تصویر پیگیری کم شدن پول از کارت و دلیل برگشت پول کارت به کارت

پیگیری کم شدن پول از کارت و دلیل برگشت پول کارت به کارت

آخرین ویرایش:
انتشار:
166 دیدگاه
title

پیگیری کم شدن پول از کارت پس از تراکنش‌های ناموفق اینترنتی و یا خطاهای دستگاه پایانه فروش، تنها راهی است که می‌توانید برای کسر شدن پول از حساب خود انجام دهید! اگر به تازگی با مشکلاتی مانند کم شدن پول از کارت بانکی روبرو هستید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید و تجربه‌ی خود را از بازگشت پول تراکنش ناموفق در بخش دیدگاه برای ما بنویسید.

علت کم شدن پول از حساب چیست؟


برای پیگیری علت کم شدن پول از حساب و یا کارت بانکی، ابتدا ویدئوی بالا را نگاه کنید. سپس از راهنمای زیر استفاده کنید.

پس از کارت به کارت و یا خرید اینترنتی ممکن است با پیام تراکنش ناموفق روبرو شوید. در عین حال هم پیامکی مبتنی بر بازگشت پول به حساب هم دریافت نکرده اید! در این شرایط این سوال در ذهن شما ایجاد می‌شود که “چرا پول از حساب کم شده ولی به مقصد نرسیده “.

به شما پیشنهاد می‌کنیم تا ابتدا از مغایرت کارت به کارت اطمینان کامل حاصل کنید. سپس 2 دلیلی را که در ادامه آمده، بخوانید:

1 یکی از دلایل کم شدن پول از حساب و یا کارت بانکی شما می‌تواند یکی از دو مورد تراکنش‌های بدون کد ملی اشخاص حقیقی، شناسه ملی اشخاص حقوقی و یا ارائه نکردن کد فراگیر اتباع خارجی باشد.

یعنی شما به‌عنوان فرد حقیقی، بدون استفاده از کد ملی نمی‌توانید تراکنش موفق در بانک‌های مختلف داشته باشید. در رابطه با تراکنش موفق افراد حقوقی هم باید شناسه ملی آن‌ها ارائه شده باشد تا کسر شدن پول از حساب بانک اتفاق نیافتد.

این سیاست گذاری از اردیبهشت ماه سال 1400 اجرایی شد و دستاورد آن، عدم وجود تراکنش‌های بدون هویت در شبکه بانکی است. اکنون، اگر افرادی حقیقی و یا حقوقی به ترتیب کد ملی و شناسه ملی خود را در بانک احراز نکرده باشند؛ پول از حساب آن‌‌ها کسر می‌شود و به طور معمول، پس از 72 ساعت به حساب آن‌ها برگشت داده می‌شود.

2 دومین علت واریز نشدن پول کارتخوان امروز می‌تواند اختلال در اتصال پایانه‌های فروش و یا مختل شدن نرم افزارها و پرداخت سازها باشد!

اگر در این شرایط هستید، جای نگرانی نیست. شما با اطلاع از نحوه برگشت پول به حساب می‌توانید موجودی خود را افزایش بدهید و سایر تراکنش‌ها را با موفقیت انجام بدهید.

پیگیری کم شدن پول از کارت (پیگیری برگشت پول به حساب)


راه‌های متعددی برای پیگیری کردن پول از حساب وجود دارد. انتخاب هر یک از این روش‌ها به شرایط شما بستگی دارد. در صورتی که نیاز دارید تا دلیل نیامدن پول به حساب را پیگیری کنید؛ روش‌های زیر، کمک بسیار زیادی به شما می‌کند:

1 تماس با میز امداد شتاب (ساده‌ترین راه بازگشت پول تراکنش ناموفق)

تماس با سامانه 29911 (میز امداد شتاب)، سریع‌ترین راه برای پیگیری برگشت پول به حساب است. با این روش می‌توانید برگشت پول کارت به کارت شده را بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک برطرف کنید.

طبق قوانین نوشته شده در سامانه میز امداد شتاب، اگر با گذشت مدت 2 روز از کارت به کارت، پول به حساب شما برگشت داده نشد؛ باید از خدمات این سامانه تلفنی استفاده کنید.

2 پیگیری کم شدن پول از حساب بانک‌های مختلف

در این لیست، روش‌های پیگیری کم شدن پول از کارت بانک‌های مختلف را بررسی کردیم. اگر اطلاعات جدیدتری درباره با نحوه اطلاع از علت نیامدن پول به حساب بانک‌های مختلف دارید، با کارشناسان ما در میان بگذارید.

نام بانکچگونگی پیگیری کم شدن پول از حساب
ملیتماس با شماره پاسخگویی بانک ملی (83386-021)
ملتتماس با پشتیبانی بانک ملت (شهرستان 8132-021)
سپهتماس با تلفن مرکز ارتباط با مشتریان سپه ( 1557 )
سامانشماره گیری مرکز ارتباط با مشتریان سامان (6422-021)
رفاهبرقراری ارتباط با مرکز فراد (8525-021)

3 بازگشت پول تراکنش ناموفق با مراجعه به بانک

اگر با روش‌های قبلی نتوانستید پیگیری کم شدن پول از کارت را رفع کنید، بهتر است روش مراجعه حضوری به بانک را انتخاب کنید. اگر شخص حقیقی هستید، برای مراجعه به بانک و پیگیری علت نیامدن پول به حساب باید کارت ملی را با خود، همراه داشته باشید. در صورتی هم که شخص حقوقی و یا اتباع خارجی هستید؛ شناسه ملی و کد فراگیر خود را به مسئول آن ارائه بدهید.

4 برگشت پول کارت به کارت شده در آی‌کاپ با ارتباط با پشتیبانی

پس از گذشت 72 ساعت از برگشت نخوردن پول به حساب در آ‌ی‌کاپ می‌توانید فرآیند پیگیری کم شدن پول از کارت را آغاز کنید. پیگیری علت کم شدن پول از حساب بانک در آی‌کاپ دارای فرآیند ساده‌ای است. شما می‌توانید با پشتیبانی تماس برقرار کنید و از دلیل کم شدن مبلغ از کارت اطلاع پیدا کنید. برای دریافت روش‌های رفع سایر مشکلات کارت به کارت بر روی لینک زیر کلیک کنید!

حتما بخوانید: مشکل کارت به کارت

سوالات متداول پیگیری کسر شدن پول از حساب و علت آن


پیگیری برگشت پول به حساب از کارتخوان چگونه است؟

شما با خواندن 4 روش پیگیری کم شدن پول از کارت در این مقاله می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

علت کم شدن پول از حساب بانکی چیست؟

تراکنش‌های بدون کد ملی برای افراد حقیقی، برگشت می‌خورند. سایر دلایل کسر شدن پول از حساب بانکی را اینجا بخوانید!

زمان برگشت پول به حساب در صورت خطا چقدر است؟

مدت لازم برای برگشتن پول به حساب بانکی شما، 48 تا 72 ساعت است. اگر پس از سپری شدن این زمان، خبری از برگشت پول کارت به کارت شده نبود؛ از روش‌های گفته شده در این مقاله می‌توانید برای پیگیری کم شدن پول استفاده کنید.

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما

دیدگاه کاربران
  سلام من ۱۱ دی یه خرید اینترنتی داشتم اما گفت ناموفق و گفت تا ۷۲ ساعت دیگه به حسابم برمیگرده و من اون روز گوشیمو خاموش کردیم تا همین تازگی ها روشنش نکرد اما هنوز پول نیومده به حسابم لطفا بگید چی کار کنم‌.
  محمد ۵ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پیشنهاد می‌کنیم از طریق اینترنت‌بانک یا همراه‌بانک صورتحساب خود را دریافت کرده و بازگشت وجه را از آن طریق بررسی کنید.
  این کارو انجام دادم ولی پول نیومده بود به حسابم حالا من چی کار کنم برگرده
  محمد ۲ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  موضوع را از بانک پیگیری کنید.
  دیروز انتقال پول از کارت بانک ملی به پست بانک با استفاده از اپلیکشن اپ داشتم ولی انتقال ناموفق بود ولی از حسابم پول برداشت شده ولی برگشت هم نشده چکار باید بکنم
  مرتضی حسینی ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام لطفا موضوع را از پشتیبانی برنامه مورد استفاده پیگیری کنید.
  سلام ۶روزپیش مبلغ ۲۰ملییون بحساب زده شدباگوشی رسید انتقالی روبرام فرستاده هنوزبه حسابم نیومده بکجا پیگیری کنم
  م ح ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پیشنهاد می‌کنیم ابتدا از طریق اینترنت‌بانک یا همراه‌بانک، صورتحساب مبدا و مقصد را بررسی کرده و از موفق‌بودن تراکنش مذکور اطمینان حاصل کنید. چنانچه کماکان مشکل وجود داشت، به بانک مراجعه کنید.
  سلام روز ۲۱ دی از حسابم ۹۱هزار و ۴۰۰تومان کم شده و در توضیحات نوشته اصلاحی در حالیکه من هیچ تراکنشی انجام ندادم برای چی این پول از حسابم کم شده
  الهام محمدی ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پیشنهاد می‌کنیم موضوع را از بانک خود پیگیری کنید.
  سلام بانک کشاورزی بدون هیچ اطلاعی دویست هزار تومن از حسابم کم کرده چطور میتونم برش گردونم
  اسماعیل ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پیشنهاد می‌کنیم از طریق اینترنت‌بانک یا همراه‌بانک صورتحساب خود را دریافت و تراکنش مربوطه را جهت مشخص‌شدن علت آن بررسی کنید.
  با سلام من امروز خرید اینترنتی انجام دادم پول از حساب کم شد ولی هنوز به حساب برگشت نخورده است؟؟
  مسعود ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام وجه کسرشده ظرف مدت 72 ساعت کاری به حساب بازگردانده خواهد شد.
  با سلام من روز ۱۴ دیماه ۲۵ لیتر بنزین زدم کارتم رو به آقایی که بنزین زد دادم و مبلغ ۳۷۵۰۰ تومان ۲ بار از کارتم کسر شده امروز ۱۸ دی ماه به همون پمپ بنزین مراجعه کردم که چرا ۲بار کارت رو کشیدین بهم گفتن ۷۲ ساعته برمیگرده در حالیکه امروز ۴ روزه حالا چجوری میتونم پولمو بر گردونم.
  دشتی ۳ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام جهت بازگشت وجه 72 ساعت کاری زمان لازم است. چنانچه وجه مزبور پس از این مدت بازگشت داده نشد، موضوع را از بانک پیگیری کنید. ضمنا پیشنهاد می‌کنیم بازگشت وجه را از طریق اینترنت‌بانک یا همراه‌بانک بررسی کنید.
  چگونه پولم از طریق آپ از بانک ملت به خاطر عوارض آزاد راهی کم کرده برگردونم مرسی از راهنماییتون حدود ۱۰۰ هزار تومان
  بهمن ۳ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پیشنهاد می‌کنیم موضوع را از پشتیبانی برنامه مورد استفاده پیگیری کنید.
  سلام خسته نباشید. من ۵۰ هزار تومن از طریق"آپ" به شمارم شارژ واریز کردم برداشت از کارت و رسید واریز هم برام اومد ولی شارژ رو تعرفه آزاد بوده و منم نمیدونستم الان باید چیکار کنم
  لیلا ۴ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پیشنهاد می‌کنیم این موضوع را از پشتیبانی برنامه مربوطه پیگیری کنید.
  سلام من امروز ازعابر بانک ۵۰ هزار تومن کارت کشیدم ،ولی بهم پول رو نداد یعنی اصلا دریچه خروج پول دستگاه باز نشد بعدش کارتم رو داد ،الان بعد سه ساعت چک کردم دیدم برام پیامک اومده و اون ۵۰ تومن از حسابم کم شده در حالی که دستگاه پولی رو به من نداد،چیکار کنم؟پولم بر نمیگرده؟
  فاطی ۴ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام چنانچه وجه کسرشده ظرف مدت 72 ساعت کاری به حساب شما بازگردانده نشد، موضوع را از بانک پیگیری کنید.
  باسلام.من درتاریخ ۲۵آذرماه ازطریق برنامه آپ بلیط خریداری کردم وبعد ازنیم ساعت کنسلش کردم پول بلیط به کیف پول مرجوع شدبعدکه خاستم به روی کارت خودم انتقالش بدم ازکیف پول کم شد ولی بحسابم نیومد.بعداز یک هفته به بانک مراجعه کردم یکم پیگیرش شدن گفتن تاچن روزدیگه میادبحساب ولی بازنیومد.حالا چاره چیه؟??
  الیاس یارمحمدی ۴ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پیشنهاد می‌کنیم موضوع را با پشتیبانی برنامه مورد استفاده مطرح نمایید.
  سلام دیشب از کارتم دویست هزار کسر شده از کجا بفهمم چرا و به کجا انتفال داده شده ؟؟؟؟؟؟
  موسوی ۴ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پیشنهاد می‌کنیم از طریق همراه‌بانک یا اینترنت‌بانک صورتحساب خود را دریافت کرده و تراکنش مربوطه را بررسی نمایید.
  سلام.من در بانک ملی حساب جاری باز کردم و از کارتم مبلغ 40میلیون به حساب کس دیگه از داخل بانک ساتنا و بار دیگر شبا کردم و هر دو مرتبه تراکنش انجام شد و بعد دو ساعت مجددا به حسابم برگشت داده شد کل مبلغ.. علتش چیه.ممنونم
  سید احمد حسینی ۴ هفته قبل
  ----- نمایش سایر پاسخ‌ها
  با سلام تاییدیه انتقال شبا برای یکی از حسابها فعال نیست؛ یا حساب شما یا حساب مقصد. برای تاییدیه شبا باید حضوری به بانک مراجعه کنین. اول از حساب خودتون مطمئن بشین
  هیوا احمدی ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پیشنهاد می‌کنیم موضوع را از بانک پیگیری نمایید.
  روز پنجشنبه ساعت یک شب مقداری پول از طریق اینترنتی کم شده جهت پیگیری به بانک مراجعه کردم گفتن هیچ راهی برای پیداشدنشون نیست حالا چه راهی وجود دارد
  سیف الله لایقی ۱ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پیشنهاد می‌کنیم از طریق اینترنت بانک یا همراه‌بانک، صورتحساب خود را دریافت کرده و تراکنش مربوطه را بررسی نمایید.
  پول از حساب م‌شتری کم شده ولی بحسابم واریز نشده چکارکنم.
  نرگس دورقی ۱ ماه قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام وجه کسرشده ظرف مدت 72 ساعت کاری به حساب بازگردانده خواهد شد. در غیر اینصورت موضوع را از بانک پیگیری کنید.
مشاهده بیشتر ...