تصویر سفته الکترونیکی چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟

سفته الکترونیکی چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟

آخرین ویرایش:
انتشار:
3347 دیدگاه
title

جهت خرید سفته الکترونیکی در آی‌کاپ، این اپلیکیشن را نصب کنید:

سفته الکترونیکی چیست؟ یک سند حقوقی آنلاین است که به موجب آن صادرکننده سفته الکترونیک متعهد می‌گردد که در تاریخ مشخص، مبلغ توافقی را به شخص گیرنده (حقیقی یا حقوقی) پرداخت نماید. (اپلیکیشن آی‌کاپ، سامانه خرید سفته الکترونیکی است که می‌توانید سفته را از آن دریافت کنید.)

در ادامه‌ی این مطلب، به موضوعاتی مانند دریافت سفته الکترونیکی، مدارک و ضمانت آن در اپلیکیشن آی‌کاپ اشاره کردیم. همراه ما باشید.

1 آموزش تصویری صدور سفته الکترونیکی در آی‌کاپ


برای اطلاع دقیق از جزئیات صدور سفته الکترونیکی پیشنهاد می‌کنیم تا ویدئوی بالا را با دقت مشاهده کنید. (منظور از خرید سفته اینترنتی همان خرید سفته الکترونیکی است که بسیاری از افراد، آن را به اشتباه به جای یکدیگر استفاده می‌کنند.)

اگر با دیدن این ویدئو، پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید؛ در بخش دیدگاه می‌توانید آن را از کارشناسان ما بپرسید.

2 نحوه ضمانت سفته الکترونیکی


ممکن است پس از دریافت سفته، نیاز به یک ضامن هم داشته باشید. (توجه: فرد ضامن باید دارای اعتبار کافی جهت ضمانت باشد.) در بخش ضمانت سفته، ضامن شما بایستی ابتدا احراز هویت کرده، سپس گواهی امضای دیجیتال خود را ثبت نماید.

در مرحله بعد، با در دست داشتن مشخصات وام گیرنده که شامل کدملی شخص و شناسه خزانه داری‌ که برای او ارسال شده، می‌باشد؛ می‌تواند سفته مورد نظر را ضمانت نماید. تمامی مراحل را می توانید در ویدئو بالا با جزییات مشاهده کنید.

مدارک لازم برای خرید سفته الکترونیکی


برای خرید سفته الکترونیکی چه مدارکی نیاز است؟ مدارک مورد نیاز برای تهیه و خرید سفته، همان مدارک شخصی افراد هستند. این مدارک و اطلاعات شامل کد ملی، شماره موبایل، شماره حساب و مبلغ آن هستند. با ارائه این مشخصات و پرداخت هزینه، سفته‌ درخواست شده شما، صادر خواهد شد.

امروزه با الکترونیکی شدن سفته، تنها کافی است که فایل pdf سفته الکترونیکی را به همراه کد ملی خود و شناسه معتبر خزانه‌داری کل کشور به شخص گیرنده ارائه داد. این نکته را در خاطر داشته باشید، اگر زمانی pdf یا حتی شماره شناسه سفته را گم کردید، باز هم سفته شما از طریق کد ملی‌تان قابل پیگیری است.

مراحل دریافت سفته الکترونیکی با اپلیکیشن آی‌کاپ


۱. انتخاب گزینه سفته الکترونیک از منوی اصلی خانه

۲. مطالعه مراحل صدور سفته الکترونیک

۳. انتخاب گزینه خدمات صدور سفته

۴. انتخاب بانک عامل و گیرنده نهایی سفته الکترونیک

۵. وارد کردن مبلغ تعهد و اطلاعات محل اقامت

۶. مشاهده جزئیات و پیش نویس سفته قبل از صدور نهایی

۷. مشاهده یا دریافت فایل pdf صدور سفته

سفته الکترونیکی مرحله 1
سفته الکترونیکی مرحله 2
سفته الکترونیکی مرحله 3
سفته الکترونیکی مرحله 4
سفته الکترونیکی مرحله 5
سفته الکترونیکی مرحله 6
سفته الکترونیکی مرحله 7
سفته الکترونیکی مرحله 1
سفته الکترونیکی مرحله 2
سفته الکترونیکی مرحله 3
سفته الکترونیکی مرحله 4
سفته الکترونیکی مرحله 5
سفته الکترونیکی مرحله 6
سفته الکترونیکی مرحله 7
1.

انتخاب گزینه سفته الکترونیک از منوی اصلی خانه

تاریخ سررسید و عنوان بانک عامل جزو مواردی هستند که در حین ثبت درخواست صدور سفته الکترونیکی باید با دقت انتخاب کنید.

نحوه ضمانت سفته الکترونیکی در اپلیکیشن آی‌کاپ


ضمانت کننده برای دریافت سفته الکترونیکی باید افتتاح حساب در بانک قرض الحسنه رسالت یا قرض الحسنه مهر ایران را انجام داده باشد و فرآیند اعتبارسنجی خود را طی کند.

پس از دریافت نتیجه اعتبارسنجی، مراحل صدور سفته برای ضامن را به روش زیر طی کنید:

2 مرحله اول دریافت سفته الکترونیکی برای ضامن همانند مراحل دریافت آن برای فرد متقاضی است.

در مرحله سوم باید گزینه “ضمانت سفته” را انتخاب کنید. شناسه سفته و کد ملی صادرکننده آن را در مرحله 4 بنویسید.

با ورود به مرحله بعدی، اطلاعات گیرنده سفته را می‌بینید. اگر این اطلاعات را تایید کنید، به مرحله مشاهده پیش‌نویس ضمانت شده سفته هدایت می‌شوید و ضمانت سفته را تایید می‌کنید.

جهت ارتباط 24 ساعته با پشتیبانی خدمات سفته الکترونیکی آی‌کاپ با شماره 78316500-021 تماس بگیرید.

نحوه پشت نویسی سفته الکترونیکی بابت ضمانت چگونه است؟


همان‌طور که برای دریافت چک لازم است که آن را پشت نویسی کنیم، سفته‌ها هم برای انتقال تعهدات به فرد دیگری به پشت نویسی نیاز دارند تا ظهرنویسی شوند. تنها تفاوت پشت نویسی چک و سفته در این است که سفته را دارنده آن امضا و تایید می‌کند. در مقابل، چک را گیرنده آن امضا می‌کند. این پشت نویسی در سفته با عنوان «ظهرنویسی» شناخته می‌شود.

زمانی که شما به صورت سنتی سفته کاغذی را خریداری می‌کنید؛ قبل از تحویل آن به شخص سوم یا همان گیرنده، سفته الکترونیکی را ظهرنویسی خواهید کرد. برای سفته الکترونیکی بخش «ظهرنویسی» در اپلیکیشن آی‌کاپ در نظر گرفته خواهد شد.

پس از ورود به اپلیکیشن آی‌کاپ، بخش مشخص شده «ظهرنویسی»، اطلاعات فرد سوم به عنوان دریافت کننده سفته را کامل و ثبت می‌کنید. با توجه به اینکه قبل از بخش «ظهرنویسی»، صدور سفته توسط صادر کننده آن انجام شده است. بنابراین، فقط فرد گیرنده سفته الکترونیکی، امکان دسترسی به آن سفته را در جهت ظهرنویس دارد. همچنین، این فرد می‌تواند مشخصات فرد سوم به عنوان دریافت کننده سفته را وارد کند تا عملیات ظهرنویسی را با موفقیت به پایان برساند.

سفته الکترونیکی -پشت نویسی سفته الکترونیکی (ظهرنویسی)
امکان اشتباه و خط خوردگی در پشت نویسی سفته الکترونیکی وجود ندارد.

قوانین و مقررات سفته الکترونیکی


پیش از خرید سفته الکترونیکی که به اشتباه سفته اینترنتی نامیده می‌شود، باید قوانین و مقررات آن را در آی‌کاپ تایید کنید. این قوانین عبارتند از:

 • سیم کارت موبایل متعلق به شخص درخواست دهنده و مطابق با کد ملی همان فرد درخواست دهنده باشد.
 • حذف اپلیکیشن آی‌کاپ در موبایل به منزله‌ی پاک شدن گواهی امضای دیجیتال است.
 • فرد باید دارنده حساب بانکی فعال در بانک قرض الحسنه مهر ایران یا قرض الحسنه رسالت باشد.
 • با حذف یا تعویض رمز یا الگوی امنیتی موبایل فرد، امضای دیجیتال غیر قابل استفاده می‌شود.
 • با در اختیار گذاشتن موبایل و سیم کارت آن در اختیار دیگران، عواقب هر گونه استفاده و دسترسی صرفا برعهده شخص خواهد بود.
 • در صورت سرقت یا مفقود شدن موبایل، شخص باید نسبت به مسدود کردن سیم کارت و ابطال گواهی امضای خود اقدام کند.
 • هر موبایل دارای قابلیت ذخیره سازی فقط یک گواهی امضای دیجیتال است. بنابراین، پس از دریافت یک گواهی امضای دیجیتال، ثبت گواهی دیگری بر روی همان موبایل امکانپذیز نیست.

نحوه بروز رسانی نسخه جدید آی‌کاپ چگونه است؟


اگر از نسخه‌های قدیمی اپلیکیشن آی‌کاپ استفاده می‌کنید، مراحل بروز رسانی آن را انجام بدهید! جهت بروزرسانی اپلیکیشن آی‌کاپ به کافه بازار مراجعه کرده و اپلیکیشن آی‌کاپ را جستو کنید. عملیات بروز رسانی آی‌کاپ را انتخاب کنید تا فرآیند آپدیت نرم افزار بر روی موبایل شما اجرا شود.

پرسش‌هایی را که در بخش دیدگاه مطلب سفته الکترونیکی می‌نویسید، روزانه بررسی می‌کنیم و به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

اطلاعات بیشتر درباره سفته الکترونیکی در ادامه آورده شده است. با آگاهی از این کاربردها و مزایا می‌توانید اهمیت دریافت سفته الکترونیکی را به طور کامل درک کنید:

سفته الکترونیکی چیست؟


سفته الکترونیکی یکی از خدماتی است که همسو با پیشرفت تکنولوژی به صورت آنلاین می‌توانید آن را دریافت کنید. در تاریخ 19 بهمن ماه 1400 از سفته الکترونیک رونمایی شد. هم اکنون، می‌توانید سفته را به صورت آنلاین و غیر حضوری دریافت کنید. بنابراین دیگر نیازی به مراجعه به بانک و واحدهای فروش سفته نیست و بدون اتلاف انرژی، زمان و هزینه از فواید آن بهره‌مند شوید.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: افراد می‌توانند در منزل خود و بدون مراجعه حضوری سفته الکترونیکی را خریداری کنند. همچنین امکان صدور هر پنج مرحله پس از فروش سفته هم بدون حضور به شعب بانکی به صورت الکترونیکی قابل انجام است. بنابراین افراد می‌توانند صدور و ضمانت سفته الکترونیکی خود را انجام دهند. وزیر اقتصاد با بیان این که در حال حاضر سه بانک دولتی خصوصی و قرض الحسنه این خدمات اینترنتی را ارائه می‌دهند گفت:‌ امکان صدور سفته الکترونیکی از طریق بانک ملی، بانک قرض الحسنه رسالت و بانک آینده از 20 بهمن ماه به صورت برخط امکان‌پذیر است.

وی تاکید کرد: ‌با صدور سفته الکترونیکی امکان جعل اسناد به صفر می‌رسد که این باعث گره‌گشایی بخشی از مسائل اقتصادی خواهد شد.

ایلنا
نمونه سفته الکترونیک - نحوه دریافت سفته الکترونیکی
نمونه سفته الکترونیک بانک رسالت ؛ اپلیکیشن آی کاپ

کاربرد سفته الکترونیکی


بیشترین کاربرد سفته الکترونیکی برای ضمانت دریافت وام و تسهیلات است. اما در موقعیت‌های دیگری هم کاربرد دارد. به عنوان مثال، سفته‌ی الکترونیکی ممکن است برای تضمین کردن تعهد بین دو نفر رد و بدل شود. همچنین، سفته الکترونیکی در جایگاه تعهد کاری هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای مثال، برخی از شرکت‌ها و صاحبان کار برای تضمین و تعهد کاری از کارمندان خود سفته دریافت می‌کنند. در حقیقت، کاربرد سفته الکترونیکی شبیه به سفته‌های کاغذی در گذشته است که بین افراد تبادل می‌شدند.

کاربرد دیگر این است که نیازی نیست تا ضامن شما، ویژگی‌های خاصی مثل کارمند بودن داشته باشد. یک فرد حقیقی معمولی هم می‌تواند به عنوان ضامن پشت سفته شما را امضا کند. برای مثال، یک فرد حقیقی با مشخصات واضح و کامل.

چرا از سفته الکترونیک استفاده کنیم؟

برخی از بانک‌ها، سفته‌های فیزیکی را ارائه می‌دهند. این در حالی است که اکثر افراد دریافت کننده سفته‌های کاغذی، با چالش محدودیت برگه‌های سفته روبرو هستند. به طور مثال، سفته‌ها در اعداد رندی مثل 5 میلیون، 10میلیون و یا 20 میلیون تومان از رایج‌ترین ارقام سفته کاغذی هستند.

متقاضیانی که عدد رندی از سفته را لازم دارند، همواره با یک چالش بزرگ روبرو هستند که تعداد برگ سفته‌ها را بیشتر از مقدار مورد نیاز خود خریداری کنند. اما با وجود سفته الکترونیک، دقیقا به همان اندازه مبلغی که نیاز دارید؛ می‌توانید آن را در وجه فرد و یا سازمان مربوطه صادر کنید. سایر مزیت‌های سفته‌ی الکترونیکی عبارتند از:

 • دریافت سفته الکترونیکی با سرعت بالاتری همراه است. (پس از ثبت درخواست، فورا سفته صادر خواهد شد.)
 • این سفته‌ها با یک شناسه یکتا قابل شناسایی هستند که مورد تایید بانک‌ها است. (ریسک جعلی بودن در صورت تهیه سفته از مبادی غیر رسمی را به هیچ عنوان ندارد.)
 • امکان پرداخت مبلغی بیشتر بابت هر برگ سفته به حداقل می‌رسد.

سفته الکترونیکی را از چه سایتی می توان دریافت کرد؟


اگر کسی بخواهد به صورت سنتی سفته خریداری کند، باید به بانک مراجعه کرده و به همان مقداری که در نظر دارد؛ سفته دریافت کند. علاوه بر این، بعضی از دکه‌های روزنامه فروشی هم این سفته‌ها را به فروش می‌رسانند. اما اگر خرید سفته الکترونیکی را ترجیح می‌دهید؛ به آی‌کاپ به‌عنوان معتبرترین اپلیکیشن و سامانه دریافت سفته الکترونیکی مراجعه کنید. برای این کار کافی است اپلیکیشن آی‌کاپ را در گوشی همراه خود نصب کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفته مورد نیاز خود را تهیه کنید.

جهت دریافت سفته الکترونیکی اپلیکیشن آی‌کاپ کلیک کنید:

مدت زمان دریافت سفته الکترونیکی چقدر است؟


برای دریافت سفته به صورت سنتی و کاغذی علاوه بر این که لازم است، به صورت حضوری به بانک مراجعه کنید؛ مجبور خواهید بود چند ساعتی را منتظر صدور و دریافت سفته بمانید. اما اگر خرید سفته اینترنتی را انتخاب کنید، راه هموارتری را پیش رو خواهید داشت. (سفته الکترونیکی نام درست این خدمات است.)

برای خرید سفته الکترونیکی تنها کافی است وارد اپلیکیشن آی‌کاپ شده و در قسمت مشخص، درخواست خرید سفته الکترونیکی خود را ثبت کنید. با واریز پول، سفته الکترونیکی به صورت آنی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای دریافت خدمات سفته الکترونیکی می‌توانید در تمامی روزهای هفته از ساعت 7:30 تا 22 درخواست خود را در اپلیکیشن آی‌کاپ ثبت کنید.

سوالات متداول نحوه خرید سفته الکترونیکی


نحوه ویرایش سفته الکترونیکی چگونه است؟

امکان ویرایش سفته الکترونیکی وجود ندارد.

نحوه ضمانت سفته الکترونیکی چگونه است؟

چگونگی ضمانت سفته الکترونیکی را در این مقاله به همراه ویدئو توضیح داده‌ایم.

برای رفع مشکلات صدور سفته الکترونیکی، چه کاری انجام بدهیم؟

به منظور رفع مشکلات صدور سفته‌ی الکترونیکی با تلفن مرکز پشتیبانی 02178316500 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت مشکل شما را بررسی و رفع خواهند کرد.

شرایط ضامن وام برای خرید سفته الکترونیکی چیست؟

فرد ضامن برای خرید سفته الکترونیکی بانک باید حساب قرض الحسنه بانک مهر ایران و یا قرض الحسنه رسالت داشته باشد و مراحل اعتبارسنجی مرآت خود را طی کند. پس از آن می‌تواند احراز هویت را انجام بدهد، امضای دیجیتال را بگیرد و سفته الکترونیکی را در اپلیکیشن آی‌کاپ خریداری کند.

کسانی که موبایل آیفون دارند، چگونه می‌توانند سفته الکترونیکی دریافت کنند؟

هم‌اکنون، خرید سفته الکترونیکی تنها برای دارندگان موبایل‌های اندرویدی فراهم است. اگر موبایل آیفون دارید، درخواست خرید سفته الکترونیکی خود را در اپلیکیشن آی‌کاپ ثبت کنید.

آیا سفته الکترونیکی که از آی‌کاپ خریداری می‌کنم، همه‌ی بانک‌ها قبول می‌کنند؟

خیر. سفته الکترونیکی که از اپلیکیشن آی‌کاپ دریافت می‌کنید؛ تنها برای دریافت تسهیلات از بانک قرض الحسنه مهر ایران و قرض الحسنه رسالت کاربرد دارد.

منبع : سایت آی‌کاپ

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما

دیدگاه کاربران
  سلام وقتتون بخیر. برنامه ای کاپ روگوشیم ثبت هست میخوام سفته الکترونیکی برای ضمانت وامم بگیرم اماقسمت احرازهویت اطلاعات شخص دیگری ثبت هست چیکارکنم تااطلاعات اون شخص حذف بشه واحرازهویت خودموثبت کنم
  فرزین قربانی ۳ روز قبل
  وقت بخیر، برای دریافت وام رسالت در صورتیکه حداکثر مبلغ وام درخواستی(اقساط ماهیانه) در حد سطح کاملا متناسب(اعتبارسنجی) باشد، خرید سفته الکترونیک فقط توسط وام گیرنده کفایت می کند؟ دیگر سفته نیاز به ضامن ندارد؟
  احمد معین ۴ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام وقت بخیر در صورتی که رتبه اعتبارسنجی شما در مرات کاملا متناسب باشد نیازی به ضامن ندارید.
  سلام شناسه خزانه داری برای سفته الکترونیکی را چگونه تهیه کنیم؟
  حمید قاسم زاده ۶ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام ابتدا سفته توسط وام گیرنده صادر میشود و شناسه سفته پس از صدور سفته به شما اعلام میشود . شناسه خزانه‌داری همان عدد ۱۶ رقمی ثبت شده در بالا و سمت راست سفته الکترونیک است. سفته‌های صادرشده خود را می‌توانید در قسمت سفته‌های من مشاهده کنید.
  سلام خوب باشید مقدار وام بیشتر خواستم یک سفته الکترونیکی بایت مازادش به سفته الکترونیکی قبلم اضافه کردم شد ۲فقره سفته الکترونیکی به مقدار ۱۲۰%وام قابل قبول است؟
  م-ی ۷ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام و عرض ادب از بانک مربوطه کسب اطلاعات نمایید
  من از منوی ضمانت وارد شدم برای ضمانت اطلاعات وارد کردم در مرحله پرداخت گیر کرد رفرش زدم رفت برای پرداخت ولی سفته به نام خودم صادر شد درحالی که که پیام اومد ضمانت سفته انجام شد یه پیامم اومد که سفته برای خودم ثبت شده الان چیکار کنم؟
  رضامخمدی ۷ روز قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  باسلام لطفا مشخصات متقاضی و ضامن را به همراه شرح مشکل به آدرس support@icup.ir ارسال نمایید تا موضوع بررسی شود.
  سلام بعد از اینکه ضامن سفته را خریداری کرد چه اقدامی باید انجام داد
  افسانه سوری ۱ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام وقت بخیر بعداز اینکه سفته ها بطور کامل صادر شدند طی 3 الی 4 روز کاری به صورت خودکار در پرونده شما ثبت میشوند، چنانچه در این بازه زمانی ثبت نشد به ما اطلاع دهید.
  با سلام گوشی آیفون هست، برای وام بانک مهر ایران نیاز به خرید سفته الکترونیکی دارم.باتشکر از راهنمایی
  سید موسوی ۱ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام وقت بخیر در حال حاضر برنامه آی‌کاپ روی سیستم عامل اندروید قابل نصب میباشد، میتونید سیم کارت خود را روی گوشی اندرویدی قرار دهید.
  سلام وقتتون بخیر الان من خودم سفته خریدم ضامن هم تازه سفته خریده چه قدر طول می‌کشه تا توی نتیجه اعتبار سنجی تاثیر داده بشه؟ آخه بازم نوشته در انتظار بهبود دهنده
  وام وامی ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام پس از ثبت کلیه سفته‌های لازم از طرف متقاضی و ضامن، ظرف مدت ۷۲ ساعت کاری پرونده شما تکمیل خواهد شد.
  تمام وام های رسالت به ضامن و سفته نیاز هست یا مبالغ پایین لازم نیست!؟
  براتعلی پور ۲ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام و عرض ادب این موضوع به نتیجه اعتبارسنجی و برآورد تسهیلات شما بستگی دارد.
  سلام وعرض ادب من سفته الکترونیک گرفتم و استفاده نکردم الان میخوام باطلش کنم چیکار باید بکنم
  صادق بختیاری ۳ هفته قبل
  سلام وقت بخیر یه ماهه که سفته خریداری کردم و توی برنامه ست باید جایی بارگزاری کنم؟ یا خود بانک خود به خود بارگزاری میکنه؟ الان یک ماه گذشته و اتفاقی نیوفتاده
  امید حقی ۳ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  باسلام لطفا مشخصات متقاضی و ضامن را به همراه شرح مشکل به آدرس support@icup.ir ارسال نمایید تا موضوع بررسی شود.
  سلام واسه ضامنت سفته منظور از کدملی صادر کننده سفته کیه ؟ کد ملی کی رو باید بزنیم؟؟ ممنون میشم جواب بدین🙏
  هاشمی ۳ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام وقت بخیر منظور از صادر کننده سفته، وام گیرنده میباشد.
  سلام ایا امکان تعویض ضامن بر روی سفته الکترونیکی امکان پذیر است؟
  مهران ۳ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام وقت بخیر ضامن جدید میتونند روی همون سفته ای که صادر شده ضمانت انجام دهند.
  سلام من۹۶ میلیون سفته خریدم اما میخوام مقدارشو افزایش بدم باید سفته جدیدتهیه کنم یا برای همان مقدار اضافی سفته تهیه کنم؟
  محبوبه یعقوبی شادمهری ۳ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  سلام وقت بخیر اگر برای باید رسالت هستش شما میتونید برای مبلغ اضافه شده مجدد سفته صادر کنید.
  سلام من برآورد تسهیلات ام حدودا ۱۵۰میلیون تومان هست وسقف تعهدم۴۰۰میلیون هست و من سفته۴۰۰میلیونی گرفتم و الان برای ضامنم مشکل پیش اومده چون ایشون سقف تعهدش۲۰۰میلیون تومان است الان این مشکل رو چجوری باید حل کنم ممنونم
  هادی چیوائی ۴ هفته قبل
  پاسخ کارشناس آی‌کاپ :
  با سلام و وقت بخیر لطفا مشخصات خود را به همراه شرح مشکل(ارسال عکس خطا) به آدرس support@icup.ir ارسال نمایید. کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.
مشاهده بیشتر ...