تصویر خرید اینترنت همراه اول برای دیگران به همراه کد دستوری

خرید اینترنت همراه اول برای دیگران به همراه کد دستوری

خدمات پرداختی
فهرست عناوین

شما با استفاده از کدهای دستوری خرید اینترنت همراه اول برای دیگران و یا با اپلیکیشن‌های پرداختی مانند آی‌کاپ می‌توانید بسته‌های اینترنت هدیه را خریداری کنید. غیر از این 2 روش، شما می‌توانید از خدمات سایت همراه اول جهت خرید اینترنت هدیه برای دوستان و آشنایان خود بهره ببرید. در ادامه همراه ما باشید تا جزئیات و مراحل چگونگی فرستادن شارژ همراه اول برای دیگران را بررسی کنیم.

نحوه خرید بسته اینترنت همراه اول برای دیگران


روش‌های متعددی درباره خرید اینترنت همراه اول برای دیگران وجود دارد. دلیل این امر هم پیشرفته شدن روش‌های ارسال شارژ برای افراد دیگر است. بنابراین، در هر کجا و هر زمانی که باشید، می‌توانید برای شماره دیگری اینترنت بگیرید. طریقه خرید اینترنت همراه اول برای دیگران را در بخش زیر، معرفی می‌کنیم.

1- گرفتن شارژ همراه اول برای دیگران با کد دستوری

استفاده از کدهای دستوری برای خرید اینترنت همراه اول در هنگامی که بسته اینترنت و یا آنتن ندارید، بسیار کمک کننده است. ستاره یک مربع یا #1* همان کد خرید اینترنت همراه اول برای دیگران است. شما با وارد کردن این کد در موبایل‌تان در هر زمان از شبانه روز می‌توانید بسته‌های اینترنت را مشاهده و انتخاب کنید. مراحل ارسال شارژ همراه اول برای فرد دیگری عبارت است از:

 • 1#* را شماره گیری کنید. (با استفاده از شماره موبایل همراه اول خود نسبت به دریافت شارژ برای دیگران اقدام کنید.)
 • گزینه 5 را انتخاب کنید.
 • بسته نوترینو را انتخاب کنید.
 • هر کدام از بسته‎های اینترنت را که مد نظر دارید، انتخاب کنید.
 • وارد کردن شماره تلفن همراه اولی که می‌خواهید بسته اینترنت هدیه برای آن خریداری کنید. (با انتخاب گزینه خرید شارژ “برای دیگران” شماره فرد دیگر را وارد می‎کنید.)
 • در این مرحله بررسی می‌شود که آیا آن فرد دارای بسته‌های اینترنت فعال است یا خیر. اگر او بسته اینترنت فعال داشت، قبل از پرداخت هزینه اینترنت به شما اطلاع داده می‌شود. در صورتی هم که به مرحله پرداخت هزینه بسته اینترنت برای دیگری رسیدید، یعنی که هیچ بسته‌ی اینترنت فعال دیگری در حساب کاربری آن فرد وجود ندارد.
 • در نهایت، شماره کارت بانکی خود را درج کرده و بسته اینترنت را خریداری می‌کنید.
 • پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه بسته اینترنت، اعلان خرید به این فرد ارسال می‌شود.

نکته 1: با کد دستوری #1* هیچ نوع محدودیتی برای خرید بسته اینترنت همراه اول برای دوست خود ندارید. بنابراین، تمامی مشترکین اعتباری و دائمی همراه اول می‌توانند اینترنت هدیه برای دیگران بگیرند.

نکته 2: بسته‌های اینترنتی که با این کد دستوری برای افراد دیگر خریداری می‌کنید، هیچ تفاوت قیمتی با بسته‌های هدیه در سایت همراه اول ندارد. بنابراین، با اطمینان خاطر نسبت به قیمت این بسته‌ها اقدام به خرید کنید.

نکته 3: مشترکین همراه اولی که دارای خط دائمی هستند، باید خط آن‌ها نرمال باشد.

2- خرید بسته اینترنت همراه اول برای دیگران با اپلیکیشن آی‌کاپ

گرفتن بسته اینترنت همراه اول برای دوست با آی‌کاپ بسیار ساده است. در قدم اول، باید این اپلیکیشن را نصب کرده باشید. پس از آن، مراحل زیر را برای خرید کردن بسته های اینترنت هدیه بگذرانید:

 • شماره موبایل خود را وارد کنید. پس از آن رمز عبور موقت برای شما به طور خودکار درج می‌شود.
 • خرید اینترنت همراه اول برای دیگران
 • با ورود به صفحه اصلی اپلیکیشن آی‎کاپ بر روی گزینه “اینترنت” کلیک کنید.
 • خرید اینترنت همراه اول برای دیگران
 • پس از آن، علامت دفترچه تلفن را لمس کرده و شماره مورد نظرتان را انتخاب کنید. (دقت داشته باشید که شماره مورد نظر شما باید مربوط به اپراتور همراه اول باشد)
 • با انتخاب شماره همراه مورد نظرتان، وضعیت اعتباری و یا دائمی بودن آن مشخص می‌شود.
 • اکنون با توجه به وضعیت شماره تلفن خود می‌توانید بسته‌های اینترنت و هزینه‌های آن‌ها را مشاهده کنید. در همان نگاه اول، تمامی بسته‌های یک‌روزه، هفتگی، ماهانه و سالانه به شما نمایش داده می‌شود. در صورتی که می‌خواهید هر کدام از بسته‌ها را به تفکیک ببینید، بر روی بازه زمانی مورد نظر خود کلیک کنید تا لیست آن به شما نمایش داده شود.
 • خرید اینترنت همراه اول برای دیگران
 • با انتخاب هر بسته و پرداخت هزینه آن، پیامک دریافت بسته اینترنت هدیه برای آن فرد ارسال می‌شود.

نکته 1: پیش از خرید بسته اینترنت همراه اول هدیه برای دوست خود نسبت به وضعیت اینترنت موبایل‌تان آگاهی داشته باشید. برای مثال، در زمان‌هایی که اینترنت شما ضعیف است؛ ممکن است با خطای اتصال به درگاه روبرو شوید.

نکته 2: برای گرفتن بسته اینترنت همراه اول هدیه برای خانواده خود باید رمز دوم کارت بانکی را فعال کرده باشید.

3- فرستادن شارژ اینترنت همراه اول برای دوستان با سایت رسمی همراه اول

سایت رسمی همراه اول هم مرجع معتبر و مناسبی برای خرید اینترنت هدیه به شمار می‌رود. پیش از ورود به سایت همراه اول، فیلترشکن خود را قطع کنید تا جزئیات صفحه ورودی آن به شما نمایش داده شود. شما می‌توانید با استفاده از موبایل و یا لپتاپ خود نسبت به خرید اینترنت هدیه اقدام کنید. به این موضوع هم دقت کنید که هزینه‌های درج شده در سایت همراه اول برای بسته‌های اینترنت بدون احتساب مالیات هستند. در مرحله آخر، شاهد قیمت تمام شده بسته‌های اینترنت به همراه مبلغ مالیات آن‌ها هستید.

بعد از انتخاب بسته اینترنت مورد نظر خود می‌توانید شماره موبایل مدنظرتان را وارد کنید. زمانی که هزینه اینترنت را پرداخت کردید، پیامک دریافت اینترنت برای آن شخص ارسال خواهد شد.

منبع: آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما