تصویر پیگیری کم شدن پول از کارت و دلیل برگشت پول کارت به کارت

پیگیری کم شدن پول از کارت و دلیل برگشت پول کارت به کارت

خدمات پرداختی
فهرست عناوین

پیگیری کم شدن پول از کارت پس از تراکنش‌های ناموفق اینترنتی و یا خطاهای دستگاه پایانه فروش، تنها راهی است که می‌توانید برای کسر شدن پول از حساب خود انجام دهید! اگر به تازگی با مشکلاتی مانند کم شدن پول از کارت بانکی روبرو هستید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید و تجربه‌ی خود را از بازگشت پول تراکنش ناموفق در بخش دیدگاه برای ما بنویسید.

علت کم شدن پول از حساب چیست؟


پس از کارت به کارت و یا خرید اینترنتی ممکن است با پیام تراکنش ناموفق روبرو شوید. در عین حال هم پیامکی مبتنی بر بازگشت پول به حساب هم دریافت نکرده اید! در این شرایط این سوال در ذهن شما ایجاد می‌شود که “چرا پول از حساب کم شده ولی به مقصد نرسیده “. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا ابتدا از مغایرت کارت به کارت اطمینان کامل حاصل کنید. سپس، برای اینکه علت واریز نشدن پول به حساب را بدانید، 2 دلیل زیر را بخوانید:

یکی از دلایل کم شدن پول از حساب و یا کارت بانکی شما می‌تواند یکی از دو مورد تراکنش‌های بدون کد ملی اشخاص حقیقی، شناسه ملی اشخاص حقوقی و یا ارائه نکردن کد فراگیر اتباع خارجی باشد. یعنی شما به‌عنوان فرد حقیقی، بدون استفاده از کد ملی نمی‌توانید تراکنش موفق در بانک‌های مختلف داشته باشید. در رابطه با تراکنش موفق افراد حقوقی هم باید شناسه ملی آن‌ها ارائه شده باشد تا کسر شدن پول از حساب بانک اتفاق نیافتد.

این سیاست گذاری از اردیبهشت ماه سال 1400 اجرایی شد و دستاورد آن، عدم وجود تراکنش‌های بدون هویت در شبکه بانکی است. اکنون، اگر افرادی حقیقی و یا حقوقی به ترتیب کد ملی و شناسه ملی خود را در بانک احراز نکرده باشند؛ پول از حساب آن‌‌ها کسر می‌شود و به طور معمول، پس از 72 ساعت به حساب آن‌ها برگشت داده می‌شود.

دومین علت واریز نشدن پول کارتخوان امروز می‌تواند اختلال در اتصال پایانه‌های فروش و یا مختل شدن نرم افزارها و پرداخت سازها باشد! اگر در این شرایط هستید، جای نگرانی نیست. شما با اطلاع از نحوه برگشت پول به حساب می‌توانید موجودی خود را افزایش بدهید و سایر تراکنش‌ها را با موفقیت انجام بدهید.

پیگیری کم شدن پول از کارت (پیگیری برگشت پول به حساب)


راه‌های متعددی برای پیگیری کردن پول از حساب وجود دارد. انتخاب هر یک از این روش‌ها به شرایط شما بستگی دارد. در صورتی که نیاز دارید تا دلیل نیامدن پول به حساب را پیگیری کنید؛ روش‌های زیر، کمک بسیار زیادی به شما می‌کند:

1- تماس با میز امداد شتاب (ساده‌ترین راه بازگشت پول تراکنش ناموفق)

تماس با سامانه 29911 (میز امداد شتاب)، سریع‌ترین راه برای پیگیری برگشت پول به حساب است. با این روش می‌توانید برگشت پول کارت به کارت شده را بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک برطرف کنید.

طبق قوانین نوشته شده در سامانه میز امداد شتاب، اگر با گذشت مدت 2 روز از کارت به کارت، پول به حساب شما برگشت داده نشد؛ باید از خدمات این سامانه تلفنی استفاده کنید.

2- پیگیری کم شدن پول از حساب بانک‌های مختلف

در این لیست، روش‌های پیگیری کم شدن پول از کارت بانک‌های مختلف را بررسی کردیم. اگر اطلاعات جدیدتری درباره با نحوه اطلاع از علت نیامدن پول به حساب بانک‌های مختلف دارید، با کارشناسان ما در میان بگذارید.

نام بانکچگونگی پیگیری کم شدن پول از حساب
ملیتماس با شماره پاسخگویی بانک ملی (83386-021)
ملتتماس با پشتیبانی بانک ملت (شهرستان 8132-021)
سپهتماس با تلفن مرکز ارتباط با مشتریان سپه ( 1557 )
سامانشماره گیری مرکز ارتباط با مشتریان سامان (6422-021)
رفاهبرقراری ارتباط با مرکز فراد (8525-021)

3- بازگشت پول تراکنش ناموفق با مراجعه به بانک

اگر با روش‌های قبلی نتوانستید پیگیری کم شدن پول از کارت را رفع کنید، بهتر است روش مراجعه حضوری به بانک را انتخاب کنید. اگر شخص حقیقی هستید، برای مراجعه به بانک و پیگیری علت نیامدن پول به حساب باید کارت ملی را با خود، همراه داشته باشید. در صورتی هم که شخص حقوقی و یا اتباع خارجی هستید؛ شناسه ملی و کد فراگیر خود را به مسئول آن ارائه بدهید.

4- برگشت پول کارت به کارت شده در آی‌کاپ با ارتباط با پشتیبانی

پس از گذشت 72 ساعت از برگشت نخوردن پول به حساب در آ‌ی‌کاپ می‌توانید فرآیند پیگیری کم شدن پول از کارت را آغاز کنید. پیگیری علت کم شدن پول از حساب بانک در آی‌کاپ دارای فرآیند ساده‌ای است. شما می‌توانید با پشتیبانی تماس برقرار کنید و از دلیل کم شدن مبلغ از کارت اطلاع پیدا کنید. برای دریافت روش‌های رفع سایر مشکلات کارت به کارت بر روی لینک زیر کلیک کنید!

حتما بخوانید: مشکل کارت به کارت

سوالات متداول پیگیری کسر شدن پول از حساب و علت آن


پیگیری برگشت پول به حساب از کارتخوان چگونه است؟

شما با خواندن 4 روش پیگیری کم شدن پول از کارت در این مقاله می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

علت کم شدن پول از حساب بانکی چیست؟

تراکنش‌های بدون کد ملی برای افراد حقیقی، برگشت می‌خورند. سایر دلایل کسر شدن پول از حساب بانکی را اینجا بخوانید!

زمان برگشت پول به حساب در صورت خطا چقدر است؟

مدت لازم برای برگشتن پول به حساب بانکی شما، 48 تا 72 ساعت است. اگر پس از سپری شدن این زمان، خبری از برگشت پول کارت به کارت شده نبود؛ از روش‌های گفته شده در این مقاله می‌توانید برای پیگیری کم شدن پول استفاده کنید.

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه کاربران

سلام من در تاریخ ۲۱,اردیبهشت مبلغی پول برام انتقال پیداکرد اما بعداز گذشت ۵روزهنوز ب حسابم نیومده بحساب شخص انتقال دهنده ام برنگشته پرینت حساب گرفته براش برگشت نخورده برای منم ک نیومده تکلیف چیه بانکها همش گردن هم میندازن

سپیده خلاقدوست
پاسخ

با سلام،
برای پیگیری علت کم شدن پول از کارت بهتر است به بانک صادر کننده کارت خود مراجعه کنید.

فائزه حسین زاده
پاسخ
دیدگاه شما