تصویر نحوه ثبت نام وام بانک رسالت در سامانه وام ibank.rqb.ir

نحوه ثبت نام وام بانک رسالت در سامانه وام ibank.rqb.ir

خدمات پرداختی
فهرست عناوین

برای ثبت نام وام بانک رسالت کافی است مراحل گرفتن وام آنلاین بدانید؛ زیرا، تمامی خدمات بانکداری که توسط این بانک ارائه می‌شود، از نوع غیر حضوری و اینترنتی است. نحوه ثبت نام وام رسالت بدون ضامن یکی از موارد دیگری است که بسیاری از افراد را مایل کرده است تا به سایت ثبت نام برای وام بانک رسالت مراجعه کنند. برای مثال، وام n میلیونی بدون ضامن بانک رسالت، دلیل محکمی برای آشنایی با ثبت نام وام فوری این بانک است. همراه ما باشید تا سریع‌ترین و راحت‌ترین روش ثبت نام وام موسسه قرض الحسنه رسالت را برای شما توضیح بدهیم.

نحوه ثبت نام وام بانک رسالت


امکان مراجعه حضوری برای دریافت وام بانک قرض الحسنه رسالت وجود ندارد. بنابراین، شما باید به صورت اینترنتی و آنلاین نسبت به اخذ وام از موسسه قرض الحسنه رسالت اقدام کنید. برای اینکه بتوانید وام فوری رسالت را دریافت کنید؛ کافی است مرحله به مرحله همراه ما باشید.

1- برای ورود به سایت ثبت نام وام قرض الحسنه رسالت و استفاده از خدمات آن باید افتتاح حساب را انجام داده باشید. اگر تا به حال، موفق به افتتاح حساب در بانک رسالت نشده اید و یا روش ثبت نام را نمی‌دانید؛ به آدرس https://www.mresalat.ir/signup/ مراجعه کنید. (در صورتی که مراحل افتتاح حساب در بانک رسالت را به طور موفقیت آمیز پشت سر گذاشتید، مرحله بعد را بررسی کنید.)

2- برای بهره‌مند شدن از خدمات اعتبارسنجی باید به سامانه مرآت مراجعه نمایید. اگر تا به حال، در سامانه مرآت ثبت نام نکرده اید؛ حساب کاربری خود را ایجاد کنید. برای ایجاد حساب کاربری در سامانه مرآت باید کد ملی، پست الکترونیکی و شماره همراه خود را وارد کنید. (راهنمای تصویری عضویت در سامانه مرآت در بخش زیر آمده است.)

ثبت نام وام بانک رسالت
گرفتن وام بانک رسالت

3- با عضویت در سامانه مرات و بارگذاری مدارک خود می‌توانید درخواست اعتبارسنجی بدهید. در مدتی کوتاهی، نتایج اعتبارسنجی به شما اعلام می‌شود. نتایج اعتبارسنجی در سامانه مرات به صورت زیر است:

 • ممتاز: بدون نیاز به ارائه چک و سفته می‌توانید وام مورد نیاز خود را دریافت کنید.
 • کاملاً متناسب: یک فقره چک و امضای یک فرد متعهد در پشت آن، برای دریافت وام بانک رسالت لازم است.
 • متناسب: با داشتن این امتیاز باید یک فقره چک یا سفته از خودتان را به همراه یک فقره چک یا سفته از یک فرد متعد به بانک تحویل بدهید.
 • نامتناسب: افرادی که امتیاز نامتناسب دریافت کردند، نمی‌توانند درخواست وام از بانک رسالت را ارائه بدهند. در واقع، این افراد برای دریافت وام مجاز نیستند؛ زیرا، امتیاز لازم برای دریافت وام را ندارند.

اگر مایل هستید تا نتایج اعتبارسنجی را در کوتاه‌ترین زمان دریافت کنید، بهتر است از خدمات اعتبارسنجی مرآت اپلیکیشن آی‌کاپ استفاده کنید.

همچنین، از طریق لینک‌های زیر می‌توانید اپلیکیشن آی‌کاپ را دانلود کنید:

4- با دریافت نتیجه اعتبارسنجی می‌توانید به https://ibank.rqb.ir/ مراجعه کنید. با استفاده از لینک ذکرشده به صفحه اینترنت بانک رسالت هدایت می‌شوید.

درخواست وام بانک رسالت اینترنتی

5- برای ورود به اینترنت بانک می‌توانید یکی از روش‌های رمز ثابت و یا شناسایی دوعاملی را استفاده کنید.

بانک رسالت وام قرض الحسنه

6- در صورتی که شیوه شناسایی دوعاملی را انتخاب کرده باشید، یک کد اعتباری موقت به شماره موبایل شما ارسال می‌شود که باید در کار قرمز رنگ پایین وارد کنید.

7- اگر کد اعتباری موقت را درست درج کنید، به صفحه زیر وارد می‌شوید.

ورود به اینترنت بانک قرض الحسنه رسالت برای وام

8- در این صفحه باید گزینه “تسهیلات” را از طریق منو انتخاب کنید.

اینترنت بانک قرض الحسنه رسالت تسهیلات

9- پس از آن، بر روی “درخواست تسهیلات” کلیک کنید.

درخواست وام قرض الحسنه بانک رسالت

10- بعد از کلیک بر روی این گزینه می‌توانید با صفحه‌ای مطابق با صفحه زیر روبرو شوید. سپس، بر روی “درخواست جدید” کلیک کنید تا بتوانید فرم درخواست وام جدید را پر کنید.

درخواست وام جدید رسالت

11- در مرحله‌ی بعد با صفحه‌ی زیر، روبرو هستید.

فرم وام بانک رسالت

اکنون، موارد زیر را باید به طور صحیح و کامل بنویسید:

 • نوع تسهیلات
 • مبلغ درخواست
 • مدت درخواست (اعداد واردشده باید براساس ماه باشد.)
 • شماره سپرده (با کلیک بر روی باکس این قسمت، شماره سپرده یا شماره‌های سپرده نمایش داده می‌شوند.)
 • شرح تسهیلات

بعد از اینکه موارد درخواست جدید را نوشتید، بر روی گزینه “ثبت” کلیک کنید.

12- پس از تأیید درخواست تسهیلات جهت بررسی به بانک ارسال می شود. اگر مشکلی به وجود بیاید رنگ
درخواست به رنگ صورتی تغییر می کند. تغییر رنگ صورتی به این معنا است که درخواست شما برای گرفتن وام بانک رسالت، رد شده است. چنانچه مشکل و خطایی پیش نیامد، پیامکی برای متقاضی ارسال می‌شود تا جهت امضای قرارداد خود به اینترنت بانک مراجعه کند.

در نهایت، متقاضی مجدداً باید وارد اینترنت بانک شده و از قسمت “عملیات” تیک امضای قرارداد را بزند. پس از آن ظرف یک الی دو روز کاری، مبلغ وام به حساب رسالت متقاضی واریز می گردد.

راهنمای دریافت وام بانک رسالت


 1. سقف ریالی اعطای وام بانک رسالت یک میلیارد و دویست میلیون ریال و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن 60 ماه است. همچنین کارمزد متعلق به این وام 2 %می باشد.
 2. کارمزد وام در اولین ماه پس از اعطای وام از حساب برداشت می‌شود. در 11 ماه باقی مانده، اقساط وام برداشت خواهند شد.
 3. اگر مدت زمان بازپرداخت وام بیش از یک سال باشد، زمانی که وارد سال‌های بعدی می‌شویم؛ در اولین ماه، مجدداً فقط کارمزد کسر می‌شود و پس از آن اقساط کسر خواهد شد.
 4. با توجه به اینکه بخشی از وام در سال قبل تسویه شده؛ کارمزد متعلقه، مربوط به باقی مانده بازپرداخت نشده وام بوده و از مقدار کامزد اولیه، کم‌تر خواهد بود.
 5. در صورت دیرکرد در بازپرداخت اقساط وام، این اقساط شامل جریمه می‌شوند. همچنین اگر تعداد روزهای تاخیر تقسیم بر تعداد اقساط از عدد 16 بیشتر شود، دیگر امکان دریافت وام از بانک رسالت برای فرد وجود نخواهد داشت و همچنین امکان ضمانت برای فرد دیگر نیز وجود ندارد.
 6. سقف تعهدات ضامن، مبلغ سه میلیارد ریال است و بنابراین هر فرد نمی‌تواند به اندازه بینهایت به عنوان متعهد معرفی شود.
 7. هر فرد می‌تواند امتیاز وام خود را به افراد دیگر منتقل کند. نحوه انتقال امتیاز در ادامه توضیح داده خواهد شد.

انتقال امتیاز وام بانک رسالت (شرایط، مدارک و مراحل)


در این بخش می‌خواهیم اطلاعات کاملی را درباره نحوه انتقال امتیاز وام بانک رسالت به شخص دیگر ارائه بدهیم. دقت داشته باشید، کسانی می‌توانند نسبت به انتقال امتیاز وام در بانک رسالت اقدام کنند که از امتیاز لازم برخوردار باشند. برای مثال، فردی که امتیاز نامتناسب را از اعتبارسنجی دریافت کرده، نمی‌تواند نسبت به انتقال امتیاز در بانک رسالت اقدام کند. چگونگی انتقال امتیاز در بانک رسالت را در ادامه تشریح کردیم:

1- ابتدا، وارد سایت پیشخوان مجازی شوید. سپس، از منوی تسهیلات، گزینه معرفی وام را انتخاب کنید. پس از وارد کردن شماره حساب و کد ملی فردی که قصد انتقال امتیاز به وی را دارید؛ کلید “تأیید و ثبت درخواست” را بفشارید.

2- با انتخاب گزینه کل اعتبار می‌توانید کل امتیاز را منتقل کنید و با انتخاب مبلغی مشخص، امکان ثبت مبلغ و مدت دلخواه جهت انتقال برای آن فرد وجود دارد. پروسه انتقال امتیاز وام توسط بانک بررسی می‌گردد. لازم است بدانید که مدت زمان انتقال امتیاز بستگی به بانک دارد. بنابراین، زمان دقیقی را نمی‌توان برای آن تعیین کرد. (به طور معمول حداکثر زمان لازم برای انتقال امتیاز وام، 3 روز است.)

3- با ثبت تقاضای انتقال امتیاز وام در همان صفحه، یک کد رهگیری ظاهر می‌شود که به شما توصیه می‌کنیم تا این کد را برای خودتان یادداشت نمایید. لازم به ذکر است کد این رهگیری از طریق سامانه اطلاع رسانی بانک رسالت نیز به شماره موبایل شما پیامک می‌گردد. همچنین، در پیشخوان مجازی بامگ رسالت با کلیک بر روی تب” گزارش درخواست‌های من” می‌توانید نتایج منتقل شدن امتیاز وام را پیگیری کنید.

مراحل گرفتن وام در بانک رسالت (چکیده)


پس از ثبت نام در سایت مرآت و (یا اعتبارسنجی در اپلیکیشن آی‌کاپ) می‌توانید مراحل درخواست وام در اینترنت بانک رسالت را به سهولت و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام دهید. در رابطه با اعتبارسنجی آی‌کاپ باید بدانید که نحوه درخواست اعتبارسنجی بسیار ساده‌تر است و نتایج آن هم به صورت لحظه‌ای به شما نمایش داده می‌شود. این درحالی است که نتایج اعتبارسنجی در مرآت در زمان طولانی‌تری به دست شما خواهد رسید.

سوالات متداول وام بانک رسالت و نحوه دریافت آن


دریافت وام فوری بانک رسالت چگونه امکانپذیر است؟

با استفاده از اپلیکیشن آی‌کاپ به محض درخواست اعتبارسنجی می‌توانید نتایج آن را دریافت کنید و پس از آن، درخواست گرفتن وام رسالت را در اینترنت بانک انجام بدهید.

مراحل دریافت وام بانک رسالت چگونه است؟

پیش از ثبت نام و دریافت وام رسالت در سامانه مرآت و یا اپلیکیشن آی‌کاپ عضو شوید و مراحل اعتبارسنجی را انجام دهید. پس از آن، درخواست گرفتن وام را در اینترنت بانک رسالت ثبت کنید.

اعتبارسنجی مرآت برای ثبت نام وام در بانک رسالت الزامی است؟

بله. یکی از اصول مهم پیش از گرفتن وام بانک رسالت، دریافت نتیجه اعتبارسنجی از آی‌کاپ و یا مرآت است.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

منبع: سایت آی‌کاپ

فائزه حسین زاده
من فائزه حسین زاده هستم؛ مهندس کامپیوتر و علاقه‌مند به حوزه مالی و خدمات پرداختی نوین. با این هدف در آی‌کاپ فعالیت دارم تا آگاهی شما را درباره موضوعات مختلف بانکی افزایش بدهم.
دیدگاه شما