تصویر دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر ایران

دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر ایران

آخرین ویرایش:
انتشار:
1 دیدگاه
title

در نسخه‌های جدید اپلیکیشن آی‌کاپ می‌توانید سفته الکترونیکی بانک قرض الحسنه مهر ایران را برای ضمانت و تعهد دریافت کنید. لازم است بدانید که تمامی مراحل دریافت سفته الکترونیکی این بانک را به صورت آنلاین می‌توانید انجام بدهید. در این مطلب، نحوه دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر ایران را بررسی می‌کنیم.

مراحل دریافت سفته الکترونیکی بانک قرض الحسنه مهر ایران


داشتن یکی از موارد امنیتی بر روی گوشی همراه مانند پترن یا پین کد و غیره برای خرید سفته الکترونیکی از اپلیکیشن آی‌کاپ، لازم و ضروری است. پس از اینکه یکی از موارد امنیتی گفته شده را اجرا کردید، می‌توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • احراز هویت غیر حضوری
 • دریافت امضای دیجیتال
 • تعیین عملیات صدور یا ضمانت سفته
 • انتخاب بانک مورد نظر جهت صدور در وجه همان بانک
 • نوشتن مبلغ تعهد سفته
 • مشاهده پیش نویس سفته
 • ورود به درگاه پرداخت بانکی
 • مشاهده سفته صادر شده
 • وارد کردن شناسه سفته و کد ملی صادر کننده (در صورت انتخاب گزینه ضمانت سفته)
 • مشاهده اطلاعات مندرج
 • ورود به پیش نویس ضمانت شده برای مشاهده آن
 • تایید ضمانت سفته توسط کاربر
 • دانلود یا اشتراک گذاری فایل سفته

برای دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر باید احراز هویت را انجام بدهید و گواهی امضای دیجیتال را دریافت کنید. در این دو مرحله، هویت شما شناسایی و تایید می‌شود. به همین خاطر است که پس از دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر، برای ابطال این سفته الکترونیکی باید گواهی امضای خود را هم ابطال کنید.

در حال حاضر، قابلیت ابطال سفته الکترونیکی بانک قرض الحسنه مهر ایران در اپلیکیشن آی‌کاپ ارائه نمی‌شود. در نسخه‌های بعدی این اپلیکیشن می‌توانید سفته الکترونیکی را ابطال کنید.

نکات دریافت سفته الکترونیک بانک مهر ایران


سفته الکترونیکی بانک مهر را می‌توانید در اپلیکیشن آی‌کاپ دریافت کنید و یا فرآیند ضمانت آن را انجام بدهید. یعنی اگر فردی به ضمانت سفته الکترونیکی بانک مهر شما نیاز داشت، می‎توانید درخواست خود را بعد از احراز هویت و دریافت گواهی امضای دیجیتال ثبت کنید. سایر نکات خرید سفته الکترونیکی بانک مهر عبارتند از:

چنانچه سفته الکترونیکی را برای ضمانت و تعهد خریداری می‌کنید، باید مبلغ تعهد را به طور صحیح وارد کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید سفته مورد نظر را با همان مبلغ دریافت کنید و نیازی به درخواست و پرداخت مجدد هزینه ندارید.

پس از وارد کردن اطلاعات خود برای دریافت سفته الکترونیکی بانک مهر، می‌توانید تمام جزئیات آن را به طور کامل مشاهده کنید. در این شرایط، سفته شما به حالت پیش نویس درآمده و در بخش پیش نویس سفته قابل مشاهده است.

با ورود به درگاه پرداخت سفته الکترونیکی اپلیکیشن آی‌کاپ لازم است هزینه آن را بپردازید. بعد از پرداخت آنلاین هزینه، سفته برای شما صادر می‌شود.

پیش از اینکه فایل سفته را دریافت کنید و یا با بانک مربوطه به اشتراک بگذارید، باید تیک تایید ضمانت آن را انتخاب نمایید. بعد از تایید، فایل سفته الکترونیک بانک مهر را دریافت می‌کنید. همچنین، شما می‌توانید فایل آن را با بانک مربوطه، به اشتراک بگذارید..

پیش از اینکه فایل سفته را دریافت کنید و یا با بانک مربوطه به اشتراک بگذارید، باید تیک تایید ضمانت آن را انتخاب نمایید. بعد از تایید، فایل سفته الکترونیک بانک مهر را دریافت می‌کنید. همچنین، شما می‌توانید فایل آن را با بانک مربوطه، به اشتراک بگذارید.

در ادامه بخوانید: سفته الکترونیکی بانک رسالت

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه کاربران

آیا سفته های الکترونیکی بانک مهر ایران ، قابلیت ضمانت در بازارهای داخلی را دارد و یا فقط مختص ایفای تعهد در دریافت تسهیلات بانکی است؟

مهدی رستمی
پاسخ
دیدگاه شما