تصویر چطوری کارت به کارت کنم؟ + راهنمای نحوه کارت به کارت در آی‌کاپ

چطوری کارت به کارت کنم؟ + راهنمای نحوه کارت به کارت در آی‌کاپ

آخرین ویرایش:
انتشار:
0 دیدگاه
title

با اطلاع از راهنمای نحوه کارت به کارت به سادگی می‌توانید از به وجود آمدن مشکلات انتقال وجه خودداری کنید. از طرفی، با توجه به اینکه تنوع اپلیکیشن‌ها و اینترنت بانک‌ها در حال گسترش است؛ مطالعه راهنمای کارت به کارت برای شما مفید و آموزنده است. آی‌کاپ یکی از اپلیکیشن‌های در حال توسعه‌ی کارت به کارت اینترنتی است.

هم اکنون، کارت به کارت آنلاین با آی‌کاپ در موبایل‌های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید قابل انجام است.

جهت کارت به کارت آسان اپلیکیشن آی‌کاپ را دانلود کنید:

افرادی که موبایل آیفون دارند، در آینده نزدیک می‌توانند از خدمات کارت به کارت اپلیکیشن آی‌کاپ استفاده کنند.

همراه ما باشید تا به ترتیب، راهنمای کارت به کارت با اپلیکیشن آی‌کاپ و سایر روش های انتقال وجه را به طور کامل و ساده به شما آموزش دهیم.

چگونه کارت به کارت کنیم؟ (آموزش تصویری و مرحله به مرحله)


کارت به کارت آنلاین با موبایل و تلفن های همراه دارای سیستم عامل اندروید بسیار ساده است. کافی است تا از اتصال موبایل خود به وای فای یا اینترنت مطمئن باشید و اپلیکیشن آی‌کاپ را نصب کنید.

مراحل کارت به کارت با گوشی را طبق تصاویر آموزشی زیر طی کنید:

وارد اپلیکیشن آی‌کاپ شوید.

آموزش کارت به کارت با گوشی

اطلاعات کارت مبدا، مقصد و مبلغ را درج کنید.

راهنمای کارت به کارت در آی‌کاپ

وارد مرحله بعد شده و یکی از کارت‌های مبدا (انصار، ایران زمین، حکمت ایرانیان، دی و قرض الحسنه رسالت) را انتخاب نمایید.

راهنمای کارت به کارت در آی‌کاپ

شماره کارت را به عدد وارد کنید.

اگر شماره کارت مبدا را ندارید، از کارت بانکی عکس بگیرید و یا از گالری، تصویر کارت مورد نظر را آپلود کنید.

راهنمای کارت به کارت در آی‌کاپ

گزینه ویرایش تصویر را علامت بزنید.

(تا جایی که امکان دارد، بخش‌های خالی و غیر ضروری تصویر کارت را حذف کنید.)

راهنمای کارت به کارت در آی‌کاپ

فیلد شماره کارت مقصد، کد اعتبار سنجی cvv2 و تاریخ انقضاء کارت بانکی مبدا را در قالب اعداد درج کنید.

راهنمای کارت به کارت در آی‌کاپ

اکنون می‌توانید گزینه فعالسازی رمز دوم پویا را بفشارید.
به محض دریافت رمز دوم پویا، اعداد رمز دوم به طور خودکار در فیلد قرار می‌گیرند.
پس گزینه تایید را بزنید.

در کمتر از 20 ثانیه می‌توانید شاهد تراکنش موفق خود باشید، تمام جزئیات کارت به کارت کردن را ببینید و به اشتراک بگذارید.

رسید کارت به کارت با گوشی

نکته قابل توجه در مورد مهم اسکن کارت بانکی با دوربین گوشی

تعدادی از اپلیکیشن‌های کارت به کارت با گوشی، این قابلیت را به افراد می‌دهند تا کارت مقصد را اسکن کنند. وجود این قابلیت باعث حذف نرم‌افزارهای ثبت تصویر، اسناد و مدارک در بستر موبایل می‌شود.

در واقع، ترکیب هوش مصنوعی و خدمات نوین بانکداری موجب شده است تا تمامی نیازهای افراد برطرف شود. به طوری که غیر از اسکن کارت می‌توانید QR کد را هم اسکن کنید.

به طور معمول، اسکن کارت با گوشی از نوع دو بُعدی است. در روش‌های پیشرفته و پیچیده از اسکن سه بعدی هم برای تصویر برداری از کارت بانکی مبدا و مقصد استفاده می‌شود.

مراحل اسکن کارت با گوشی در آی‌کاپ

قبل از اسکن کارت با گوشی در آی‌کاپ باید به نکات مهمی توجه کنید. در این صورت است که انتقال وجه اینترنتی برای شما بسیار سریع و آسان خواهد بود. این نکات عبارتند از:

  1. لنز دوربین را با استفاده از دستمال نرم، پاکسازی کنید.
  2. کارت بانکی را از محلی که شماره کارت درج شده است، روبروی دوربین قرار بدهید و عکس بگیرید .
  3. در صورتی هم که تصویر ذخیره شده‌ای از کارت بانکی دارید، می‌توانید در این مرحله انتخاب کنید. در صورتی که مقدار زیادی از فضای تصویر ذخیره شده، حاوی عکس کارت نباشد؛ باید عکس را ویرایش کنید.

معرفی چند روش دیگر برای کارت به کارت با گوشی


هر چقدر که از زمان ورود اولین کارت‌های بانکی به بازار تجارت‌های جهانی می‌گذرد، طیف راه های انتقال وجه کارت به کارت متنوع‌تر می‌شوند. تمامی این راه ها در جهت عدم نیاز الزامی به کارت بانکی برای انتقال وجه در حال توسعه و گسترش هستند. فناوری‌های جدیدی که به بازار عرضه شدند و شاید در آینده جهان راه پیدا کنند، هر کدام می‌توانند قابلیت‌های بسیار پیشرفته‌ای را در اختیار دارندگان کارت‌های بانکی قرار بدهند.

1 راهنمای نحوه کارت به کارت از طریق وب اپلیکیشن

یک روش دیگر برای کارت به کارت کردن، استفاده از خدمات وب اپلیکیشن کارت به کارت است.

یکی از مزایای مهم این روش انتقال وجه کارت به کارت با وب اپلیکیشن، عدم نیاز به نرم افزارهای جانبی است. (پیش بینی می‌شود که وب اپلیکیشن‌هایی هم به دنیای بانکداری وارد شوند که بدون نیاز به اینترنت هم بتوان خدمات کارت به کارت را با آن‌ها انجام داد.)

بیشتر بخوانید: کارت به کارت با کامپیوتر

2 طریقه کارت به کارت از گوشی با کیف پول الکترونیکی

اپلیکیشن‌های بانکی که از سوی مدیران بانک مدیریت می‌شوند، می‌توانند در لیست راه های انتقال وجه کارت به کارت قرار بگیرند. اینترنت بانک‌های همراه هم در رده بندی اپلیکیشن‌های بانکی قرار می‌گیرند. غیر از آن‌ها، اپلیکیشن‌های دیگری هم برای انتقال وجه کارت به کارت مناسب هستند. این اپلیکیشن‌ها، کیف پول الکترونیکی نام دارند.

در حال حاضر، تعدادی کیف پول‌ الکترونیک بر روی بستر موبایل گسترش و توسعه یافته‌اند. در ایران هم، کیف پول‌های الکترونیکی وجود دارند که بر روی صفحه دسکتاپ کامپیوتر و لپتاپ اجرا می‌شوند. اما تعداد آن‌ها اندک است و انگشت شمار هستند. به نظر می‌رسد که با گذشت زمان، شاهد طیف بیشتری از کیف پول‌های الکترونیک باشیم که بر روی محیط لپتاپ و کامپیوتر اجرا می‌شوند.

3 نحوه کارت به کارت با وب سایت بانک

سایت‌های بانکی هم بستر مناسبی برای راه های انتقال وجه کارت به کارت هستند. برای انجام خدمات در این سایت‌ها نیاز است تا کلمه کاربری و رمز عبور داشته باشید. این دو نوع اطلاعات مهم از سوی بانک به شما ارائه می‌شوند. در این شرایط، با دسترسی به تلفن همراه، لپتاپ و کامپیوتر می‌توانید روند کارت به کارت را طی کنید.

یکی از تفاوت‌های بارز میان کارت به کارت با سایت بانک و اپلیکیشن آی‌کاپ این است که رمز شما به صورت Password AutoFill در فیلد رمز دوم پویا قرار نمی‌گیرد. به همین خاطر نیاز است تا به موبایل‌تان هم دسترسی داشته باشید تا رمز دوم پویا را در فیلد درج کنید.

اینترنت بانک هم جزو خدماتی است که سایت‌های بانکی برای انجام تراکنش‌های مالی در خدمت مشتریان خود قرار می‌دهند. اینترنت بانک‌ها متنوع هستند و هر بانکی دارای یک نوع سیستم خاص برای خدمت رسانی با این امکانات خواهد بود.

حتما بخوانید: اینترنت بانک رسالت

4 کارت به کارت با شماره گیری USSD | رمز کارت به کارت با گوشی ساده

کدهای USSD که برای انتقال وجه کارت به کارت مورد استفاده قرار می‌گیرند، تنها با استفاده از موبایل قابل شماره گیری هستند. در حقیقت، هر نوع موبایلی که داشته باشید؛ به شما کمک می‌کند تا بتوانید کد USSD را اجرا کنید و مراحل کارت به کارت اینترنتی را تا آخرین مرحله انجام بدهید.

این رمز انتقال وجه با موبایل برای هر نوع بانک متفاوت است. به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌کنیم تا رمز USSD را از سایتِ بانک مورد نظر خود پیدا کنید.

پاسخ به چند سوال درباره روش انتقال کارت به کارت


اپلیکیشن آی‌کاپ می‌تواند کارت‌های مبدا بانک‌های انصار، ایران زمین، حکمت ایرانیان، دی و قرض الحسنه رسالت را پشتیبانی کند. میزان مبلغ انتقال وجه از مبدا بانک رسالت تا سقف مالی 10 میلیون تومان در طول یک روز است. حداکثر سقف مالی از سایر مبداهای بانکی، 1 میلیون تومان در روز می‌باشد.

در حین کارت به کارت کردن و انتقال وجه الکترونیک ممکن است سوال‌هایی درباره کد CVV2 و کارت به کارت بدون رمز دوم داشته باشید. در بخش‌های زیر، این مباحث را به طور مفصل توضیح داده ایم.

1 cvv2 در کارت به کارت چیست ؟

درج کردن اعداد cvv2 کارت مبدا بانکی برای انتقال وجه لازم و ضروری است. جالب است بدانید که cvv2 هر بانک می‌تواند منحصربه‌فرد باشد. برخی از آن‌ها سه رقمی و برخی دیگر، چهار رقمی هستند. cvv2 خلاصه شده عبارت انگلیسی Card Validation Value است. این کد با نام کد اعتبار سنجی هم شناخته می‌شود.

به طور معمول، cvv2 هر کارت بانکی بر روی کارت و یا پشت آن درج می‌شود. بنابراین، می‌توان گفت هر کارت بانکی بدون cvv2 اعتبار ندارد و نمی‌توان نحوه کارت به کارت اینترنتی و حتی کارت به کارت حضوری را با آن انجام داد. پس هر تراکنشی که می‌خواهید با کارت بانکی خود انجام بدهید، به cvv2 نیاز دارد.

غیر از cvv2، یک نوع cvv1 هم برای کارت‌های بانکی وجود دارد.

این رمز به طور عمومی برای همه افراد قابل شناسایی نیست. تنها زمانی از این کد استفاده می‌شود که کارت بانکی را در دستگاه‌های کارتخوان قرار بدهید. چون فقط کارتخوان‌ها قادر به خواندن رمز cvv1 هستند.

2 نحوه کارت به کارت بدون رمز دوم با گوشی چگونه است؟

پیش از قانون الزامی شدن رمز پویا برای کارت به کارت اینترنتی در آذرماه سال 98، کارت به کارت بدون رمز دوم پویا امکان پذیر بود. در حال حاضر، مشخص است که سوال چگونه بدون رمز دوم کارت به کارت کنیم ، پاسخی ندارد.

تنها با دارا بودن رمز دوم پویا قادر هستید که کارت به کارت را انجام بدهید.

ارسال رمز دوم پویا به صورتی است که با هر نوع کارت به کارت اینترنتی، رمز عددی به موبایل فرد متقاضی ارسال می‌شود. سپس، او تنها 2 دقیقه فرصت دارد تا رمز عبور را وارد کند و به تکمیل روند پرداخت بپردازد.

3 دانلود برنامه کارت به کارت بدون رمز دوم

در سال 98 به قبل، چندین برنامه کارت به کارت بدون رمز دوم وجود داشت. همه افراد جامعه می‌توانستند از خدمات این اپلیکیشن استفاده کنند. اما در حال حاضر، امکان دانلود برنامه کارت به کارت بدون رمز دوم وجود ندارد.

سوالات متداول درباره راهنمای کارت به کارت


مراحل کارت به کارت با گوشی چیست؟

برای کارت به کارت کردن با گوشی می‌توانید از اپلیکیشن موبایلی آی‌کاپ استفاده کنید.راهنمای آموزش تصویری انتقال وجه کارت به کارت را در این مقاله مشاهده کنید.

نحوه کارت به کارت بدون اینترنت چگونه است؟

کارت به کارت بدون اینترنت تنها زمانی میسر است که از خدمات ATM بانک‌ها و کدهای USSD آن‌ها استفاده کنید. کدهای USSD مربوط به هر بانک متفاوت است. به همین خاطر، نمی‌توان از کدهای متفاوت برای یک بانک استفاده کرد.

نحوه انتقال وجه اینترنتی چگونه است؟

شما می‌توانید یکی از راه‌های انتقال وجه اینترنتی با اپلیکیشن آی‌کاپ، سایت بانک و وب اپلیکیشن را برای کارت به کارت انتخاب کنید.

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما