تصویر خدمات غیر حضوری بانک رسالت

خدمات غیر حضوری بانک رسالت

آخرین ویرایش:
انتشار:
105 دیدگاه
title

خدمات غیر حضوری بانک رسالت، شما را از مراجعه به بانک‌ها برای انجام امور بانکی بی‌نیاز کرده است. اگر مایل هستید تا از برنامه‌ای کاربردی با کاربری آسان برای استفاده از خدمات بانکداری اینترنتی رسالت بهره ببرید، می‌توانید اپلیکیشن آی‌کاپ را نصب کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت که کدام یک از خدمات را می‌توانید پس از نصب این اپلیکیشن دریافت کنید.

معرفی سامانه خدمات غیر حضوری بانک رسالت


تمامی خدمت های غیر حضوری بانک رسالت به صورت آنلاین است. به همین خاطر، باید با چندین سایت خدمات غیر حضوری بانک رسالت آشنایی داشته باشید. این سایت‌ها عبارتند از:

 1. پیشخوان مجازی بانک رسالت pishkhan.rqbank.ir
 2. اینترنت بانک رسالت ibank.rqb.ir
 3. همراه بانک رسالت (نسخه موبایلی)

خدمات غیر حضوری بانک رسالت


سفته الکترونیکی، خرید شارژ و پایانه فروش از جمله خدمات غیر حضوری قرض الحسنه رسالت محسوب می‌شوند. به جز این‌ها، چند خدمت غیرحضوری دیگر نیز ارائه می‌شود که در ادامه جزئیات آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

این خدمات عبارتند از:

1 انتقال وجه

در بانکداری الکترونیک بانک رسالت، خدمت انتقال وجه آنلاین وجود دارد. با استفاده از این قابلیت می‌توانید از مبدا بانک رسالت به همه‌ی بانک‌ها، کارت به کارت کنید. خوب است بدانید که شما می‌توانید سقف انتقال وجه ساتنا و پایا را در پنل اینترنت بانک خود مشخص کنید.

هم‌اکنون می‌توانید با اپلیکیشن آی‌کاپ کارت به کارت کنید.

2 برآورد تسهیلات

از خدمات غیر حضوری بانک رسالت می‌توانیم به برآورد تسهیلات اشاره کنیم. برآورد تسهیلات در بانک قرض الحسنه رسالت همان برآورد مبلغ دریافت وام است که باید اعتبارسنجی آن را انجام داده باشید و سپس، درخواست تسهیلات خود را در اینترنت بانک ارسال کنید. اگر تمایل دارید تا از خدمات برآورد تسهیلات خود به سادگی استفاده کنید، اپلیکیشن آی‌کاپ را انتخاب کنید.

3 اعتبارسنجی مرآت

خدمات غیر حضوری یا خدمات الکترونیک بانک رسالت شامل اعتبارسنجی مرآت هم می‌شود. طی کردن مراحل اعتبارسنجی پیش از دریافت وام و تسهیلات لازم و ضروری است. زیرا، براساس نمره اعتباری که در اعتبارسنجی مرآت دریافت می‌کنید، میزان تسهیلات مشخص خواهد شد.

اکنون می‌توانید اپلیکیشن آی‌کاپ را نصب کنید و از منوی صفحه نخست، اعتبارسنجی مرآت را انتخاب کرده و فرآیند آن را شروع کنید.

4 سفته الکترونیک

جدیدترین خدمت غیرحضوری در بانک قرض الحسنه رسالت، سفته الکترونیک است. هدف از ارائه‌ی این خدمت، آسان کردن فرآیند دریافت خدمات برآورد تسهیلات است. چون تا پیش از رونمایی از سفته الکترونیک باید سفته کاغذی را به کانون همیاری بانک رسالت ارائه می‌کردید و کمی سخت بود. اکنون با ارائه این نوع از سفته می‌توانید فرآیند درخواست وام را با سرعت بالا و امنیت بیشتری انجام بدهید.

خوب است بدانید پیش‌نیاز دریافت سفته الکترونیکی بانک رسالت، دریافت گواهی امضای دیجیتال در اپلیکیشن آی‌کاپ است. بعد از دریافت امضای دیجیتال در آی‌کاپ، می‌توانید مراحل دریافت سفته را نیز در همین برنامه ادامه دهید.

اگر با فرآیند دریافت سفته الکترونیکی برای فرد متقاضی و نحوه ضمانت آن آشنایی ندارید، کلیک کنید.

5 خرید شارژ موبایل

انتخاب و خرید شارژ موبایل برای اپراتورهای متفاوت (مانند ایرانسل و همراه اول) در همراه بانک رسالت قابل انجام است. در صورتی که با استفاده از قابلیت خرید شارژ در آی‌کاپ می‌‌توانید مبالغ مختلفی از 3 اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل را انتخاب کنید.

اگر به همراه بانک رسالت دسترسی ندارید، از خدمات خرید شارژ اپلیکیشن آی‌کاپ استفاده کنید.

6 پایانه فروش

درخواست دریافت دستگاه پوز یا پایانه فروش جزو خدمات الکترونیک بانک رسالت محسوب می‌شود. برای دریافت این دستگاه کارتخوان باید فرمی را پر کنید و اطلاعات فروشگاه خود را بنویسید. در نظر داشته باشید که با اپلیکیشن آی‌کاپ هم می‌توانید درخواست دریافت پایانه فروش را ثبت کنید.

برای اطلاع از نحوه ارائه خدمات پایانه فروش این مطلب را بخوانید.

7 پرداخت قبوض

با وجود قابلیت پرداخت قبوض در همراه بانک رسالت، دیگر نیازی نیست تا زمان اختصاصی را برای پرداخت کردن قبض‌های آب، برق و گاز در نظر بگیرید. جالب است بدانید که در منوی خدمات الکترونیک بانک رسالت می‌توانید از این خدمات بهره‌مند شوید!

سوالات متداول خدمات آنلاین بانک رسالت


خدمات غیر حضوری بانک رسالت چیست؟

بانک رسالت به‌عنوان نخستین بانکی در کشور شناخته می‌شود که تمامی خدمات بانکی خود را به صورت غیر حضوری ارائه می‌کند. برآورد تسهیلات، معرفی وام و پایانه فروش برخی از این خدمات هستند. سایر این خدمات را در این مطلب بخوانید.

چگونه می‌توانم از خدمات آنلاین بانک رسالت استفاده کنم؟

شما می‌توانید اپلیکیشن آی‌کاپ را دانلود کنید و از خدمات غیر حضوری بانک رسالت در این اپلیکیشن بهره‌مند شوید. سایر روش‌های استفاده کردن از این خدمت‌ها را بخوانید.

خدمات غیر حضوری بانک رسالت در چه سامانه‌ای ارائه می‌شود؟

پیشخوان مجازی pishkhan.rqbank.ir، اینترنت بانک ibank.rqb.ir و همراه بانک (نسخه موبایلی) در لیست سایت‌های خدمات غیرحضوری بانک رسالت قرار دارند.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما

دیدگاه کاربران
  سلام وقت بخیر برای گرفتن وام بانک رسالت بعد از اینکه ضامن سفته وام گیرنده را امضا کرد و ضامن صد و بیست در صد مبلغ وام را سفته خرید چه باید بکنم
  محمد جعفرزاده ۱ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پس از ثبت کلیه سفته‌های لازم از طرف متقاضی و ضامن، ظرف مدت ۷۲ ساعت کاری پرونده شما تکمیل خواهد شد.
  سلام من ۶ ماه هست که مبلغی رو به عنوان سپرده به حسابم واریز کردم حالا میخوام برای دریافت وام اقدام کنم ، سوالاتی که دارم :۱ - جهت دریافت وام چطور باید اقدام کنم ؟ ۲ - برای ضامن حتما باید نامه کسر از حقوق داشته باشه یا فقط سفته الکترونیکی بده کافیه ؟ ۳ - وقتی وارد برنامه آی کاپ میشم قسمت سامانه مرآت نمیتونم وارد بشم ؟!! ۴ - برای وام گیرنده نامه کسر اشتغال به کار - فیش حقوق و سفته الکترونیکی باید داشته باشه ؟
  لیلا ۲ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام و وقت بخیر لطفا مشخصات خود را به همراه شرح مشکل(ارسال عکس خطا) به آدرس support@icup.ir ارسال نمایید. کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.
  سلام من 6 ماه هست که مبلغی رو به عنوان سپرده به حسابم واریز کردم حالا میخوام برای دریافت وام اقدام کنم ، سوالاتی که دارم :1 - جهت دریافت وام چطور باید اقدام کنم ؟ 2 - برای ضامن حتما باید نامه کسر از حقوق داشته باشه یا فقط سفته الکترونیکی بده کافیه ؟ 3 - وقتی وارد برنامه آی کاپ میشم قسمت سامانه مرآت نمیتونم بشم ؟!! 4 - برای وام گیرنده نامه کسر اشتغال به کار - فیش حقوق و سفته الکترونیکی باید داشته باشه ؟ ممنون میشم زودتر جواب بدید
  لیلا ۲ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام و وقت بخیر لطفا مشخصات خود را به همراه شرح مشکل(ارسال عکس خطا) به آدرس support@icup.ir ارسال نمایید. کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.
  باسلام.کارت به علت تهداد رمز اشتباه مسدودشده چطور میتونم دوباره فعالش کنم
  رحیم تیزدی ۲ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  باسلام به پیشخوان مجازی بانک رسالت وارد شوید. سپس، بر روی خدمات کارت کلیک کنید تا گزینه “رفع مسدودی کارت” را مشاهده کنید و درخواست خود را ثبت نمایید.
  سلام وقت بخیر تمام کارهای گرفتن وام را انجام دادم ولی اینترنت بانک هر چی وارد میشوم همش میگوید نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه هست از طریق پیشخوان مجددا جهت فعالسازی و رمز جدید اقدام میکنم پس از انجام کار باز در اینترنت بانک میگویید رمز و کلمه عبور اشتباه هست ممنون میشم راهنمایی فرمایید
  زهرا صالحی ۲ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  باسلام از پشتیبانی بانک اطلاعات کسب کنید
  سلام آیا میتونم ازطریق مجازی کارت به کارت فعال کنم ورمز دوم بگیرم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
  مختار محمودی ۲ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام و عرض ادب از طریق پیشخوان مجازی بانک رسالت و در قسمت کارت، می‌توانید نسبت به فعالسازی و دریافت رمز دوم کارت اقدام نمایید.
  سلام من رمز اول کارت بانک رسالتم فراموش کردم چگونه میتوانم بگیرم
  آمنه پرکاله ۲ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام و عرض ادب از طریق پیشخوان مجازی بانک رسالت و در قسمت کارت، می‌توانید نسبت به تغییر رمز اول کارت اقدام نمایید.
  با سلام من نام کاربری و رمز عبور برای همراه بانک رسالت را که نصب کردم میخوام از راهکارهای ارائه شده نتونستم استفاده کنم و نشد الان از یک حساب دیگه پول به حسابم واریز کردم اماموفق نمی‌شم وارد همراه بانک بشم و چک کنم
  محبوب ۲ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  باسلام از پشتیبانی بانک رسالت به شماره 021-4747 پیگیری نمایید
  اینجانبکارم دست فروشی می باشد وواقعا نیاز مبرم به‌ دستگاه پوز مبا شد واقعا دیگه خرج زندگیم در نمی یارم چه برسد کرایه خانه...قبلامگه جسارتی کردم جه چیزی گفم
  محمد حبیب زاده ۴ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام وقت بخیر جهت دریافت راهنمایی با شماره 02174318550 تماس بگیرید.
  سلام نام کاربری همراه بانک چون چند بار رمز اشتباه زدم مسدود شده باید چه کار کنم ؟
  روح اله وطن دوست ۴ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  باسلام به پیشخوان مجازی بانک رسالت وارد شوید. سپس، بر روی خدمات کارت کلیک کنید تا گزینه “رفع مسدودی کارت” را مشاهده کنید و درخواست خود را ثبت نمایید.
  سلام وقت بخیر برای سفته الکترونیک برنامه ای کاپ همش میزنه امکان ارائه خدمت وجود ندارد ایا حضوری هم میشه سفته ارائه داد ؟
  احمد فرهمندراد ۴ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  باسلام قبل از هر چیز، بابت اختلال به وجود آمده پوزش می‌خواهیم.سامانۀ «سفتۀ الکترونیک» برای ارائۀ خدمات، از زیرساخت‌ها و سرویس‌های متعددی در کشور استفاده می‌کند که هر کدام توسط نهادهای مختلف ارائه می‌شود و در اختیار ما نیست‌. اختلال در هر کدام از این سرویس‌های بیرونی، باعث اختلال در ارائۀ خدمات «سفتۀ الکترونیک» خواهد شد.تیم فنی، مصرانه پیگیر رفع مشکل از نهادهای ارائه‌کنندۀ سرویس‌هاست. از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم
  سلام واسه مسدودی کارت کجا وارد بشم
  ناصرکامرانی ۵ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  باسلام به پیشخوان مجازی بانک رسالت وارد شوید. سپس، بر روی خدمات کارت کلیک کنید تا گزینه “رفع مسدودی کارت” را مشاهده کنید و درخواست خود را ثبت نمایید.
  سلام. وقت بخیر من تو بانک قرض الحسنه رسالت حساب دارم. شماره موبایلی که توی بانک رسالت فعال بوده الان بهش دسترسی ندارم و حتی نمیدونم چه شماره ای بوده. الان برای درخواست کارت المثنی میخوام اقدام بکنم شماره موبایلی که فعال بوده رو میخوادش و همراه بانک و پیشخان مجازی رو هم رو گوشیم از قبل برنامه اش نداشتم الان نمیتونم واردش بشم برای درخواست کارت المثنی. اگه امکان داره راهنماییم کنید باید چیکار کنم ممنونم از لطفتون
  سعید شیخ سفلی ۵ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام و وقت بخیر با پشتیبانی بانک رسالت با شماره ۰۲۱۴۷۴۷ تماس حاصل نمایید.
  آیا سفته چند روز طول می‌کشد تایید شود وجواب بیاید
  همت یار پیری پور ۵ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  باسلام پس از صدور سفته توسط وام گیرنده و در صورت نیاز به ضامن (ضمانت و صدور ضامن) طی حداکثر 72 ساعت کاری به صورت خودکار در پرونده شما ثبت میشود . هرزمان وضعیت پرونده تکمیل شد بعد درخواست وامتون رو از همراه بانک یا اینترنت بانک رسالت ثبت نمائید
  باسلام همراه بانک مسدود شده قسمت عکس برایم بازنمی شود تا احراز هویت کنم مرورگر گوشیم هم فعال کردم ولی باز مشگل دارم در قسمت عکس گرفتن دوربین باز نمکنه
  محسن جعفری طاری ۵ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام و عرض ادب لطفا مجوز دسترسی به دوربین را برای مرورگر خود فعال کنید.
مشاهده بیشتر ...