تصویر کارت به کارت با کامپیوتر بانک ها چگونه است؟ (بهترین نرم افزار انتقال وجه ویندوز)

کارت به کارت با کامپیوتر بانک ها چگونه است؟ (بهترین نرم افزار انتقال وجه ویندوز)

آخرین ویرایش:
انتشار:
2 دیدگاه
title

کارت به کارت با کامپوتر (pc) یکی از روش‌های متعدد برای انتقال وجه و تراکنش پول است. کافی است تا یکی از دستگاه‌های هوشمند موبایل و یا لپ تاپ را داشته باشید. در این صورت، فرآیند پرداخت کارت به کارت را بدون نیاز به مراجعه بانک انجام خواهید داد. سایت بانک، وب اپلیکیشن بانک، اینترنت بانک و اپلیکیشن کارت به کارت برای ویندوز مانند آی‌کاپ برای کارت به کارت با لپتاپ مناسب هستند. همراه ما باشید تا اطلاعات کافی برای کارت به کارت اینترنتی با کامپیوتر ارائه کنیم.

چگونه با کامپیوتر کارت به کارت کنیم؟


کارت به کارت با کامپیوتر برای افرادی که موبایل هوشمند ندارند و یا دسترسی به موبایل خود ندارند، بسیار کاربردی و مفید است. سایت بانک، وب اپلیکیشن بانک و سایر نرم افزارهای بانکی می‌‎توانند به شما کمک کنند تا بتوانید بدون نیاز به موبایل نیز فرآیند انتقال وجه کارت به کارت با لپتاپ را انجام بدهید. آموزش انتقال وجه آنلاین با سایت بانک، وب اپلیکیشن و اینترنت بانک را در بخش زیر بررسی کردیم:

1- سایت بانک | انتقال وجه کارت به کارت برای کامپیوتر

برای انتقال وجه کارت به کارت با کامپیوتر و از طریق سایت بانک نیاز به cvv2، رمز دوم، تاریخ انقضا و شماره کارت دارید. این اطلاعات برای هر نفر منحصربه‌فرد می‌باشد و نیازی به مراجعه به بانک برای دریافت آن‌ها نیست. چون از همان ابتدا که حساب بانکی جدیدی را ایجاد کردید، این اطلاعات در اختیار شما قرار داده می‌شود. برخی از بانک‌ها، لینک اختصاصی برای پرداخت کارت به کارت از طریق لپتاپ و مرورگر دارند. این لینک اختصاصی با نام کارت به کارت مستقیم هم شناخته می‌شود که برای استفاده کردن از آن، نیازی به وارد کردن رمز عبور و نام کاربری ندارید.

بیشتر بخوانید: کارت به کارت

2- وب اپلیکیشن بانک | انتقال وجه کارت به کارت برای کامپیوتر

وب اپلیکیشن بانک جزو خدماتی است که بانک‌ها در دو محیط اندروید و سیستم عامل ویندوز ارائه می‌دهند. البته وب اپلیکیشن‌های پیشرفته‌ی بانکی می‌توانند در اکثر محیط‌های ویندوز و موبایل، خدمات خود را ارائه کنند.

3- اینترنت بانک | انتقال وجه کارت به کارت برای کامپیوتر

در میان روش‌های گفته شده برای کارت به کارت با pc، سرعت انتقال وجه با اینترنت بانک نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است. در ضمن، خدمات اینترنت بانک هم می‌تواند نسبت به وب اپلیکیشن بیشتر باشد. این مورد، تنها به نوع بانکی که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد.

حتما بخوانید: سقف کارت به کارت

کارت به کارت با کامپیوتر بانک‌ ها


امروزه، بانک‌های متعددی می‌توانند خدمات کارت به کارت با کامپیوتر را ارائه کنند. بانک ملی، ملت، صادرات، رفاه، تجارت و سپه در این دسته جای دارند. پیش از مراجعه به نسخه وب همراه بانک و یا اینترنت بانک نیاز است تا فیلترشکن سیستم خود را خاموش کنید. دلیل خاموش کردن فیلترشکن، حفاظت کامل از اطلاعات شما است. اطلاعاتی مانند رمز عبور و نام کاربری ورود به سامانه‌های بانکی نباید فاش شوند. چون احتمال سوء استفاده و خالی شدن حساب بانکی در این شرایط، بسیار زیاد است.

کارت به کارت با کامپیوتر بانک ملی

اینترنت بانک ملی و سامانه بانک ملی، دو راه رایج برای کارت به کارت با کامپیوتر هستند. شما با دسترسی به این دو قابلیت می‌توانید کارت به کارت را از مبدا کارت و یا حساب خود انجام بدهید. برای ورود به اینترنت بانک ملی نیاز است تا شناسه کاربر و رمز عبور خود را درج کنید. در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید، با وارد کردن شناسه کاربر و کد امنیتی خود، اقدام به دریافت رمز جدید کنید.

کارت به کارت با کامپیوتر بانک ملت

در صورتی که اینترنت بانک ملت را با مراجعه به بانک، فعال کرده باشید؛ امکان کارت به کارت با کامپیوتر بانک ملت وجود دارد. پس از ورود به سامانه اینترنت بانک ملت، رمز دوم یکبار مصرف برای موبایل شما ارسال می‌شود. سپس، می‌توانید انتقال وجه را انجام بدهید. نخستین اطلاعاتی که باید برای ورود به اینترنت بانک درج کنید، شناسه مشتری و رمز عبور است. سپس، گزینه ارسال پیامک را ثبت می‌کنید تا کد OTP برای شما پیامک شود. در آخر، شما می‌توانید گزینه ورود را کلیک کنید.

کارت به کارت با کامپیوتر بانک صادرات

بانک صادرات دارای همراه بانک است که نسخه وب هم دارد. پس از کلیک بر روی نسخه وب همراه بانک صادرات می‌بایست نام کاربری، کلمه عبور و عبارت امنیتی را وارد کنید. پس از اینکه صحت اطلاعات شما تایید شد، می‌توانید وارد نسخه وب همراه کارت بشوید و فرآیند کارت به کارت را انجام بدهید.

انتقال وجه اینترنتی با کامپیوتر برای سایر بانک ‌ها (بانک رفاه، تجارت و سپه)

کارت به کارت با کامپیوتر سایر بانک ها دارای سیستمی مشابه با بانک‌های ملت، ملی و صادرات است. بانک تجارت دارای سامانه بانکداری اینترنتی می‌باشد. ابتدا باید شناسه ورود را ثبت کنید. سپس، نوع رمز و رمز عبور را درج خواهید کرد. بانک رفاه هم دارای سامانه‌ی بانکداری الکترونیک است و همین روند را باید طی کنید. این در حالی است که بانک سپه دارای اینترنت بانک می‌باشد.

کارت به کارت با کامپیوتر در بین خدمات بدون لاگین اینترنت بانک آن وجود ندارد. به همین خاطر نیاز است تا لاگین نمایید و فرآیند کارت به کارت را طی کنید. نام کاربری و رمز عبور ثابت، جزو اصلی‌ترین اطلاعات برای ورود به اینترنت بانک سپه هستند که باید داشته باشید.

اموزش کارت به کارت با کامپیوتر


اموزش کارت به کارت با کامپیوتر ممکن است راه حل جدیدی برای بسیاری از افراد باشد. زیرا، کارت به کارت کردن با موبایل، رایج‌تر است. با این حال، جولان دادن کرونا در سطح شهر باعث شده است که کارت به کارت با کامپیوتر و موبایل، رواج بیشتری نسبت به کارت به کارت با دستگاه عابر بانک داشته باشند.

اولین موضوعی که برای کارت به کارت با کامپیوتر باید به آن توجه داشته باشید، در دسترس داشتن موبایل‌تان است. چون با اجباری شدن رمز دوم یکبار مصرف، نیاز است تا کد ارسال شده را در فیلد مخصوص به آن درج کنید. دومین موضوعی هم که باید همواره به خاطر داشته باشید، خاموش کردن و یا غیر فعالسازی VPN یا فیلترشکن است. این کار از آن جهت اهمیت دارد که اطلاعات شخصی و امنیتی شما به سادگی در دسترس همه افراد قرار نگیرد.

اموزش کارت به کارت با وب اپلیکیشن

برای ورود به وب اپلیکیشن‌های بانکی و غیر بانکی نیاز است تا یکبار وارد محیط اپلیکیشن بانکی در موبایل خود شوید. پس از زمانی که نام کاربری و رمز عبور خود را تعیین کردید، می‌توانید از نسخه وب وارد شوید و فرآیند کارت به کارت را طی کنید.

اموزش کارت به کارت با لینک مستقیم

کارت به کارت کردن با لینک مستقیم نیاز جدی به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ندارد. به همین خاطر، با وارد کردن شماره کارت، CVV2، رمز دوم پیامکی فرد واریز کننده، مبلغ کارت به کارت و شماره کارت فرد دریافت کننده را هم درج کنید. پس از اینکه فرآیند کارت به کارت لینک مستقیم با موفقیت طی شد، کد پیگیری تراکنش در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

اموزش کارت به کارت با لینک مستقیم

دانلود نرم افزار انتقال وجه کارت به کارت برای ویندوز

اپلیکیشن‌های غیر بانکی متعددی وجود دارند که با استفاده از نسخه وب آن‌ها می‌‎توان کارت به کارت با کامپیوتر را انجام داد. اپلیکیشن آی‌کاپ، یک نمونه بارز از اپلیکیشن کارت به کارت است که شما می‎توانید از خدمات انتقال وجه فوری آن برای کارت به کارت کردن استفاده کنید. در حال حاضر، آی‌کاپ بعنوان برنامه کارت به کارت برای PC نمی‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در آینده نزدیک، این قابلیت به آی‌کاپ افزوده می‌شود.

معرفی نرم افزارهای انتقال وجه با کامیپوتر و موبایل


نام بانکنام اپاینترنت بانک دارد؟سامانه اینترنتی دارد؟وب اپلیکیشن دارد؟
ملیبامداردندارددارد
ملتهمراه بانک ملتداردندارددارد
صادراتهمراه بانک صادرات (صاپ)داردندارددارد
رفاههمراه بانک رفاهداردندارددارد
تجارتهمراه بانک تجارتداردندارددارد
سپههمراه بانک سپهداردندارد ندارد
رسالتهمراه بانک رسالتدارد دارد ندارد

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما

دیدگاه کاربران
    لطفلا راهنمایی میخام برا انتقال حساب و هزینه از کارت بیماران به یک کارت از طریق لبتاب مطب
    دکتر قنبری ۱ سال قبل
    پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
    سلام پیشنهاد میکنیم نسخه وب نرم‌افزار اینترنت بانک مربوط به بانک مقصد را روی لپتاپ نصب کرده و کلیه انتقال‌ها را از آن طریق انجام دهید.