تصویر یافتن نام پایانه فروش و تغییر نام فروشگاه در دستگاه پوز

یافتن نام پایانه فروش و تغییر نام فروشگاه در دستگاه پوز

آخرین ویرایش:
5 دیدگاه
title

یافتن نام پایانه فروش و آدرس دستگاه پوز، انتخاب اسم و یا تغییر آن از جمله مواردی هستند که مالکان دستگاه‌ پوز باید نسبت به آن‌ها آشنایی داشته باشند. همچنین، مشتریانی که از کارتخوان برای تراکنش‌ها استفاده می‌کنند؛ باید نسبت به نحوه پیگیری تراکنش خود در پایانه فروش اطلاع داشته باشند. اگر شما جزو یکی از این دو دسته از افراد هستید، در این مطلب همراه باشید!

یافتن نام پایانه فروش و یافتن آدرس دستگاه پوز چگونه است؟


برای یافتن نام پایانه فروش و آدرس آن باید کد پذیرنده و پایانه را بدانید. پس از اطلاع از ماهیت این دو اطلاعات می‌توانید آدرس و اسم دستگاه pos خود را پیدا کنید. در ادامه، به مفهوم این دو اطلاعات اشاره می‌کنیم:

کد پذیرنده چیست؟

هر دستگاه پوز، یک کد پذیرنده دارد که منحصربه‌فرد است. این کد برای هر فردی که می‌خواهد درخواست دریافت پایانه فروش را ثبت کند، صادر می‌شود. خوب است بدانید که مشتریانی که از دستگاه کارتخوان شما استفاده می‌کنند، براساس همین کد پذیرنده می‌توانند به اطلاعات دقیق تراکنش انجام شده، دسترسی کامل داشته باشند.

کد پایانه دستگاه کارتخوان چیست؟

شماره ترمینال یا کد پذیرنده دستگاه پوز توسط همان شرکتی اعطا می‌شود که کد پذیرنده را به شما ارائه کرده است. پس از اینکه پایانه فروش را خریداری کردید و یا آن را دریافت کردید و مراحل نصب آن طی شد؛ این شماره ترمینال برای شما صادر می‌شود.

نحوه دریافت کد پذیرنده و شماره ترمینال چیست؟


در صورتی که به هر دلیلی نتوانستید شماره پذیرنده و کد ترمینال دستگاه کارتخوان را دریافت کنید، جای نگرانی نیست. برای دسترسی به کد پذیرنده و شماره ترمینال کارتخوان می‌توانید از 2 روش زیر کمک بگیرید:

روش اول – بررسی رسید چاپی کارتخوان

هر کدام از اطلاعات پذیرنده و پایانه در رسید چاپی پس از تراکنش در کارتخوان درج می‌شوند. با این حال، ممکن است که این اطلاعات را در رسید چاپی خود پیدا نکنید. همین جا است که روش دوم به شما کمک می‌کند تا شماره پذیرنده و کد پایانه را راحت‌تر پیدا کنید.

روش دوم – بررسی منوی دستگاه کارتخوان

با توجه به دستورالعمل‌هایی که در پایانه فروش وجود دارد، شماره ترمینال و کد پذیرنده را می‌توانید در منوی دستگاه پیدا کنید. در بسیاری از این دستگاه‌ها، قابلیت بررسی اطلاعات فروشنده امکانپذیر است.

انتخاب اسم برای دستگاه پوز

موضوع انتخاب نام برای پایانه فروش پیش از دریافت آن مطرح است. به طور کلی، در تمامی مکان‌هایی که از پایانه فروش استفاده می‌شود، باید اسمی برای آن ثبت شده باشد تا در حین پیگیری تراکنش در پایانه فروش، نام آن در رسید دریافتی چاپ شود. خوب است بدانید که نام‌گذاری دستگاه پوز براساس فروشگاه حقیقی و حقوقی می‌تواند متفاوت باشد.

بررسی مراحل تغییر نام فروشگاه در دستگاه پوز

آشنایی با اصلاح کردن یا تغییر دادن نام فروشگاه در دستگاه پوز ممکن است برای هر فردی که قصد راه اندازی یک کسب و کار دیگر را دارد؛ لازم و ضروری باشد. در لیست زیر، سعی کردیم راهنمای کلی مراحل تغییر نام فروشگاه در کارتخوان را بررسی کنیم:

1- ارسال تصویر از رسید فعلی کارتخوان

یک تصویر باکیفیت از رسید پایانه فروش را که نام دستگاه در آن نوشته شده؛ برای پشتیبانی ارسال کنید. منظور از پشتیبانی همان پشتیبانی است که دستگاه کارتخوان را از آن دریافت کردید. لازم است بدانید که در این مرحله هم باید نام جدید فروشگاه خود را برای پشتیبانی ارسال کنید.

2- تغییر در سامانه پرداخت

این مرحله از تغییر نام فروشگاه در دستگاه پوز از سوی پشتیبانی انجام می‌شود. نحوه اجرای آن از سوی پشتیبانی به این صورت است که عکس رسید فعلی و نام جدید فروشگاه شما در سامانه پرداخت ثبت می‌شود. پس از ثبت آن باید منتظر تایید سامانه باشید.

3- راه اندازی مجدد دستگاه

اگر تاییدیه تغییر مالکیت دستگاه شما از سوی سامانه پرداخت الکترونیک انجام شد، این مرحله شروع می‌شود. لازم است بدانید که این مرحله از تغییر نام فروشگاه در دستگاه پوز هم از سوی پشتیبانی انجام می‌شود. بنابراین، راه اندازی مجدد کارتخوان را پشتیبانی اجرا می‌کند. شما پس از آن می‌توانید تراکنش‌ها را انجام بدهید که اسم فروشگاه را بر روی رسید دریافتی مشاهده کنید.

4- تنظیمات دستگاه کارتخوان

مشخص است که تنظیمات دستگاه پوز از سوی پشتیبانی انجام می‌شود. این مرحله به منظور اطمینان از اجرایی شدن تغییر کردن نام پایانه فروش است.

نحوه یافتن نام پایانه فروش برای مشتریان (یافتن آدرس صاحب یک دستگاه پوز)


یافتن نام پایانه فروش و حتی آدرس آن پس از کارت کشیدن برای هر فردی ممکن است پیش بیاید. اگر شما هم با این مشکل روبرو شدید، راه‌های کاربردی پیدا کردن نام و آدرس دستگاه پوز را در این مطلب بررسی می‌کنیم.

خوب است بدانید که تمامی اطلاعات حساب بانکی شما ذخیره می‌شوند. حتی نام و آدرس دستگاه پوز را می‌توانید از اطلاعات حساب بانکی خود دریافت کنید. 4 راه برای پیدا کردن آدرس دستگاه پوز دارید. این 4 راه عبارتند از:

  • پس از اینکه تراکنشی را با استفاده از دستگاه پوز انجام دادید و به دنبال یافتن نام پایانه فروش بودید، وارد اینترنت بانک حساب خود شوید. شرح تمامی جزئیات هر تراکنش را در اینترنت بانک خود می‌توانید مشاهده کنید. شماره و نام دستگاه پوز همان اطلاعاتی است که پس از بررسی اینترنت بانک حساب می‌توانید از آن اطلاع پیدا کنید.
  • دومین راه برای پی بردن به اطلاعات حساب بانکی از جمله آدرس و نام فروشگاه پایانه فروش، مراجعه به شعبه بانکی است. پس از ورود به بانک بهتر است تا از اطلاعات حساب خود پرینت بگیرید. (در برخی از بانک‌ها برای دریافت پرینت حساب باید هزینه بپردازید.)
  • برخی از افراد، این تجربه را دارند که با تماس گرفتن به شعبه‌ی بانک هم توانسته اند تا نام فروشگاه دستگاه پوز و حتی آدرس آن را دریافت کنند.
  • براساس تجربه‌ای که برخی از افراد دارند، پس از برقراری تماس با شاپرک می‌توانید آدرس صاحب یک دستگاه کارتخوان را دریافت کنید. پیدا کردن ادرس پوز از طریق شماره پایانه، یافتن پایانه خرید و پیداکردن فروشگاه از روی پوز از جمله اطلاعاتی هستند که می‌توانید پس از تماس با شاپرک دریافت نمایید.

هشدار: پیدا کردن اسم پایانه فروش و مالک آن، همیشه به همین سادگی نیست! برای مثال، پس از زمانی که به بانک مراجعه می‌کنید و درخواست پیگیری با تراکنش مالی را دارید، باید تایید آن را از مقام قضایی دریافت کنید. پیام زیر، گویای این وضعیت است:

دوست عزیز با توجه به ضرورت تعیین تکلیف مالکیت دستگاه‌های Pos با استعلام از بانک ضمن صدور دستور مقام قضایی، امکان شناسایی میسر است.

سوالات متداول پیدا کردن نام و آدرس فروشگاه در پایانه فروش


پیدا کردن آدرس فروشگاه از طریق کد دستگاه پوز چگونه است ؟

شما می‌توانید به اینترنت بانک حساب خود مراجعه کرده و پس از بررسی لیست تراکنش‌های خود می‌توانید شماره پذیرنده و آدرس فروشگاه کارتخوان را پیدا کنید.

کد پذیرنده دستگاه کارتخوان و کد ترمینال چیست؟

هر کدام از این کدها را پس از دریافت پایانه فروش می‌توانید دریافت کنید. اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری دریافت کنید، این مطلب را بخوانید.

منبع: سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه کاربران

سلام برام عجیبه چرا تو اینترنت یا اپلیکیشن امکان دریافت اطلاعات(ادرس و شماره تلفن و نام فروشنده) دستگاههای پوز نیست ادم نیاز پیدا میکنه این همه کار اداری سخته به خدا. مقام قضایی و پلیس فتا این وسط چیکارن.اونا مشکلی که حل نمیکنن فقط دارن بار مشکل مردم رو افزایش میدن

حسن مرادی پور
پاسخ

با سلام و وقت بخیر
میخواستم بدونم چطوری میشه شماره کامل کارت رو از رسید دستگاه پوز پیدا کنم با تشکر

احمد رحمانی
پاسخ

سلام وقتتون بخیر با کارت من مبلغی‌ با دستگاه pos خرید انجام شده م میخوام بدونم چه فروشگاهی هستش و کجاست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

طاهری
پاسخ

سلام من یه تراکنش داشتم که یه صفر بیشترازمبلغ کشیده شده یعنی 150000هزارو1500000کشیدن دستگاه پوزهم سیاربوده چطورمیتونم ازروی رسید تراکنش اسم وآدرس اون شخص روپیداکنم

رونیکا
پاسخ

با سلام،
به شما پیشنهاد می کنیم تا اسم و آدرس شخص را از روی سابقه تراکنش های خودتان در اینترنت بانک پیدا کنید.

فائزه حسین زاده
پاسخ
دیدگاه شما