح حساب غیر حضوری بانک‌ها را دریافت کنید، در این مطلب همراه ما باشید.

راهنمای راهنمای افتتاح حساب غیر حضوری در بانک‌ها (رسالت، مهر ایران، بلوبانک و …)


بانک‌های متعددی هستند که خدمات افتتاح حساب غیر حضوری را به مراجعان خود ارائه می‌دهند. برخی از این بانک‌ها در دسته‌ی استارتاپ‌ها قرار دارند و برخی دیگر، به واسطه‌ی اپلیکیشن‌هایی که دارند؛ شرایط ایجاد حساب بانکی اینترنتی را مهیا می‌کنند. در بخش زیر، این بانک‌ها را به طور موثر و کاربردی دسته بندی کردیم:

1 بانک‌هایی که امکان افتتاح غیرحضوری حساب را از طریق اپلیکیشن‌ و سایت خود فراهم کرده اند. بانک قرض الحسنه رسالت، مهر ایران، بانک دی و پارسیان در این دسته قرار می‌گیرند.

2 استارتاپ‌های زیر مجموعه بانک‌ها مانند بلوبانک و بانکینو که خدمات کامل بانک‌ خود را ارائه نمی‌کنند و تنها محدود به اپلیکیشن هستند. یعنی داشتن حساب در آن‌ها همانند حساب عادی بانک‌شان نیست.

3 بانک‌هایی که امکان افتتاح غیرحضوری حساب را به اپلیکیشن‌شان اضافه کرده اما برای استفاده از اپ بانک باید از قبل مشتری آنها باشید. پس شما باید نام کاربری و رمز عبور همراه بانک را داشته باشید. بانک ملی در این دسته قرار دارد.

4 در این دسته، بانک‌هایی قرار دارند که بخشی از فرآیند افتتاح حساب را در حد درخواست افتتاح حساب را آنلاین پیش می‌برند. پس از ثبت درخواست خود به شعبه‌ای مراجعه کنید تا مراحل تکمیلی را انجام بدهید. بانک رفاه و صادرات در دسته چهارم قرار دارند.

حتما بخوانید: برآورد تسهیلات بانک رسالت

کدام بانک‌ها افتتاح حساب غیر حضوری دارند؟


در اینجا قصد داریم تا یک لیست از بانک‌هایی را بررسی کنیم که خدمات افتتاح حساب غیر حضوری بانکی را ارائه می‌دهند. در این نگاه اجمالی، نحوه ایجاد حساب بانکی اینترنتی را در هر کدام از این بانک‌ها خواهیم گفت:

ناماستارتاپ یا بانکاپلیکیشن یا نسخه وبسایتنیاز به کارمزد دارد؟نیاز به مراجعه به شعبه
بانک قرض الحسنه رسالتبانکاپلیکیشن بله (20 هزار تومان)خیر
بانک قرض الحسنه مهر ایرانبانکنسخه همراه بانک مهر ایرانخیرخیر
بلوبانکاستارتاپ بانک ساماناپلیکیشن بلوبانکخیرخیر
بانکینواستارتاپ بانک خاورمیانهاپلیکیشن بانکینوخیرخیر
بانک گردشگریبانکاپلیکیشن گردش‌پیخیرخیر
بانک ملیبانکاپلیکیشن‌های ایوا و بامبله (25 هزار تومان)بله
بانک پارسیانبانکاپلیکشن همراه بانک خودخیرخیر
بانک دیبانکاپلیکیشن دی‌جتبله (34 هزار و 460 تومان)بله
بانک رفاهبانکوبسایت خودبله (12 هزار تومان)بله
بانک تجارتبانکاپلیکیشن زمرد تجارتبله (18 هزار تومان)خیر
بانک آیندهبانکاپلیکیشن کیلیدخیرخیر
بانک صادراتبانکاپلیکیشن صام و پیشخوان شمسبله (8 هزار تومان)بله

تمامی بانک‌هایی که در این جدول به آن‌ها اشاره کردیم، پس از باز کردن حساب جدید باید حداقل مبلغ 50 هزار تومان در آن‌ها واریز کنید تا حساب بانکی شما فعال شود. دقت کنید که کارمزد حساب با این مبلغ متفاوت است. چون این مبلغ را باید به‌عنوان کارمزد خدمات افتتاح حساب واریز کنید. در جدول بالا، میزان این کارمزد را پس از افتتاح حساب غیر حضوری در بانک مشخص کردیم.

مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی غیر حضوری چیست؟


از آنجایی که برای درخواست افتتاح حساب غیر حضوری در بانک باید اطلاعات لازم را به صورت مرحله به مرحله وارد کنید؛ نیازی نیست تا حتما مدارک لازم را به همراه داشته باشید. پس تنها دسترسی شما به اطلاعات برای تکمیل فرآیند ایجاد حساب بانکی اینترنتی لازم است.

تصویر و دوربین ضبط شده شما، کارت ملی، اطلاعات شناسنامه‌ای، محل سکونت و اطلاعات تماس جزو مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی غیر حضوری محسوب می‌شوند. برای مثال، اگر بخواهید افتتاح حساب در بلوبانک را انجام بدهید، لازم است از دوربین خود استفاده کنید و احراز هویت را انجام بدهید.

نحوه افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت


با توجه به درخواست‌های متعددی که برای آموزش افتتاح حساب غیر حضوری در بانک رسالت دارید؛ مراحل آن را در بخش زیر بررسی می‌کنیم:

 1. درصورتی که حساب بانک رسالت ندارید یا اگر شماره حساب شما قدیمی است و با عدد 10 شروع نمی‌شود، می‌توانید حساب جدید باز کنید.
 2. برای افتتاح حساب توسط گوشی تلفن همراه وارد سایت https://www.mresalat.ir/signup/ شوید.
 3. توجه کنید سامانه سرعتش پایین می باشد پس صبر شما را میطلبد.
 4. لینک عضویت در کانون های همیاری اجتماعی را بزنید.
 5. پس از تکمیل اطلاعات کد احراز هویت برای شما پیامک می شود.
 6. محل صدور شناسنامه و آدرس محل سکونت را وارد کنید. (در قسمت توضیحات چنانچه توضیحی ندارید؛ بنویسید “ندارد”.)
 7. آدرس محل کار خود را هم بنویسید.
 8. انتخاب نماینده اجباری نیست و به مرحله‌ی بعدی بروید.
 9. اگر کد معرف دارید، آن را وارد کنید. در غیر اینصورت، نیازی به وارد کردن کد معرف ندارید و نیازی به بارگذاری مدارک بیشتر نیست.
 10. قسمت محل احراز هویت گزینه محل زندگی یا محل کار خود را بزنید. در صورتی که یکی از این دو گزینه را انتخاب نکنید، کد کانونی شما در مرحله بعد پیدا نمی‌شود. (اگر محل زندگی یا محل کار خود را ثبت کنید، همیار اجتماعی به همان جا مراجعه می‌کند تا احراز هویت شما را انجام بدهد.)
 11. نزدیک‌ترین کانون اجتماعی در شهر خودتان را انتخاب کنید تا بعد از مراجعه به این مراکز، احراز هویت خود را برای افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت را انجام بدهید.
 12. برای تاریخ پیشنهادی مراجعه همیار اجتماعی، روز کاری مورد نظر را انتخاب کنید.
 13. تصویر کارت ملی جدید پشت و رو، تصویر صفحه اول، دوم و آخر شناسنامه، عکس سلفی، فیلم سلفی (دقیقا جمله خواسته شده باید گفته شود)، تصویر نمونه امضا از مدارک مورد نیاز برای آپلود در این مرحله ثبت نام در بانک رسالت هستند. چنانچه هنوز کارت ملی جدید تحویل نگرفتید، تصویر رسید ثبت نام کارت ملی الزامی است.)
 14. مبلغ 200.000 ريال بابت افتتاح حساب پرداخت می‌کنید.
 15. دکمه‌ی ورود به بانک قرض الحسنه رسالت / لینک افتتاح حساب / تیک تایید قوانین/ تایید و گزینه بازگشت به پلتفرم عضویت را بزنید.

پس از تایید افتتاح حساب بانکی رسالت، چند روز بعد حساب برای شما باز خواهد شد. به همین منظور، پیامک افتتاح حساب برای شما ارسال می‌شود.

شرکت پست، کارت عابر شما را به آدرس محل سکونت و یا شرکت تحویل می‌دهند که به شما اطلاع داده می‌شود.

نکات افتتاح حساب بانک رسالت غیر حضوری

 • پس از ورود به اپلیکیشن افتتاح حساب بانک رسالت تا مرحله آخر، ادامه دهید و ثبت نام خود را ناقص باقی نگذارید.
 • شماره موبایل حتما به نام خودتان باشد.
 • تمام مدارک را آماده کرده و بعد اقدام به ثبت نام کنید. در صورتی که از فرآیند افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت خارج شوید، دوباره باید وارد اپلیکیشن شوید و مراحل آن را انجام بدهید.

سوالات متداول افتتاح حساب آنلاین بانک رسالت و سایر بانک‌ها


کدام بانک ها افتتاح حساب آنلاین دارند؟

بانک قرض الحسنه رسالت، بلوبانک و بانکینو جزو بانک‌هایی هستند که ایجاد حساب بانکی غیر حضوری دارند.

نحوه افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت چگونه است؟

برای ایجاد حساب غیر حضوری بانک رسالت باید با گوشی همراه به آدرس https://www.mresalat.ir/signup/ وارد شوید و مراحل افتتاح حساب را در اپلیکیشنی که نصب می‌کنید، انجام بدهید.

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما