تصویر خدمات غیر حضوری بانک رسالت

خدمات غیر حضوری بانک رسالت

آخرین ویرایش:
انتشار:
18 دیدگاه
title

خدمات غیر حضوری بانک رسالت که در پیشخوان و اینترنت بانک ارائه می‌شود، متنوع هستند. اگر شما مایل هستید تا از یک روش جدید برای بهره‌مند شدن از خدمات بانکداری اینترنتی رسالت در پیش بگیرید، می‌توانید اپلیکیشن آی‌کاپ را نصب کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت که کدام یک از خدمات را می‌توانید پس از نصب این اپلیکیشن دریافت کنید.

شماره پشتیبانی بانک رسالت: 0214747
شماره تماس تلفن بانک: 02124930

معرفی سامانه خدمات غیر حضوری بانک رسالت


تمامی خدمت های غیر حضوری بانک رسالت به صورت آنلاین است. به همین خاطر، باید با چندین سایت خدمات غیر حضوری بانک رسالت آشنایی داشته باشید. این سایت‌ها عبارتند از:

 1. پیشخوان مجازی بانک رسالت pishkhan.rqbank.ir
 2. اینترنت بانک رسالت ibank.rqb.ir
 3. همراه بانک رسالت (نسخه موبایلی)

خدمات غیر حضوری بانک رسالت تهران، مشهد و اصفهان چیست؟


سفته الکترونیکی، خرید شارژ و پایانه فروش از جمله خدمات غیر حضوری قرض الحسنه رسالت محسوب می‌شوند. غیر از این خدمات، چندین خدمت دیگر نیز در پیشخوان مجازی و اینترنت بانک ارائه می‌شود.

خوب است بدانید که همین نوع خدمات را می‌توانید تنها در یک اپلیکیشن دریافت کنید. اپلیکیشن آی‌کاپ به شما این امکان را می‌دهد تا امضای دیجیتال دریافت کنید. سپس، سفته الکترونیکی خریداری کنید.

پیش از بررسی خدمات الکترونیکی بانک رسالت در درگاه‌های متعدد باید بدانید که مرکز استان‌های مختلف مانند مشهد، تهران و اصفهان هم همین خدمات را ارائه می‌دهند. این خدمات عبارتند از:

1 اعتبارسنجی مرآت

خدمات غیر حضوری یا خدمات الکترونیک بانک رسالت شامل اعتبارسنجی مرآت هم می‌شود. طی کردن مراحل اعتبارسنجی پیش از دریافت وام و تسهیلات لازم و ضروری است. زیرا، براساس نمره اعتباری که در اعتبارسنجی مرآت دریافت می‌کنید، میزان تسهیلات مشخص خواهد شد.

اکنون می‌توانید اپلیکیشن آی‌کاپ را نصب کنید و از منوی صفحه نخست، اعتبارسنجی مرآت را انتخاب کرده و فرآیند آن را شروع کنید.

2 سفته الکترونیک

جدیدترین خدمت غیرحضوری در بانک قرض الحسنه رسالت، سفته الکترونیک است. هدف از ارائه‌ی این خدمت، آسان کردن فرآیند دریافت خدمات برآورد تسهیلات است. چون تا پیش از رونمایی از سفته الکترونیک باید سفته کاغذی را به کانون همیاری بانک رسالت ارائه می‌کردید و کمی سخت بود. اکنون با ارائه این نوع از سفته می‌توانید فرآیند درخواست وام را با سرعت بالا و امنیت بیشتری انجام بدهید.

اگر با فرآیند دریافت سفته الکترونیکی برای فرد متقاضی و نحوه ضمانت آن آشنایی ندارید، کلیک کنید.

3 برآورد تسهیلات

از خدمات غیر حضوری بانک رسالت مشهد و سایر شهرها (تهران و اصفهان) می‌توانیم به برآورد تسهیلات اشاره کنیم. برآورد تسهیلات در بانک قرض الحسنه رسالت همان برآورد مبلغ دریافت وام است که باید اعتبارسنجی آن را انجام داده باشید و سپس، درخواست تسهیلات خود را در اینترنت بانک ارسال کنید. اگر تمایل دارید تا از خدمات برآورد تسهیلات خود به سادگی استفاده کنید، اپلیکیشن آی‌کاپ را انتخاب کنید.

4 انتقال وجه

در بانکداری الکترونیک بانک رسالت، خدمت انتقال وجه آنلاین وجود دارد. با استفاده از این قابلیت می‌توانید از مبدا بانک رسالت به همه‌ی بانک‌ها، کارت به کارت کنید. خوب است بدانید که شما می‌توانید سقف انتقال وجه ساتنا و پایا را در پنل اینترنت بانک خود مشخص کنید.

هم‌اکنون می‌توانید با اپلیکیشن آی‌کاپ کارت به کارت کنید.

5 خرید شارژ موبایل

انتخاب و خرید شارژ موبایل برای اپراتورهای متفاوت (مانند ایرانسل و همراه اول) در همراه بانک رسالت قابل انجام است. در صورتی که با استفاده از قابلیت خرید شارژ در آی‌کاپ می‌‌توانید مبالغ مختلفی از 3 اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل را انتخاب کنید.

اگر به همراه بانک رسالت دسترسی ندارید، از خدمات خرید شارژ اپلیکیشن آی‌کاپ استفاده کنید.

6 پایانه فروش

درخواست دریافت دستگاه پوز یا پایانه فروش جزو خدمات الکترونیک بانک رسالت محسوب می‌شود. برای دریافت این دستگاه کارتخوان باید فرمی را پر کنید و اطلاعات فروشگاه خود را بنویسید. در نظر داشته باشید که با اپلیکیشن آی‌کاپ هم می‌توانید درخواست دریافت پایانه فروش را ثبت کنید.

برای اطلاع از نحوه ارائه خدمات پایانه فروش این مطلب را بخوانید.

7 پرداخت قبوض

با وجود قابلیت پرداخت قبوض در همراه بانک رسالت، دیگر نیازی نیست تا زمان اختصاصی را برای پرداخت کردن قبض‌های آب، برق و گاز در نظر بگیرید. جالب است بدانید که در منوی خدمات الکترونیک بانک رسالت می‌توانید از این خدمات بهره‌مند شوید!

سوالات متداول خدمات آنلاین بانک رسالت


خدمات غیر حضوری بانک رسالت چیست؟

بانک رسالت به‌عنوان نخستین بانکی در کشور شناخته می‌شود که تمامی خدمات بانکی خود را به صورت غیر حضوری ارائه می‌کند. برآورد تسهیلات، معرفی وام و پایانه فروش برخی از این خدمات هستند. سایر این خدمات را در این مطلب بخوانید.

چگونه می‌توانم از خدمات آنلاین بانک رسالت استفاده کنم؟

شما می‌توانید اپلیکیشن آی‌کاپ را دانلود کنید و از خدمات غیر حضوری بانک رسالت در این اپلیکیشن بهره‌مند شوید. سایر روش‌های استفاده کردن از این خدمت‌ها را بخوانید.

چندین سایت خدمات غیر حضوری بانک رسالت وجود دارد؟

پیشخوان مجازی pishkhan.rqbank.ir، اینترنت بانک ibank.rqb.ir و همراه بانک (نسخه موبایلی) در لیست سایت‌های خدمات غیرحضوری بانک رسالت قرار دارند.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما

دیدگاه کاربران
  سلام می خواستم بپرسم چطور می توانم مطلع بشم چقدر از اقساط وامم مونده ممنون
  سیما ۱۹ ساعت قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام در اینترنت‌بانک رسالت و در قسمت تسهیلات، می‌توانید تسهیلات خود و اقساط آن را مشاهده نمایید.
  سلام یه سوال داشتم در هنگام گرفتن رمز همراه بانک پس از وارد شدن پیشخوان مجازی و در ادامه در هنگام زدن شروع فرایند گرفتن عکس سلفی از خود یک خطا اعلام میشه : دسترسی مناسب داده نشده است بی زحمت در مورد این خطا و برطرف کردن آن توضیح دهید
  حسین رفیع زاده ۴ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام در تنظیمات تلفن همراه و در بخش مربوط به مرورگر مورد استفاده، دسترسی به دوربین را فعال کنید.
  سلام من شماره کارت و حسابمو گم کردم و باید پول واریز کنم به حسابم چطثری میتونم این کارو انجام بدم ؟
  زهرا ۷ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام به اینترنت‌بانک یا همراه‌بانک خود مراجعه کرده و اطلاعات حساب و کارت را بررسی کنید.
  سلام خسته نباشید میخوام یک چک به حساب بانک رسالت بخوابونم که درتاریخ مقررچک پاس شود چه کار باید کرد؟
  سیدحامد موسوی ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام لطفا با پشتیبانی بانک رسالت با شماره 0214747 تماس حاصل نمایید.
  سلام چند روزه می‌خوام به اینترنت بانک وارد بشم اما میزنه اطلاعات نامعتبر اهراز هویت کردم تو پیشخوان مجازی رمز ثابت برام میفرسته اما بازم میگه نامعتبر
  بهزاد. احمدخانی ۲ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام لطفا موضوع را از پشتیبانی بانک رسالت با شماره 0214747 پیگیری نمایید.
  سلام صبح بخیر چندروزقبل بدلیل خرابی کارت به شماره5041721036939479 درخواست صدور کارت جدیدوکارت جدیدبدستم رسیدوازطریق دستگاه خودپرداز سالت رمزراعوض کردم ولی اینترنت بانک وهمچنین انتقال وجه انجام نمی‌شودودستگاه پیام کارت نامتبراست میدهدلطفاراهنمایی بفرمایید
  منصور یاشیخ اکبری ۴ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام لطفا ابتدا از طریق پیشخوان مجازی بانک رسالت، قسمت بانکداری مدرن، درخواست فعالسازی اینترنت بانک خود را ثبت نمایید.
  با سلام و خسته نباشین شش روز هست در تایید سفته ها برام خطاا می ده می نویسه امضای معتبر یافت نشد تلاش مجدد چن بار هم حذف کردم باز نصب کردم همین خطا میاد سیم کارتمو با یع گوشی دیگه نصب کردم باز همین خطا در تایید سفته چکار کنم نظرتون توضیح اعتبار برام انتقال دادن وممنونم از تومه تون
  غلامرضا جباری ۵ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام لطفا جهت بررسی و رفع مشکل، مشخصات خود را به ایمیل support@icup.ir ارسال نمایید.
  فراموش کردن رمز اول عابربانک رسالت
  محمد اباذرپور ۵ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام و وقت بخیر با مراجعه به پیشخوان مجازی بانک رسالت، در قسمت خدمات کارت می‌توانید نسبت به صدور مجدد رمز اول کارت خود اقدام نمایید.
  آیا باید وام گیرنده یه سفته بخره وضامن هم یه سفته؟چون شنید م وام گیرنده باید دوتا سفته بخره دلیل چیست؟
  سکینه نوروزی ۷ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام و وقت بخیر ابتدا بایستی متقاضی سفته خریداری نماید. سپس ضامن از طریق سامانه آی‌کاپ خود وارد قسمت سفته الکترونیک شده، و در بخش ضمانت سفته با وارد کردن شناسه سفته متقاضی، آن را ضمانت نماید. همچنین لازم است ضامن سفته جداگانه‌ای با همان مبلغ صادر نماید.