تصویر خدمات غیر حضوری بانک رسالت

خدمات غیر حضوری بانک رسالت

آخرین ویرایش:
2 دیدگاه
title

خدمات غیر حضوری بانک رسالت که در پیشخوان و اینترنت بانک این بانک ارائه می‌شود، متنوع هستند. اگر شما مایل هستید تا از یک روش جدید برای بهره‌مند شدن از خدمات اینترنتی بانک رسالت در پیش بگیرید، می‌توانید اپلیکیشن آی‌کاپ را نصب کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت که کدام یک از خدمات را می‌توانید پس از نصب این اپلیکیشن دریافت کنید.

خدمات غیر حضوری بانک رسالت تهران، مشهد و اصفهان چیست؟


سفته الکترونیکی، خرید شارژ و پایانه فروش از جمله خدمات اینترنتی بانک قرض الحسنه رسالت محسوب می‌شوند. غیر از این خدمات، چندین خدمت دیگر نیز در پیشخوان مجازی و اینترنت بانک ارائه می‌شود. خوب است بدانید که همین نوع خدمات را می‌توانید تنها در یک اپلیکیشن دریافت کنید. برای مثال، اپلیکیشن آی‌کاپ به شما این امکان را می‌دهد تا امضای دیجیتال دریافت کنید و سپس، برآورد تسهیلات را انجام بدهید.

پیش از بررسی خدمات غیر حضوری در درگاه‌های بانک رسالت باید بدانید که مرکز استان‌های مختلف مانند مشهد، تهران و اصفهان هم همین خدمات را ارائه می‌دهند. این خدمات عبارتند از:

1- سفته الکترونیک

جدیدترین خدمت غیر حضوری در بانک قرض الحسنه رسالت، سفته الکترونیک است. هدف از ارائه‌ی این خدمت، آسان کردن فرآیند دریافت خدمات برآورد تسهیلات است. چون تا پیش از رونمایی از سفته الکترونیک باید سفته کاغذی را به کانون همیاری بانک رسالت ارائه می‌کردید و کمی سخت بود. اکنون با این نوع از سفته می‌توانید فرآیند درخواست وام را با سرعت بالا و امنیت بیشتری انجام بدهید.

در ادامه بخوانید: سفته الکترونیکی

2- اعتبارسنجی مرآت

خدمات غیر حضوری یا خدمات اینترنتی بانک رسالت شامل اعتبارسنجی مرآت هم می‌شود. طی کردن مراحل اعتبارسنجی پیش از دریافت وام و تسهیلات لازم و ضروری است. زیرا، براساس امتیازی که در اعتبارسنجی مرآت دریافت می‌کنید، مبلغ و میزان تسهیلات مشخص خواهد شد. اکنون می‌توانید اپلیکیشن آی‌کاپ را نصب کنید و از منوی صفحه نخست، اعتبارسنجی مرآت را انتخاب کرده و فرآیند آن را شروع کنید.

بیشتر بخوانید: اعتبارسنجی مرآت

3- برآورد تسهیلات

از خدمات غیر حضوری بانک رسالت مشهد و سایر شهرها (تهران و اصفهان) می‌توانیم به برآورد تسهیلات اشاره کنیم. برآورد تسهیلات در بانک قرض الحسنه رسالت همان دریافت وام است که باید اعتبارسنجی آن را انجام داده باشید و سپس، درخواست خود را در اینترنت بانک رسالت ارسال کنید. اگر تمایل دارید تا فرآیند استفاده از خدمات برآورد تسهیلات خود را آسان‌تر کنید، می‌توانید از این خدمات در اپلیکیشن آی‌کاپ بهره‌مند شوید.

در ادامه بخوانید: برآورد تسهیلات

4- معرفی وام

انتقال امتیاز وام یا معرفی وام از دیگر خدمات آنلاین بانک رسالت به شمار می‌رود. اگر شما می‌خواهید امتیاز وام بانک قرض الحسنه رسالت دریافت کنید، می‌توانید از طریق پیشخوان مجازی رسالت اقدام نمایید. در صورتی هم که تمایل دارید امتیاز دریافت کنید، باید از فرد دیگری بخواهید که اعتبار خودش را به حساب شما ارسال کند.

حتما بخوانید: معرفی وام

5- انتقال وجه

در بانکداری الکترونیک بانک رسالت، خدمت انتقال وجه آنلاین وجود دارد. با استفاده از این قابلیت می‌توانید از مبدا بانک رسالت به همه‌ی بانک‌ها، کارت به کارت کنید. خوب است بدانید که شما می‌توانید سقف انتقال وجه ساتنا و پایا را در پنل اینترنت بانک خود مشخص کنید.

در حال حاضر، با اپلیکیشن آی‌کاپ می‌توانید کارت به کارت کنید.

6- خرید شارژ موبایل

انتخاب و خرید شارژ موبایل برای اپراتورهای متفاوت (مانند ایرانسل و همراه اول) در همراه بانک رسالت قابل انجام است. در صورتی که با استفاده از قابلیت خرید شارژ در آی‌کاپ می‌‌توانید مبالغ مختلفی از 3 اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل را انتخاب کنید.

در ادامه بخوانید: خرید شارژ

7- پایانه فروش

درخواست دریافت دستگاه پوز یا پایانه فروش جزو خدمات الکترونیک بانک رسالت محسوب می‌شود. برای دریافت این دستگاه کارتخوان باید فرمی را پر کنید و اطلاعات فروشگاه خود را بنویسید. در نظر داشته باشید که با اپلیکیشن آی‌کاپ هم می‌توانید درخواست دریافت پایانه فروش را ثبت کنید.

حتما بخوانید: پایانه فروش

8- پرداخت قبوض

با وجود قابلیت پرداخت قبوض در همراه بانک رسالت، دیگر نیازی نیست تا زمان اختصاصی را برای پرداخت کردن قبض‌های آب، برق و گاز در نظر بگیرید. جالب است بدانید که در منوی خدمات الکترونیک بانک رسالت می‌توانید از این خدمات بهره‌مند شوید!

سامانه خدمات غیر حضوری بانک رسالت چیست؟


همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، تمامی خدمت های غیر حضوری بانک رسالت به صورت آنلاین است. به همین خاطر، باید با چندین سامانه خدمات غیر حضوری بانک رسالت آشنایی داشته باشید. این سامانه‌ها عبارتند از:

  • پیشخوان مجازی بانک رسالت pishkhan.rqbank.ir
  • اینترنت بانک رسالت ibank.rqb.ir
  • همراه بانک رسالت (نسخه موبایلی)

سوالات متداول خدمات آنلاین بانک رسالت


خدمات غیر حضوری بانک رسالت چیست؟

بانک رسالت به‌عنوان نخستین بانکی در کشور شناخته می‌شود که تمامی خدمات بانکی خود را به صورت غیر حضوری ارائه می‌کند. برآورد تسهیلات، معرفی وام و پایانه فروش برخی از این خدمات هستند. سایر این خدمات را در این مقاله بخوانید.

چندین سامانه خدمات غیر حضوری بانک رسالت وجود دارد؟

پیشخوان مجازی pishkhan.rqbank.ir، اینترنت بانک ibank.rqb.ir و همراه بانک (نسخه موبایلی) در لیست سامانه‌های خدمات غیر حضوری بانک رسالت قرار دارند.

چگونه می‌توانم از خدمات آنلاین بانک رسالت استفاده کنم؟

شما می‌توانید اپلیکیشن آی‌کاپ را دانلود کنید و از خدمات غیر حضوری بانک رسالت در این اپلیکیشن بهره‌مند شوید. سایر روش‌های استفاده کردن از این خدمت‌ها را بخوانید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه کاربران

آیا باید وام گیرنده یه سفته بخره وضامن هم یه سفته؟چون شنید م وام گیرنده باید دوتا سفته بخره دلیل چیست؟

سکینه نوروزی
پاسخ

سلام و وقت بخیر
ابتدا بایستی متقاضی سفته خریداری نماید. سپس ضامن از طریق سامانه آی‌کاپ خود وارد قسمت سفته الکترونیک شده، و در بخش ضمانت سفته با وارد کردن شناسه سفته متقاضی، آن را ضمانت نماید. همچنین لازم است ضامن سفته جداگانه‌ای با همان مبلغ صادر نماید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ
دیدگاه شما