تصویر دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر ایران

دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر ایران

آخرین ویرایش:
انتشار:
45 دیدگاه
title

در نسخه‌های جدید اپلیکیشن آی‌کاپ می‌توانید سفته الکترونیکی بانک قرض الحسنه مهر ایران را برای ضمانت و تعهد دریافت کنید. لازم است بدانید که تمامی مراحل دریافت سفته الکترونیکی این بانک را به صورت آنلاین می‌توانید انجام بدهید. در این مطلب، نحوه دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر ایران را بررسی می‌کنیم.

مراحل دریافت سفته الکترونیکی بانک قرض الحسنه مهر ایران


داشتن یکی از موارد امنیتی بر روی گوشی همراه مانند پترن یا پین کد و غیره برای خرید سفته الکترونیکی از اپلیکیشن آی‌کاپ، لازم و ضروری است. پس از اینکه یکی از موارد امنیتی گفته شده را اجرا کردید، می‌توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • احراز هویت غیر حضوری
 • دریافت امضای دیجیتال
 • تعیین عملیات صدور یا ضمانت سفته
 • انتخاب بانک مورد نظر جهت صدور در وجه همان بانک
 • نوشتن مبلغ تعهد سفته
 • مشاهده پیش نویس سفته
 • ورود به درگاه پرداخت بانکی
 • مشاهده سفته صادر شده
 • وارد کردن شناسه سفته و کد ملی صادر کننده (در صورت انتخاب گزینه ضمانت سفته)
 • مشاهده اطلاعات مندرج
 • ورود به پیش نویس ضمانت شده برای مشاهده آن
 • تایید ضمانت سفته توسط کاربر
 • دانلود یا اشتراک گذاری فایل سفته

برای دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر باید احراز هویت را انجام بدهید و گواهی امضای دیجیتال را دریافت کنید. در این دو مرحله، هویت شما شناسایی و تایید می‌شود. به همین خاطر است که پس از دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر، برای ابطال این سفته الکترونیکی باید گواهی امضای خود را هم ابطال کنید.

در حال حاضر، قابلیت ابطال سفته الکترونیکی بانک قرض الحسنه مهر ایران در اپلیکیشن آی‌کاپ ارائه نمی‌شود. در نسخه‌های بعدی این اپلیکیشن می‌توانید سفته الکترونیکی را ابطال کنید.

نکات دریافت سفته الکترونیک بانک مهر ایران


سفته الکترونیکی بانک مهر را می‌توانید در اپلیکیشن آی‌کاپ دریافت کنید و یا فرآیند ضمانت آن را انجام بدهید. یعنی اگر فردی به ضمانت سفته الکترونیکی بانک مهر شما نیاز داشت، می‎توانید درخواست خود را بعد از احراز هویت و دریافت گواهی امضای دیجیتال ثبت کنید. سایر نکات خرید سفته الکترونیکی بانک مهر عبارتند از:

چنانچه سفته الکترونیکی را برای ضمانت و تعهد خریداری می‌کنید، باید مبلغ تعهد را به طور صحیح وارد کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید سفته مورد نظر را با همان مبلغ دریافت کنید و نیازی به درخواست و پرداخت مجدد هزینه ندارید.

پس از وارد کردن اطلاعات خود برای دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر، می‌توانید تمام جزئیات آن را به طور کامل مشاهده کنید. در این شرایط، سفته شما به حالت پیش نویس درآمده و در بخش پیش نویس سفته قابل مشاهده است.

با ورود به درگاه پرداخت سفته الکترونیکی اپلیکیشن آی‌کاپ لازم است هزینه آن را بپردازید. بعد از پرداخت آنلاین هزینه، سفته برای شما صادر می‌شود.

پیش از اینکه فایل سفته را دریافت کنید و یا با بانک مربوطه به اشتراک بگذارید، باید تیک تایید ضمانت آن را انتخاب نمایید. بعد از تایید، فایل سفته الکترونیک بانک مهر را دریافت می‌کنید. همچنین، شما می‌توانید فایل آن را با بانک مربوطه، به اشتراک بگذارید.

در ادامه بخوانید: سفته الکترونیکی بانک رسالت

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما

دیدگاه کاربران
  سلام وقتتون بخیر من کارت ملی موقت دارم و برای احرازهویت برای گرفتن امضای دیجیتال در اپ آی کاپ نیازه که کارت ملی رو وارد کرد ولی من کارت ملی ندارم و عکس اون تیکه کاغذ رو که بارگذاری میکنم رد میکنه ممنون میشم کمکم کنید
  امیرحسین علیزاده ۲۰ ساعت قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام در قسمت سریال پشت کارت ملی، کد رهگیری خود را ثبت کرده و در قسمت بارگذاری تصویر کارت ملی، از بالای صفحه گزینه کارت ملی قدیمی را انتخاب و تصویر رسید را بارگذاری کنید.
  برا ضمانت سفته شماره خزانه داری کشور میخواد این شماره رو چطور و از کجا باید بدست بیارم
  جعفری ۲ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام شماره خزانه‌داری همان عدد 16 رقمی ثبت‌شده در بالا و سمت راست سفته الکترونیک است. سفته‌های صادرشده خود را می‌توانید در قسمت سفته‌های من، مشاهده و دریافت کنید.
  سلام، وقت بخیر، تا حالا هیچ سفته ای نداشتم ،بتونم از قسمت سفته های من شناسه بردارم ، برای شناسه خزانه داری میشه کامل توضیح بدید . به عنوان ضامن میخوام اقدام کنم.
  فهیمه صفرزاده ۶ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام ضامن بایستی شناسه خزانه‌داری سفته متقاضی را جهت ضمانت وارد نماید. متقاضی می‌تواند سفته‌های صادرشده قبلی خود را در قسمت سفته‌های من مشاهده و شناسه خزانه‌داری آن را دریافت نماید.
  روش دریافت شناسه خزانه داذی کل کشور به چه شکل است؟
  هادی آسیفی ۶ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام شناسه خزانه‌داری همان عدد 16 رقمی درج‌شده در قسمت بالا و سمت راست سفته الکترونیک است. سفته‌های صادرشده قبلی خود را می‌توانید در قسمت سفته‌های من مشاهده نمایید.
  آیا میشه در آی کاپ برای شخص دیگری سفته بخرم؟؟ یا هرکسی باید با گوسی خودش اقدام کنه؟
  سلیمی ۶ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام برای دریافت سفته الکترونیک، ابتدا باید احراز هویت کرده و گواهی امضای دیجیتال دریافت کنید. این مرحله باید توسط خود شخص انجام شود.
  من الان یک هفته هستش موفق به گرفتن سفته نشدم میگه امکان دسترسی به سرور نیست لطفا اینترنت خود دو بررسی کنید مگه میشه.این دیگه چی یه هفته هستش سر کارم
  محسن محمدی ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام لطفا از خاموش‌بودن فیلترشکن خود اطمینان حاصل کنید.
  من الان نیاز به سفته الکترونیک دارم اما نرم افزار پیغام دسترسی وجود ندارد می دهد لطفا راهنمایی کنید
  کمال موثقی ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام جهت بررسی موضوع لطفا مشخصات کامل خود را به همراه شرح مشکل و اینکه دقیقا در کدام قسمت فرآیند صدور سفته این پیغام را دریافت می‌کنید به آدرس support@icup.ir ارسال نمایید.
  سلام شناسه خزانه داری کل کشور چیه؟؟
  صدرا ۳ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام شناسه خزانه‌داری کل کشور، عدد 16رقمی درج‌شده در بالا و سمت راست سفته الکترونیک می‌باشد.
  سلام من یه سفته فرستادم بانک برای ضمانت باندقبول نکرده چک دادم حالا میخواستم سفته رو باطل کنم چکار باید بکنم
  علی اکبر کریم پور ۳ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام فعلا امکان ابطال سفته الکترونیک وجود ندارد. ضمنا سفته صادرشده در هر زمان قابل استفاده می‌باشد.
  همش اررور میده 3 روز میخوام سفته بخرم
  الهام میر ۱ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام چنانچه در دریافت سفته با مشکلی مواجه هستید، از طریق ایمیل support@icup.ir با کارشناسان پشتیبانی در ارتباط باشید.
  سه روز پشت سر هم هر ساعت اقدام به خرید سفته میکنم. دریغ از یک جواب درست از اپلیکیشن. لطفا رسیدگی کنید فقط و فقط پیام میده سامانه مرکزی امکان ارائه خدمت ندارد... انصافا اپلیکیشن باید مسیر رو راحت تر کنه، نه اینکه باری روی دوش وام گیرنده باشه!
  مددی ۱ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام مشکل مربوطه بررسی و رفع شده است. هم اکنون می‌توانید جهت ثبت سفته اقدام نمایید.
  رفع نشده است!
  مددی ۱ ماه قبل
  سلام ایا بانک مهر ایرانیان برای ضمانت وام بانکی سفته به عنوان ضامن قبول میکنه یا خیر
  یونس ۱ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام این موضوع بایستی از بانک پیگیری شود.
  سلام واقعا جا داره عرض کنم خدمتتون که باعث تاسف هستش ۲ ماهه در انجام صدور یک صفته الکترونیکی حیران و سرگردانه این آی کاپ خواهشا الکی پوز مهندس توخالی و گلابی بودن رو به مردم ابراز نکنید برید کارتونو درست اجام بدید لطفا??????
  کوروش فرهادی ۱ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام چنانچه در دریافت سفته الکترونیکی با مشکل مواجه هستید، لطفا موضوع را از طریق تلفن پشتیبانی اعلام شده و یا آدرس support@icup.ir اعلام نمایید.
  با سلام جهت خرید سفته الکترونیکی اقدام که با خطای اینترنت خودرا بررسی کنید مواجه میشه این در صورتیه که اینترنت مشکلی نداره و کلیه سایت ها و اپلیکیشن ها رو باز میکنه
  رضا زمانی ۲ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام لطفا از خاموش‌بودن قیلترشکن خود اطمینان حاصل کنید.
  سلام من سفته الکترونیک خریدم شناسه رو میزنم میگه اشکال در سیستم داخلی چکار باید کنم
  مصطفی ابراهیمی ۲ ماه قبل
  ----- نمایش سایر پاسخ‌ها
  منم این‌مشکل داشتم تماس بگیر پشتیبانی ۰۲۱۴۳۲۲ انصافا خوب جواب میدند و با همراه بانک نمیشه ولی تو گوگل مهر ایران انتخاب کن بعد پیشخوان مجازی وام انلاین اونجا تایید میکنه
  سارا رنجبر ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام لطفا این مشکل را از طریق بانک مهر پیگیری نمایید.
مشاهده بیشتر ...