تصویر سفته الکترونیک، یک سرویس نوآورانه و بومی در نمایشگاه تراکنش

سفته الکترونیک، یک سرویس نوآورانه و بومی در نمایشگاه تراکنش

آخرین ویرایش:
انتشار:
0 دیدگاه
title

نهمین نمایشگاه ایران تراکنش از 18 تا 20 دی‌ ماه 1402 در مرکز آفرینش‌های کانون و هتل لاله برگزار خواهد شد. این نمایشگاه میزبان فعالان اکوسیستم صنایع مالی، بانکی، پرداخت و فناوری است و فرصت مناسبی برای گسترش فناوری‌های نوین در کشور می‌باشد.

شرکت دانش بنیان پردازش اطلاعات مالی پارت نیز به عنوان پیشرو در ارائه خدمات نوین مالی با ارائه راهکار یکپارچه اعطای تسهیلات غیرحضوری شامل سرویس سفته الکترونیک، امضای دیجیتال، احراز هویت بیومتریک و اعتبارسنجی، در این نمایشگاه حضور دارد.

 در ادامه نگاه جزئی‌تری داریم به سرویس سفته الکترونیکی، محصول نوآور شرکت پارت، که به معنای واقعی کلمه تا کنون تحول بزرگی در صنعت بانکی کشور ایجاد کرده است.

سفته الکترونیکی آی کاپ، یک قدم نزدیک‌تر به رویای بانکداری دیجیتال

در میانه‌های گسترش پاندمی کرونا و در پی افزایش درخواست‌های عموم جامعه جهت دریافت تسهیلات خرد از بانک‌ها، دغدغه مهم و جدیدی برای پارت بوجود آمد: راهکار یکپارچه اعطای تسهیلات غیرحضوری سازمان‌ها به مشتریان. سفته الکترونیک، یکی از محصولاتی است که پارت در این راستا و با استفاده از تجربه موفق خود در احراز هویت، توسعه داد و در بهمن ماه 1400 از آن رونمایی کرد.

اعطای تسهیلات غیر حضوری تا پیش از روی کار آمدن سفته الکترونیک عملا شعاری بیش نبود. پیش از این حتی اگر کاربران فرآیند افتتاح حساب خود را به شیوه‌ی غیرحضوری انجام می‌دادند، باز هم برای دریافت تسهیلات نیازمند مراجعه به بانک‌ها و موسسات بودند.

شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت در قالب محصول آی‌کاپ با صدور بیش از 2 میلیون سفته و ساده کردن دریافت تسهیلات غیرحضوری برای هزاران نفر از هم‌وطنان­مان توانسته است تجربه‌ی همکاری موفقی با سازمان‌هایی همچون بانک رسالت و بانک مهر ایران را رقم بزند.

امنیت صدور سفته با امضای دیجیتال و احراز هویت بیومتریک:

سفته الکترونیکی آی‌کاپ با پشتوانه‌ی احراز هویت بیومتریک و امضای دیجیتال، تمام فرآیند اعطای وام و تسهیلات به مشتریان را به صورت کاملا غیر حضوری امکان‌پذیر می‌سازد. به جز غیر حضوری شدن این فرآیند، امنیت بالای این سرویس و افزایش قابل ملاحظه‌ی سرعت انجام فرآیندهای صدور سفته و اعطای تسهیلات، امکان حذف فرآیندهای پیچیده را برای سازمان‌های مختلف فراهم ساخته است.

گفتنی است پیش از این سرویس احراز هویت بیومتریک پارت، تحت عنوان فراشناسا، در سازمان‌های مختلف از جمله قوه قضائیه، جهت احراز هویت در سامانه ثنا و سازمان بورس و اوراق بهادار، جهت احراز هویت سجام امتحان خودش را پس داده بود. این سرویس هم به واسطه‌ی غیر حضوری بودن تمام فرآیندها، صف‌های طولانی احراز هویت را از بین برد، هم به واسطه‌ی حساسیت‌های امنیتی و دقت بالا در نتایج ، به کمک سازمان‌هایی آمد که شناسایی مشتری برای آن‌ها امری حیاتی بود.

سفته الکترونیک در رویداد بزرگ فناوری‌های مالی ایران

همانطور که اشاره کردیم، دغدغه‌ی ارائه‌ی سرویسی که هم تسهیل کننده‌ی فرآیندهای بانکی برای مردم باشد و هم امنیت، کارایی و سرعت و دقت آن برای سازمان‌هایی در سطح کلان قابل پذیرش باشد، باعث شد مجموعه پارت با بهره گیری از توان متخصصین خود در حوزه فین‌تک و هوش مصنوعی به توسعه سرویس سفته الکترونیک بپردازد. حال در نمایشگاه تراکنش فرصتی برای گفتمان بیشتر راجع به این محصول و ارائه آن به نهادهای مالی و بانکی وجود دارد. در کارگاه سفته الکترونیک که در محل نمایشگاه برگزار می‌شود، اطلاعات جامعی راجع به زیر ساخت این سرویس و هر آنچه که یک سازمان برای پیاده‌سازی آن نیاز دارد به علاقمندان این حوزه ارائه خواهد شد.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات دقیق کارگاه سفته الکترونیک با شماره 02174318050 تماس حاصل فرمایید

الهام کمالی
دیدگاه شما