تصویر خرید شارژ ایرانسل و همراه اول از خارج کشور چگونه است؟

خرید شارژ ایرانسل و همراه اول از خارج کشور چگونه است؟

آخرین ویرایش:
انتشار:
0 دیدگاه
title

برخلاف خرید شارژ خارج کشور، شارژ کردن سیم کارت در داخل کشور روش های بسیار مختلفی دارد. از خرید کارت شارژ تا شماره گیری کدهای دستوری و یا مراجعه با اپلیکیشن‌های مختلفی که در زمان کوتاه می‌توانید خرید شارژ را انجام بدهید. اما وقتی به خارج از کشور سفر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید این داستان ممکن است کمی متفاوت شود. خرید شارژ برای سیم کارت‌های اعتباری و دائمی در خارج از کشور تفاوت‌های بسیاری با داخل کشور دارد. شما می‌توانید با انجام روش های مختلفی، سیم کارت خود را در خارج از کشور شارژ کنید. سپس، به مکالمه با دوستان و آشنایان خود در داخل کشور بپردازید. اگر شما نیز قصد سفر به خارج از کشور را دارید و نمی‌دانید از چه روش‌‌هایی برای شارژ سیم‌کارت اعتباری خود استفاده کنید، بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چه روش‌هایی برای شارژ سیم‌کارت در خارج از کشور وجود دارد؟


اگر شما مشتری یکی از اپراتورهای تلفن همراه مانند ایرانسل یا همراه اول بوده باشید، احتمالا با روش‌های متعددی برای خرید شارژ در داخل کشور آشنا هستید. اما با خروج از مرزهای ایران و ورود به خارج از کشور، استفاده از این روش ها ممکن است چندان امکان پذیر نباشد.

یکی از ساده‌ترین راهکارهایی که می‌توان برای خرید شارژ در خارج از کشور استفاده کرد، استفاده از کارت شارژ پیش از سفر و یا شارژ کردن به اندازه‌ی سیم کارت قبل از سفر است. اما این کاملا بدیهی است که در طی سفر مجبور باشید سیم کارت خود را دوباره شارژ کنید. در ادامه بهترین روش‌های خرید شارژ ایرانسل و خرید شارژ همراه اول در خارج از کشور آوره شده است:

**روش های اول**

روش اول خرید شارژ در خارج از کشور


اولین روش برای شارژ سیم کارت خارج از کشور، درخواست شارژ کردن سیم کارت از آشنایان خود در داخل کشور است. شما می‌توانید از آشنایان و خانواده ی خود در داخل ایران بخواهید تا سیم کارت شما را شارژ کنند. اما این روش برای همیشه چندان کارآمد به نظر نمی‌رسد.

روش دوم خرید شارژ از خارج کشور


روش دیگری که برای شارژ سیم کارت خارج از کشور وجود دارد، استفاده از اپلیکیشن‌های مستقلی که خدمات شارژ سیم کارت را ارائه می‌دهند. برای آنکه بدانید کدام‌یک از اپلیکیشن‌های موجود برای استفاده از خارج از کشور مناسب است؛ بهتر از قبل از سفر، ابتدا یک بار vpn تلفن همراه خود را روشن کنید. سپس، با vpn روشن به کار کردن با اپلیکیشن مورد نظر بپردازید. اگر vpn خود را روشن کردید و اپلیکیشن پاسخگو بود، می‌توانید در کشور دیگر نیز از اپلیکیشن استفاده کنید.

اپلیکیشن هایی مانند «ایرانسل من» یا «همراه اول من» یا کدهای دستوری مختلف مانند #780* پس از استفاده از vpn پاسخگو نیستند. در نتیجه بهتر است از اپلیکیشن ها و سایت‌های مستقل استفاده کنید.

رومینگ چیست و چه کاربردی دارد؟


همان‌طور که می‌بینید روش های موجود برای خرید شارژ از خارج از کشور محدود و غیرقابل اطمینان است. اما یکی از روش‌های مطلوب برای مکالمه با سیم کارت از خارج کشور، خرید شارژ برای سیم کارت و همچنین استفاده از اینترنت، استفاده از رومینگ تلفن همراه است. اپراتورهای مختلف با فعال کردن رومینگ برای مشتریان خود، امکانات مختلفی را برای صحبت کردن با تلفن همراه، خرید شارژ و خرید و استفاده از بسته های اینترنت فراهم کرده اند.

رومینگ درواقع امکانی است که به شما این اختیار را می دهد که وقتی خارج از مرزهای کشور هستید، با استفاده از تلفن همراه خود کارهای زیر را انجام بدهید.

  • تماس بگیرید.
  • پیامک ارسال کنید.
  • اینترنت خود را فعال کنید.
  • به ارسال و یا دریافت دیتا بپردازید.

بدیهی است که به علت فعال بودن این قابلیت در هنگام خروج از کشور، بسیاری از افراد با چگونگی فعالسازی رومینگ تلفن همراه خود آشنا نباشند. اما شما یکی از سیم کارت‌های ایرانسل و همراه اول را داشته باشید، می‌توانید رومینگ تلفن همراه را فعال کنید. در مرحله بعد، از خدمات آن استفاده کنید.

برای فعالسازی رومینگ ایرانسل چه باید کرد؟


برای فعالسازی رومینگ ایرانسل ابتدا باید مطمئن شوید کشور مقصد، از خدمات سیم کارت شما پشتیبانی می‌کند. پس از آن می‌توانید با شماره گیری #1*111* سرویس رومینگ سیم‌کارت ایرانسل خود را فعال کنید.

اگر به هر دلیلی قبل از سفر نتوانستید فعال سازی رومینگ سیم کارت ایرانسل خود را انجام بدهید، نگران نباشید. چراکه سیم کارت شما به محض ورود به مرزهای بین المللی به طور خودکار در حالت رومینگ قرار می‌گیرد. اگر تلفن همراه شما امکان فعالسازی رومینگ ایرانسل خودکار را نداشت، باید یک بار تلفن همراه خود را خاموش و سپس دوباره روشن کنید.

چگونه رومینگ سیمکارت همراه اول و مکالمات بین الملل خود را فعال کنم؟


رومینگ همراه اول در حال حاضر، در 112 کشور مختلف با 272 اپراتور فعال است. اگر شما مشتری سیم کارت های همراه اول هستید، برای استفاده و فعالسازی سرویس رومینگ سیم کارت همراه اول خود می توانید به دو روش عمل کنید:

روش اول: شماره گیری کد دستوری #29*10*

روش دوم: ارسال پیامک حاوی عدد 29 به سرشماره ی 10

توجه داشته باشید که بعضی از شماره‌های همراه اول ممکن است به طور خودکار رومینگ فعال شده نداشته باشند. بنابراین، لازم است پیش از سفر برای فعالسازی سیستم رومینگ به دفاتر خدمات تلفن همراه مراجعه و آن را فعال کنید.

پس از اینکه رومینگ سیم کارت همراه اول و یا ایرانسل خود را فعال کردید، باید فرآیندی را طی کنید. برای انجام مکالمه قبل از شماره گیری، پیش شماره 0098 (کد کشور ایران) در ابتدای شماره تلفن تایپ کنید. اگر دوستان شما در داخل کشور بخواهند با شما تماس بگیرند، گرفتن پیش شماره‌ی کشور مقصد در اول شماره لازم نیست. زیرا، شماره گیری تلفن شما به تنهایی کافی است.

سایر سوالاتی را که درباره فعالسازی رومینگ ایرانسل و یا همراه اول برای شما ممکن است پیش بیاید، به طور کامل بیان کردیم:

آیا هزینه سرویس رومینگ زیاد است؟


تعرفه‌ی رومینگ تلفن همراه در کشورهای مختلف متفاوت است. برای اطلاع از تعرفه‌های رومینگ تلفن همراه برای سیم‌کارت همراه اول چند روش مختلف وجود دارد:

  • مراجعه به سایت همراه اول
  • ارسال پیامکی حاوی نام یا کد کشور (بدون صفر) به شماره 8070
  • ارسال پیامکی حاوی R، نام یا کد کشور(بدون صفر) به شماره ی 9900090

هزینه‌ی رومینگ ایرانسل در کشورهای مختلف مانند دبی، ترکیه و حتی ایران نیز متفاوت است. برای اطلاع از تعرفه‌ی رومینگ در کشورهای مختلف کافی است به سایت irancell.ir مراجعه کنید. سپس، تعرفه‌ی مربوط به کشور مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

چگونه بعد از اتمام سفر، سرویس رومینگ تلفن همراه خود را غیرفعال کنیم؟


بعد از اتمام سفر و هنگام برگشت به کشور خود، لازم است سرویس رومینگ تلفن همراه خود را غیرفعال کنید.

کد غیرفعال سازی رومینگ ایرانسل:

برای غیرفعال کردن سرویس رومینگ ایرانسل خود می‌توانید کد دستوری #2*1111* را شماره گیری کرده و یا به اپلیکیشن «ایرانسل من» مراجعه کنید و سرویس رومینگ خود را غیرفعال کنید.

کد غیرفعال سازی رومینگ همراه اول:

اما اگر مشتری اپراتور همراه اول هستید؛ به هنگام بازگشت از سفر نیاز به غیرفعال کردن سرویس رومینگ ندارید. اما توجه داشته باشید رومینگ همراه اول در نقاط مرزی کشور ممکن است هم‌پوشانی ایجاد شود و رومینگ همچنان فعال بماند. برای جلوگیری از این اتفاق و پرداخت نکردن هزینه‌ی مازاد، لازم است سرویس رومینگ شبکه‌ی همراه اول تلفن همراه خود را غیرفعال کنید.

برای اطلاع از فعال بودن رومینگ در سیم کارت همراه اول خود فقط کافی است با استفاده از کد #29*10* که پیش‌تر برای فعال سازی رومینگ خود استفاده کرده اید، از فعال بودن رومینگ سیم کارت خود مطلع شوید. اگر رومینگ شما همچنان فعال بود، می توانید به راحتی آن را غیرفعال کنید.

منبع: آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما