تصویر ورود به پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات pishkhan.rqbank.ir

ورود به پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات pishkhan.rqbank.ir

خدمات پرداختی
فهرست عناوین

جهت ورود مستقیم به پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات کلیک کنید.

(در ادامه، راهنمای تصویری استفاده از سایت پیشخوان مجازی رسالت تسهیلات به آدرس اینترنتی pishkhan.rqbank.ir ارائه شده است.)

پیشخوان بانک رسالت خدمات خود را به صورت حضوری (تحویل در محل) و غیر حضوری (اینترنتی) به مشتریان خود ارائه می‌کند. در این مقاله به معرفی پیشخوان رسالت، نحوه استفاده از پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات و راهنمای دریافت رسالت کارت می‌پردازیم. (اگر سوال مهمی در ارتباط با تسهیلات در پیشخوان مجازی دارید، در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.)

برای دانلود اپلیکیشن آی‌کاپ و استفاده از خدمات برآورد تسهیلات و یا سفته الکترونیکی، از یکی از گزینه‌های زیر اقدام کنید:

معرفی پیشخوان بانک قرض الحسنه رسالت pishkhan.rqbank.ir


 • پیشخوان مجازی بانک رسالت برای دسترسی آنلاین مشتریان به خدمات بانکی ایجاد شده است. همانطور که می‌دانید، بانک قرض الحسنه رسالت در جایگاه نخستین بانکداری مجازی خصوصی بدون شعبه در سراسر کشور می‌باشد.
 • سامانه پیشخوان مجازی بانک قرض الحسنه رسالت که تمام خدمات تسهیلات، خدمات کارت (رسالت کارت، مسدودی و رفع مسدودی آن و …)، خدمات چک، انتقال وجه، بانکداری مدرن و خدمات سپرده در آن ارائه می‌شود؛ طیف بسیاری از نیازهای دارندگان حساب بانکی را رفع می‌کند. پس از افتتاح حساب می‌توانید ورود به پیشخوان بانک رسالت را انجام بدهید.
 • گزارش درخواست‌های شما از طریق پیامک اعلام می‌شود. در این صورت است که نحوه استفاده از پیشخوان رسالت برای شما آسان خواهد بود. تصویر زیر، نشان دهنده گزارش درخواست‌ها در پیشخوان مجازی رسالت است:
پیشخوان مجازی بانک رسالت
 • با وارد کردن کد شناسه (کد ملی/شناسه ملی/اختصاصی اتباع)، شماره موبایل و کد 6 رقمی فعاسازی خود می‌توانید اقدام به ورود به پیشخوان بانک رسالت کنید. پیامک کد فعالسازی موقت طبق تصویر زیر به شما ارسال می‌شود:
پیشخوان مجازی بانک رسالت
پیشخوان مجازی بانک رسالت – پیامک از سایت pishkhan.rqbank.ir

راهنمای ورود به پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات


برای ورود به پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات وام باید رسالت کارت داشته باشید و از طریق آدرس اینترنتی pishkhan.rqbank.ir اقدام کنید. لازم است بدانید که شما در هر ساعت از شبانه روز بدون نیاز به مراجعه به بانک قرض الحسنه رسالت از طریق همین آدرس می‌توانید تمامی امور بانکی را انجام بدهید. درخواست دسته چک، فعال سازی، تمدید کارت نقدی و پرداخت خودکار اقساط جزو خدماتی است که در این پیشخوان آنلاین به شما ارائه می‌شود.

(در صورتی که با نحوه دریافت رسالت کارت آشنایی ندارید، راهنمای دریافت آن را در بخش‌های بعدی مطالعه کنید.)

اگر به پیشخوان بانک رسالت دسترسی ندارید، از خدمات برآورد تسهیلات آی‌کاپ استفاده کنید.

چگونه از خدمات پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات استفاده کنیم؟


ابتدا، برای استفاده از خدمات پیشخوان مجازی بانک رسالت باید حساب بانکی خود را در یکی از شعبه‌های بانک قرض الحسنه رسالت افتتاح کرده باشید. به منظور افتتاح حساب در بانک قرض الحسنه رسالت به آدرس اینترنتی www.rqbank.ir مراجعه کرده و بر روی “عضویت و افتتاح حساب” کلیک نمایید.

ورود به پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات

مراحل ورود به پیشخوان بانک رسالت تسهیلات را پس از افتتاح حساب به صورت گام به گام به شما آموزش می دهیم. این مراحل ورود، عبارتند از:

1- با ورود به آدرس اینترنتی pishkhan.rqbank.ir، با صفحه‌ای مطابق با تصویر زیر روبرو هستید.

ورود به پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات

کد شناسه، شماره موبایل و عبارت امنیتی جزو 3 مورد از ضروری‌ترین اطلاعات لازم برای ورود پیشخوان مجازی بانک رسالت هستند. برای وارد کردن این اطلاعات مهم، ابتدا کیبورد خود را به زبان انگلیسی تغییر بدهید. سپس، اعداد و ارقام را وارد کنید.

2- پس از اینکه اطلاعات کد شناسه، موبایل و عبارت امنیتی را به صورت صحیح وارد کردید، صفحه‌ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود. در این بخش، باید کد 6 رقمی را که برای شما ارسال شده است، وارد کنید. پس از وارد کردن عدد شش رقمی پیامک شده، گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

راهنمای ورود به پیشخوان مجازی رسالت

3- در صفحه‌ی اصلی پیشخوان مجازی بانک رسالت، اطلاعیه‌های جدیدی ممکن است وجود داشته باشد. برای مثال، اطلاعیه‌هایی در پیشخوان مجازی رسالت برای هفته‌های نخستین سال جدید نوشته شده است.

پیشخوان مجازی بانک رسالت صفحه اصلی

با آمدن به بخش پایینی صفحه اصلی پیشخوان می‌توانید نام کاربری خود را در سامانه‌های مدرن اینترنت بانک، همراه بانک و تلفن بانک مشاهده کنید.

پیشخوان مجازی بانک رسالت صفحه اصلی

همچنین، شماره تلفن مرکز ارتباط پیشخوان بانک رسالت را مشاهده می کنید. در صورت وجود مشکل می‌توانید با این شماره ارتباط برقرار کرده و برای رفع مشکلات خود اقدام کنید.

4- با ورود به صفحه اصلی پیشخوان مجازی بانک قرض الحسنه رسالت می‌توانید از منوی سمت راست خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

منوی پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات

برای ورود به بخش تسهیلات در پیشخوان مجازی بانک رسالت می‌توانید بر روی “تسهیلات” کلیک کنید. سپس، یکی از گزینه‌های “معرفی وام“، “برآورد تسهیلات“، “اصلاح اقساط پرداختی” و “تغییر سپرده جهت کسر اقساط” را انتخاب نمایید.

5- در این بخش، “برآورد تسهیلات” را از منوی خدمات تسهیلات انتخاب کردیم. سپس، شماره سپرده و اقساط ماهیانه را به ترتیب نوشتیم و درخواست خود را تایید کردیم.

برآورد تسهیلات در پیشخوان مجازی بانک رسالت

6- پس از ثبت درخواست خود در منوی “برآورد تسهیلات” می‌توانید نتیجه آن را مشاهده کنید. برای مثال، نتیجه برآورد تسهیلات در بخش بالای آن با رنگ قرمز مشخص شده است.

7- بعد از اینکه فرآیندهای خدمات تسهیلات خود را طی کردید، گزینه “خروج” را که در بالای صفحه وجود دارد، انتخاب کنید تا از پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات خارج شوید.

بخش‌های دیگر پیشخوان بانک رسالت تسهیلات مانند معرفی وام، اصلاح اقساط پرداختی و تغییر سپرده جهت کسر اقساط را به ترتیب می‌توانید در زیرمجموعه‌ی تسهیلات مشاهده کنید. تصاویر هر کدام از صفحه‌ها را در بخش زیر مشاهده می‌کنید.

معرفی وام در پیشخوان مجازی بانک رسالت
درخواست اصلاح اقساط پرداختی در در پیشخوان مجازی بانک رسالت
تغییر سپرده در پیشخوان مجازی بانک رسالت

بررسی نحوه صدور رسالت کارت در پیشخوان مجازی بانک رسالت (آموزش تصویری)


با ثبت درخواست صدور رسالت کارت و دریافت آن، می‌توانید از خدمات متعدد پیشخوان رسالت (pishkhan resalat) استفاده کنید. برای مثال، شما به‌عنوان مشتری بانک به خدمات متعددی مانند معرفی وام، برآورد تسهیلات، گواهی تمکن مالی و صدور دسته چک دسترسی دارید. راهنمای نحوه صدور رسالت کارت به صورت زیر است:

 • ابتدا، بر روی باکس شماره حساب کلیک کنید و شماره حساب خود را بنویسید.
 • نوع درخواست خود را مشخص کنید. (صدور کارت با شماره جدید یا قبلی را می‌توانید انتخاب کنید. اگر کارت قبلی شما مسدود شده، می‌توانید صدور کارت با شماره قبلی یا جدید را انتخاب نمایید.)
 • نام، نام خانوادگی و کد ملی را بنویسید.
 • استان، شهر، کد پستی و آدرس را بنویسید.
 • ضوابط و شرایط صدور رسالت کارت را مطالعه و سپس، تیک آن را انتخاب کنید. (قوانین و شرایط صدور رسالت کار در تصویر زیر آمده است.)
پیشخوان مجازی رسالت
پیشخوان مجازی رسالت – ضوابط و شرایط
 • در نهایت، تایید و ثبت درخواست را انتخاب کنید.

پس از دریافت رسالت کارت از pishkhan.rqbank مجاز هستید تا از خدمات ذیل استفاده کنید:

 • برداشت وجه از کلیه خودپردازهای متصل به شتاب
 • کارت به کارت به/از کلیه کارت‌های عضو شتاب
 • اعلام موجودی
 • خرید شارژ انواع اپراتورهای اعتباری تلفن همراه
 • پرداخت انواع قبوض

مکان استفاده از رسالت کارت می‌تواند تمامی پذیرنده‌های الکترونیکی عضو شتاب و شاپرک باشد. برای مثال، با استفاده از رسالت کارت خود مجاز هستید تا خرید شارژ در آی‌کاپ را انجام بدهید.

قابلیت‌هایی که رسالت کارت دارد، عبارت است از:

 • ایجاد محدودیت در مبلغ خرید توسط هر کارت
 • تغییر رمز برای هر کارت (به صورت مستقل)
 • مشخص کردن برداشت در تراکنش‌های روزانه و با مبلغ خاص
 • برداشت وجه و اعمال محدودیت انتقال تا سقف مشخص و مورد تقاضای مشتری (بر ساس قوانین بانک مرکزی ج.ا.ا.)
 • انعطاف پذیری کارت به نوع و نحوه خدمت رسانی

مرور امکانات و خدمات پیشخوان رسالت pishkhan resalat


پس از وارد کردن کد شناسه، شماره موبایل و شناسه یکبار مصرف، مجاز هستید تا از خدمات پیشخوان بانک قرض الحسنه رسالت بهره‌مند شوید:

 1. بانکداری مدرن: در این بخش می‌توانید فعالسازی و رمز مجدد و یا غیر فعالسازی خدمات تلفن بانک، اینترنت بانک و همراه بانک را انجام بدهید.
 2. پیشخوان مجازی بانک رسالت خدمات کارت: شما مجاز هستید تا از خدماتی مانند صدور رسالت کارت، مسدودی کارت، رفع مسدودی کارت، صدور رمز اول/دوم کارت، درخواست کارت مجازی، تغییر سپرده متصل به کارت، واریز مانده کارت هدیه منقضی استفاده کنید.
 3. خدمات چک: پیشخوان بانک رسالت درخواست دسته چک، گزارش جزییات درخواست و رفع سو اثر چک امکانات ویژه‌ای برای مشتریان خود دارد.
 4. انتقال وجه: شما به‌عنوان مشتری پیشخوان مجازی بانک رسالت با استفاده از ساتنا مجاز هستید تا کارت به کارت کمتر از یک میلیارد ریال را انجام بدهید. تغییر سقف انتقال وجه در ساتنا نیز جزو خدماتی است که در خدمات انتقال وجه پیشخوان بانک رسالت ارائه می‌شود. بنابراین، حتی در روزهای تعطیل می‌توانید سقف کارت به کارت با رسالت کارت را تغییر بدهید؛ بدون اینکه نیاز باشد تا مراجعه حضوری را انتخاب کنید.
 5. تسهیلات: خدمات تسهیلات بانک رسالت شامل معرفی وام، برآورد تسهیلات، اصلاح اقساط پرداختی و تغییر سپرده جهت کسر اقساط است. لازم است بدانید که این نوع خدمت جزو رایج‌ترین درخواست‌ها در پیشخوان رسالت محسوب می‌شود.
 6. خدمات سپرده: خدمات سپرده که در پیشخوان بانک رسالت ارائه می‌شود، شامل صورتحساب لاتین و فارسی، گواهی تمکن مالی، بستن سپرده های مازاد، معرفی نماینده، لغو نمایندگی و اصلاح اطلاعات ارسال پیامک است.
 7. اطلاعات فردی: خدماتی نظیر تغییر آدرس، تغییر شماره تلفن همراه و تغییر مشخصات فردی در این بخش به شما ارائه می‌شود.
 8. سایر درخواستهای من: شما می‌توانید گزارش درخواستهای خود را به همراه لیست کارتهای مجازی مشاهده کنید.

نکات ورود به پیشخوان بانک قرض الحسنه رسالت تسهیلات | رفع مشکل ورود به پیشخوان بانک رسالت


تا این بخش، راهنمای پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات به پایان رسید. لازم است که نکاتی را درباره این موضوع یادآوری کنیم تا پاسخ سوالات احتمالی خود را دریافت کنید:

 1. تمامی خدمات بانک قرض الحسنه رسالت در پیشخوان بانک رسالت ارائه می‌شود. بنابراین، برای دریافت خدمات خود نیازی نیست تا به صورت حضوری به شعبه‌های این بانک مراجعه کنید.
 2. بانک رسالت، نخستین بانکی است که تمامی خدمات خود را در بستر آنلاین به دارندگان حساب خود، ارائه می‎دهد.
 3. نتیجه درخواست برآورد تسهیلات را می‌توانید به صورت لحظه‌ای و آنی بعد از هر بار درخواست مشاهده کنید.
 4. با داشتن یکی از سپرده‌های قرض الحسنه (جاری / پس انداز) در بانک قرض الحسنه رسالت می‌توانید از خدمات پیشخوان مجازی رسالت تسهیلات استفاده کنید.
 5. در برخی از ساعت‌های پایان روز ممکن است که با صفحه‌ای مطابق با صفحه زیر روبرو شوید. دلیل این امر می‌تواند عدم پاسخگویی پیشخوان مجازی رسالت تسهیلات در ساعت‌های پایانی روز باشد.پیشخوان بانک رسالت تسهیلات
 6. پیش از ورود به سایت پیشخوان مجازی تسهیلات باید کیبورد خود را انگلیسی کنید تا مشکلی برای ورود به این پیشخوان وجود نداشته باشد.
 7. اگر قصد دارید تا از تمامی خدمات تسهیلات پیشخوان مجازی رسالت استفاده کنید، ممکن است چندین بار مجبور باشید تا کد شناسه، موبایل، رمز عبور امنیتی و رمز یکبار مصرف 6 رقمی را وارد کنید.
 8. pishkhan.rqbank.ir آدرس پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات است و هر گونه آدرس دیگری، تقلبی است.
 9. برای ورود به پیشخوان مجازی رسالت تسهیلات باید فیلترشکن خود را خاموش کنید.
 10. با موبایل، لپتاپ، کامپیوتر و هر نوع دستگاه هوشمند دیگری می‌توانید به پیشخوان بانک رسالت تسهیلات دسترسی داشته باشید.
 11. کد 6 رقمی یکبار مصرفی که به شماره موبایل شما ارسال می‌شود، در اختیار سایر افراد قرار ندهید. زیرا، این کد مخصوص ورود شما به پیشخوان است و در صورتی که فرد دیگری به آن دسترسی داشته باشد، به اطلاعات و بودجه شما دست‌برد زده خواهد شد. لازم است یادآوری کنیم که بانک رسالت، در این شرایط نمی‌تواند مشکل شما را برطرف کند.

سوالات متداول پیشخوان بانک رسالت تسهیلات


چه خدماتی در پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات ارائه می‌شود؟

معرفی وام، برآورد تسهیلات، تغییر سپرده جهت کسر اقساط و اصلاح اقساط پرداختی جزو خدماتی هستند که در این پیشخوان به شما ارائه می‌شوند.

چه افرادی می‌توانند نسبت به ورود پیشخوان مجازی رسالت تسهیلات اقدام کنند؟

تمامی افرادی که دارای حداقل یکی از حساب سپرده‌های بانک قرض الحسنه رسالت باشند، می‌توانند مراحل ورود به پیشخوان مجازی رسالت را طی کنند.

بعد از صدور رسالت کارت از چه قابلیت‌هایی می‌توانیم استفاده کنیم؟

مشخص کردن برداشت در تراکنش‌های روزانه و با مبلغ خاص، یکی از قابلیت‌هایی است که بعد از صدور رسالت کارت می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. سایر قابلیت‌ها را در این مقاله بخوانید.

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه کاربران

سلام رو بخیر من وام گرفته بودم کامل تسویه کردم کجا مراجعه کنم چک تضمینمو پس بگیرم؟

بهروزاسلامی
پاسخ

با سلام و عرض وقت بخیر.
برای گرفتن مدارک پس از تسویه وام رسالت باید با شماره امداد مشتری بانک رسالت تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. در طی این خدمات به شما گفته می‌شود که از طریق کدام همیار اجتماعی می‌توانید مدارک خود را دریافت کنید.
بابت زمانی که برای درج سوالات خود در مقاله ورود به پیشخوان مجازی بانک رسالت صرف کردید، متشکریم.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام
بنده از طریق resalat. irبرای ثبت نام به بانک رسالت ورود کردم، در قسمت لطفا این متن را در ویدیوی زیر بیان کنید مشکل دارم،
اگر مقدور است راهنمایی بفرمایید.
سپاسگزارم
سپاسگذارم

سید صاحب برزین
پاسخ

با سلام و عرض وقت بخیر، برای ثبت نام و عضویت در بانک قرض الحسنه رسالت باید به آدرس mresalat.ir مراجعه کنید. به منظور رفع مشکلی هم که بیان کردید، باید تنظیمات مرورگر و یا موبایل خود را به طور صحیح انجام بدهید. در صورتی که سوال دیگری در ارتباط با راهنمای استفاده از پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات دارید، از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام رمز دوم میپره و هر چی با کارشناسان شما صحبت میکنم، هر کس، ی چیزی میگه . دیگه اینکه خیلی پیجیده است کار با پیشخوان.

کمال جندقیان
پاسخ

با سلام و عرض وقت بخیر،
تا به حال، اکثر افراد توانسته اند تا با رمز عبور موقت 6 رقمی وارد پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات شوند. با توجه به اینکه، بلافاصله بعد از وارد کردن اطلاعات صحیح (شناسه مشتری، شماره موبایل و عبارت امنیتی) رمز عبور موقت برای شما ارسال می‌شود، مشکل خاصی وجود نخواهد داشت؛ مگر اینکه اطلاعات شناسه مشتری، شماره موبایل و عبارت امنیتی خود را به صورت اشتباه درج کرده باشید.
با تشکر از شما دوست عزیز.

فائزه حسین زاده
پاسخ

سلام من در قسمت اینترنت بانک رمز ثابت که گزینه دو عاملی هست را فراموش کردم. وقتی هم به پیشخوان مجازی میرم. گزینه فراموشی رمزرا پیدا نمیکنم. همراه بانک هم نصب کردم ولی نام کاربری و رمز عبور را نمیدانم چه جور باید دریافت کنم

افرین
پاسخ

با سلام و عرض ادب،
شما باید اطلاعات مهم برای ورود به پیشخوان مجازی بانک رسالت تسهیلات را همواره به یاد داشته باشید. در صورتی که رمز عبور و شماره مشتری خود را فراموش کردید، با مرکز امداد مشتریان 0214747 تماس برقرار کنید.

فائزه حسین زاده
پاسخ

وام من کی به حسابم واریز میشه

هما بهروزی
پاسخ

سلام من یک کارمند هستم و ماهیانه حقوقم به حساب رسالتم واریز میشه و من استفاده میکنم تا تموم بشه الان تقریبا یک سال هست این موضوع و جز حقوق ماهیانه هیچ چیز دیگه ای به این حساب واریز نکردم میخام بدونم توانایی وام گرفتن دارم ؟یا وام به من تعلق میگیره؟ از طریق براورد تهسیلات باید اقدام کنم؟ و اگه حسابم موجودی نداشته باشه خدمات پیشخوان به من ارائه میشه ؟ مثلا براورد تهسیلات برم ببینم میشه؟ یا باید موجودی داشته باشه داخل حساب .ممنون میشم جوابمو جامع و کامل بدید تشکر سپاس فراوان

میلاد قانعی
پاسخ

سلام
اطلاعات مربوطه را بایستی از طریق بانک رسالت دریافت نمایید.

کارشناس آی‌کاپ
پاسخ

با سلام
من کارت رسالتم گم شد. تقاضای کارت جدید دادم. ادرس جدید دادم. هنوز خبری نشده

جهانگیرزمانی
پاسخ

به چه صورت باید وام بگیریم؟

محمود نوری
پاسخ

با سلام، ابتدا باید درخواست اعتبارسنجی مرآت خود را ثبت کنید. سپس، ثبت نام وام بانک رسالت را طبق این آموزش انجام بدهید:
ثبت نام وام بانک رسالت

فائزه حسین زاده
پاسخ
دیدگاه شما